Zipp Quantum 2T nie odpala.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #140697
    Krzysztof Marczyński
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    witam dziś rano przychodze do garażu i nie mogę odpalić mojego quantuma choć wczoraj nim normalnie jeździłem.. Próbowałem na kopa i nic .. świeca mokra więc wysuszyłem ale dalej nic.. przy dłuższym kopaniu czuć paliwo.. filtr paliwa wyczyszczony bo był mokry od oleju.. Nie dawno został wyregulowany gaźnik.. mam mieszanke 1:50 przy czym olej półsyntetyk 🙂 a mieszanka jakby za bogata 🙁 mój zipp ma zdemontowany zbiornik oleju więc leję do baku mieszanke.. już wcześniej zauważyłem olej w filtrze powietrza więc dolałem benzyny do baku i chodził.. a dziś już nie chce odpalić 🙁 nie wiem co jest pomóżcie :/

    #140700
    J23
    Uczestnik
    • 2
    • 412Postów:

    Jeżeli masz filtr powietrza mokry od benzyny i jest problem z odpaleniem, to może oznaczać koniec zaworu membranowego. Odłącz od gaźnika filtr powietrza i przy próbie odpalana sprawdź, czy nie wyrzuca paliwa w stronę filtra. Jeżeli tak, to zdemontuj zawór membranowy i sprawdź pod światło, czy nie ma prześwitów. Jeżeli widać nawet minimalna szczelinę, to zawór do wymiany. Oczywiście przyczyną może być coś zupełnie innego, ale trudno wróżyć 🙂

    #140711
    dawid102
    Uczestnik
    • 7
    • 75Postów:

    Świeca ma iskre ? Tak

    #140721
    komputerowiec43
    Użytkownik
    • 9
    • 34Postów:

    Witam. Skuter ma sprężanie ?

    #140723
    komputerowiec43
    Użytkownik
    • 9
    • 34Postów:

    Słuchaj… Mogła skończyć się cewka ładująca CDI. Sprawdź to. I nie możliwe że to jest wina filtra, bo skuter nawet bez filtra to i tak by chodził. Pozdrawiam.

    #140794
    Krzysztof Marczyński
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    co to znaczy że ,,mogła skończyć się cewka ładująca CDI” ? nie wiem co to opiero zaczynam przygode ze skuterem.. świeca ma iskre

    #140807
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Predzej sie moduł skończy niż cewka.

    #140810
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    Kisio widze ze forum upada. coraz dziwneijsze tematy a wujek google i wyszukiwarka tematow postów nie boli

    #140819
    Krzysztof Marczyński
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    nadal nie wiem co zrobić by odpalił.. pomocy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button