ZIPP Parco 4T 1P39QMB bark max obrotów

Witam,

Ciekawi mnie, a raczej irytuje jedna sprawa dotycząca mojego ZIPPa Parco. A mianowicie, chodzi o to, że na pierwszym przeglądzie (po 300km) gość w serwisie odłączył mi kabelek (blokada prędkości) - skuter stojąc na nóżce centralnej wkręca się na bardzo wysokie obroty, natomiast kiedy nim jadę za cholerę nie osiąga takich obrotów a max prędkość na płaskiej drodze to 45-50 km/h wg licznika.
Może ktoś z Was mi podpowie w czym tkwi problem i jak go usunąć.

Wszystko zależy od wiatru, i to nie jest żart. Gdy jedziesz pod wiatr 12km/h, to ta prędkość taka jest. Czasem dojdzie do 55km/h. Jak bez wiatru to te silniki jadą 65km/h. Z wiatrem prędkość dochodzi do 70, i jest to już przeze mnie przećwiczone.

izdebski ma racje
w twoim przypadku to dziwne ze po 300 km zdjęli blokady...

OK, zapewne macie rację i jest to dla mnie logiczne, ale wciąż nie wiem czemu na nóżce centralnej wchodzi na extremalnie wysokie obroty a jadąc nie osiąga ich, nawet się do nich nie zbliża...

Już ci napisałem wszystko :D U mnie w moim chinolu ze 139QMB jest tak samo. Jak stoi to ma max obroty, a gdy jedzie pod wiatr, to wiatr daje opór na przednią owiewkę, i nie może się rozpędzić. Jak pojedziesz bez wiatru to się rozpędzi, z wiatrem w plecach to w ogóle jak marzenie będzie jechał. I nic w tym dziwnego nie ma. Podam ci tutaj przykład:
Tą samą drogą w jedną stronę jedzie max 55km/h, a w drugą stronę na tej samej drodze jedzie max 65km/h. Jak idziesz to tego nie czujesz, ale gdy skuter jedzie to ma duży opór przy takich prędkościach.

Tomo79. MAm Pytanie. Też mam Skutera Zipp Parco. Gdy mam zimny silnik i rozpalam skutera i dodaje gazu to okropnie sie mi skuter dusi nie wiem w czym jest usterka. Gdy mam zimny silnik to max pojade 15-25km/H, Nie wiem co sie dzieje w czym jest usterka prosze o pomoc. Dzieki z Góry. Wydaje mi sie ze paliwo do gaznika nie dociera.

trzeba było nie wyjmować gumowej rurki z filtra powietrza

krzysiek4444 napisał:

Tomo79. MAm Pytanie. Też mam Skutera Zipp Parco. Gdy mam zimny silnik i rozpalam skutera i dodaje gazu to okropnie sie mi skuter dusi nie wiem w czym jest usterka. Gdy mam zimny silnik to max pojade 15-25km/H, Nie wiem co sie dzieje w czym jest usterka prosze o pomoc. Dzieki z Góry. Wydaje mi sie ze paliwo do gaznika nie dociera.

ja mam wyjętą i bez 3eh blokad i idzie 80km/h też miałem ten problem z tym że daszzmu gazu i odrazy ujmiesz to gaśnie k to tak wyreguluj gażnik zmień filtr paliwa na ten za 7zł bez blokady wyjmij bokade na wariatoże te obrączke i skuter jak mażenie sory za błendy orto

mam wyjęte gumowe rurke z filtra i jest ok