Zipp Quantum R nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #118757
    snake125
    Użytkownik
    • 5
    • 17Postów:

    Witam!

    Oto mój kolejny wpis dotyczący “cudownego” ZIPP’A QUANTUM’A R. Oto jak się sprawy mają.

    Skuter nie chce wcale odpalić. Dodam, że tłok i cylinder był wymieniany na nowy ponieważ stary nie wiem jakim cudem ale zadzerwiał. Kompresja jest, iskra jest, gaźnik był czyszczony. Nie wiem już co może mu dolegać. Kopie i kopie jak poje***y i on nawet nie zagada. No nie wiem co mu może być.

    Proszę o pomoc bo sezon już trwa na dobre a mój skuter dalej stoi w garażu.

    #118758
    kuba90876
    Użytkownik
    • 30
    • 1 103Postów:

    a swieca mokra czy sucha? Spróbuj wstrzyknac troche paliwa pod swiece i wtedy probuj odpalic

    #118766
    snake125
    Użytkownik
    • 5
    • 17Postów:

    Świeca jest mokra więc paliwo dochodzi.

    #118778
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    Sprawdź czy zawór membranowy nie ma prześwitu.

    #118807
    snake125
    Użytkownik
    • 5
    • 17Postów:

    Zawór membranowy też jest w porządku. Nie wiem dlaczego nie chce odpalić. Chyba już wszystko sprawdziłem i dalej klapa. Może ktoś ma inne pomysły co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

    #118811
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    A przy wymianie cylka pilnowales ustawien rozrzadu?

    #118829
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    Od kiedy w 2T jest rozrząd? :). Może moduł Ci padł? jest iskra?

    #118918
    snake125
    Użytkownik
    • 5
    • 17Postów:

    Iskra jest. Dziś go zaworze do kumpla, który pracuje przy skuterach na codzien to może on coś wymyśli. Ja jestem “mechanikiem amatorem sezonowym” wiec… 😛 Jak go naprawi to dam wam znać co tam się zepsuło.

    #118919
    kello
    Użytkownik
    • 2
    • 9Postów:

    Może łapie lewe powietrze? Może simmering na wale?

    #119133
    kokoniskoo
    Użytkownik
    • 4
    • 39Postów:

    A on miał teraz dłuższy postój? Jeżeli tak, to one tak mają. Wstrzyknij trochę paliwa do cylindra (pod świecę) i odpal i od razu gaz do dechy i przetrzymaj aż się wkręci. To przypadłość kraników paliwa, bo odcinają dopływ. Jak go pociągnie mocniej podciśnieniem zaczyna dostarczać paliwo. Powinno zadziałać.

    Pozdrawiam

    #119460
    snake125
    Użytkownik
    • 5
    • 17Postów:

    Problem rozwiązany. Przewody były pozapychane i nie dochodziło tyle paliwa ile miało byc i dlatego nie chciał palić. Dodam że świeca też był rąbnięta bo jak się ją wkręciło to wtedy nie dawała iskry. A jak wykręciło to iskra była. Dzieki za pomoc.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button