Zipp Vapor – problem z modułem CDI.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #162779
    grzybers1991
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    Witam! Jestem tu nowy i chciałem zapytać jaka może być przyczyna z palącymi się modułami CDI. Jakiś czas temu przejechałem kilka km, postawiłem skuter a rano już nie odpalił okazało się że moduł się spalił (był prawie zwęglony) kupiłem nowy i to samo. Proszę o konkretną odpowiedź – CZY WINĄ SPALONEGO MODUŁU MOGŁO BYĆ ODPALANIE BEZ AKU LUB ZETKNIĘCIA SIĘ PRZEWODU plus Z MASĄ? CZY MOŻE TO BYĆ WINA ZEPSUTEGO REGULATORA NAPIĘCIA PRZEZ CO ZBYT DUŻY PRĄD SPALIŁ MODUŁ?
    z góry dzięki za odpowiedź.

    #162787
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    zrobienie zwarcia przez zetknięcie (+ z -) spowodowało by przepalenie się bezpiecznika. A moduł jest zasilany z regulatora napięcia, tu możesz podmienić na inny ale taki sam, i sprawdzić. Zdarza się z powodu uszkodzonego regulatora pali się wszystko. Akumulator jest potrzebny do odpalenia z rozrusznika, i jego brak nie ma wpływu na prace silnika,bo po odpaleniu go z kopa moduł i wszystkie inne odbiorniki zasilane są z prądnicy przez regulator .

    #162802
    grzybers1991
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    dzięki za odpowiedź sq3llh ale ja obecnie nie mam założonego bezpiecznika więc nie miało co przepaić:). Znam się trochę na elektryce ale w tym chinolu to mnie już przerasta więc upewniam się co to może być. A słyszałem że jazda bez aku może popsuć regulator. Mam nadzieję że to bedzie regulator bo całą instalację już prześwietliłem

    #162803
    J23
    Uczestnik
    • 2
    • 412Postów:

    sq3llh napisał:

    A moduł jest zasilany z regulatora napięcia, tu możesz podmienić na inny ale taki sam, i sprawdzić. Zdarza się z powodu uszkodzonego regulatora pali się wszystko. Akumulator jest potrzebny do odpalenia z rozrusznika, i jego brak nie ma wpływu na prace silnika,bo po odpaleniu go z kopa moduł i wszystkie inne odbiorniki zasilane są z prądnicy przez regulator .

    Kolego wiesz co piszesz? Chyba nie do końca znasz instalację skuterów, albo w ogóle. Ogólnie moduły dzielimy na AC i DC. AC ma własne zasilanie prądem zmiennym z odrębnych cewek/cewki statora, a DC jest zasilany prądem stałym z akumulatora. Przy zapłonie DC jest wymagany sprawny akumulator, ponieważ gdy będzie słaby to zapłon fiksuje. Natomiast przy module AC brak akumulatora niby nie ma wpływu, ale tak na prawdę jest potrzebny, ponieważ, gdy go sobie odłączymy, to całe obciążenie idzie na regulator i wtedy dzieją się różne dziwne rzeczy w instalacji.

    #162804
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    no tak,mam przed oczami schemat elektryki vapora dla tego wiem co pisze,inaczej nie odzywał bym się wcale,a na ścianie mam całą elektrykę wiszącą z vapora z 2009 roku, chyba że wyszły jakieś zmiany, ale na tyle co robiłem nie zauważyłem tak kolosalnych, ale jesli ty wiesz wiecej niż jak to z chęcią przyjmę twoją wiedzę.

    vapor i nie tylko http://arecki113.republika.pl/schematy/schemat%20do%20chinczyka%20vapor.jpg

    #162807
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    J23 napisał:

    Kolego wiesz co piszesz? Chyba nie do końca znasz instalację skuterów, albo w ogóle. Ogólnie moduły dzielimy na AC i DC. AC ma własne zasilanie prądem zmiennym z odrębnych cewek/cewki statora, a DC jest zasilany prądem stałym z akumulatora. Przy zapłonie DC jest wymagany sprawny akumulator, ponieważ gdy będzie słaby to zapłon fiksuje. Natomiast przy module AC brak akumulatora niby nie ma wpływu, ale tak na prawdę jest potrzebny, ponieważ, gdy go sobie odłączymy, to całe obciążenie idzie na regulator i wtedy dzieją się różne dziwne rzeczy w instalacji.

    A widzisz >J23< O tym zapomniałem, i przyznaję Ci rację. Mój błąd!.<szacun>

    #162829
    grzybers1991
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    Czyli regulator do wymiany i wszystko ok tak? bo raczej nic więcej nie powinno palić tego modułu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button