zmiana na syntetyk

siemano
cały czas lałem do mojej yamahy cygnus 4t olej castrol 4t polsyntetyk czy nic się nie stanie jak teraz wleje full syntetyk? ponoć jest lepszy a cena niewiele się różni , chce wlać 0,9 do silnika i reszte do przekładni (tam tez wcześniej lałem reszte polsyntetyka) producent zaleca do przekładni motor oil 10w30 więc jest ok

to co wlewać czy nie? :D

panewek tam nie masz az za dobrze semi lac
starczy zeby czystosc zachowac na rowkach tloka i pelne dzialanie pierscieni

Z półsyntetyka na syntetyk się nie przechodzi. Z półsyntetyka możesz przejść na mineralny gdy zaczyna go brać w zauważalnych ilościach przy nie wielkich przebiegach. Tak jest w samochodach ale myślę że to tyczy się każdego silnika dlatego też nie radziłbym. Na nasze warunki wystarczy że jakikolwiek olej będzie w silniku i będzie na czas wymieniany a dobry półsyntetyk w zupełności wystarczy do takiego silniczka.

ale mi bez roznicy kupic syntetyk czy polsyntetyk , po prostu chce lać lepszy a słyszałem ze pełny syntetyk jest lepszy, tylko nie wiem czy mogę go wlać po tym jak cały czas używałem polsyntetyka

Zależy jeszcze jak długo jeździłeś na półsyntetyku. Wlewając teraz syntetyk możesz doprowadzić do wypłukania nagaru a co za tym idzie rozszczelnić silnik.