Zipp Pro 50 duże problemy z wbiciem (tylko) 2 i 3 biegu

Witam, od paru dni mam pewien problem otóż gdy wrzucam 1 bieg wszystko jest ok potem 2 i tutaj już schody bo nie za każdym razem złapie za 1 razem na wyświetlaczu pokaże się 2 ale tylko na chwilę po czym na wyświetlaczu nie pokazuje się nic ale 2 jest wrzucona a gdy dochodzi do zmiany biegu na 3 to już całkiem magia ponieważ tak jak poprzednio pokazuje się 3 bieg przez sekunde na wyświetlaczu jak podniosę nóżkę biegów po czym znika i przez chwilę jest ta trójka wbita ale po chwili bieg sam spada na 2 tak jakby nie do końca został wbity czasami uda mi się za 2 czasami za 10 razem podnieść nóżkę biegów na tyle żeby bieg wskoczył dodam że z redukcją nie ma problemów ani z wbiciem 4 biegu problem jest tylko przy 2 i 3 biegu trzeba po parę razy próbować go wbić aż w końcu zaskoczy nieraz toczę się z 200 metrów na luzie z wciśniętym sprzęgłem nim uda mi się wbić 3 bieg ;/ może ktoś ma jakiś pomysł co by to mogło być?
_
P.S czasami gdy się zatrzymam i wrzucę luz to na wyświetlaczu świeci się kontrolka luzu a gdy puszczę sprzęgło moto dalej jest na biegu bo leci do przodu i gaśnie a czasami gdy włożę kluczyk do stacyjki i przekręcam na ON to nic się nie dzieje nie zapalają się światła ani kontrolka luzu nie działa starter w ogóle nie ma prądu muszę wtedy odpalić na kopkę i nagle na wyświetlaczu wszystko się pokazuje

pomocy ;/

Nie rozumiem opisu

Ściągnij pokrywę sprzęgła, odkręć sprzęgło i zdejmij zębatkę obok sprzęgła. Odkręcasz w lewym górnym rogu imbusem taka dźwignie zakończoną rolką. Podginasz tak, aby nie spadała z tego "FOX-a". Skręcasz wszystko i biegi wybierają jak należy :)

Marcin Szcze... napisał:

Ściągnij pokrywę sprzęgła, odkręć sprzęgło i zdejmij zębatkę obok sprzęgła. Odkręcasz w lewym górnym rogu imbusem taka dźwignie zakończoną rolką. Podginasz tak, aby nie spadała z tego "FOX-a". Skręcasz wszystko i biegi wybierają jak należy :)

dzięki wielkie za odpowiedź :D w weekend biorę go na garaż i postaram się to zrobić:D