Zakupy na allegro.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #110217
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    Witam. Mam pytanie. Chcę kupić na Allegro parę drobiazgów do mojego skutera. Założyłem konto, No ale nikt nie chce wysłać mi za pobraniem z zerowym stanem komentarzy. Moje pytanie brzmi: Jak mogę zrobić przelew nie mając konta w Banku? Mam 15 lat.

    #110218
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Poprosić kogoś by przelał tą kasę, a jemu daj gotówkę. Masz na pewno kogoś w rodzinie, kto ma konto… Nie ważne z czyjego konta robi się przelew. Ważne, że sprzedawca otrzyma wpłatę a w komentarzu przelewu będzie Twój nick z allegro…

    #110219
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    Czytałem że można też na poczcie. To prawda?

    #110222
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    chyba można , tylko trzeba obok imienia i nazwiska podać jeszcze swój nick czy jakoś tak. ja się w to nie bawiłem bo zawsze wybieram przesyłke pobraniową dziwne że tobie nie chcieli przysłać jak 1 raz kupowałem to nie miałem takich problemów

    #110225
    MarSen
    Użytkownik
    • 11
    • 260Postów:

    Oczywiście, że można zapłacić przez pocztę, ale wtedy zwykle trwa to tydzień. Co do szczegółów – poszukaj w necie. Może skorzystaj z konta rodziców? Ja mam do niego dostęp… ale to tylko ja, a w dodatku mam swoje, więc zero problemów. Poproś rodziców, może Ci założą? Ja mam w ING i nic nie płacę za konto (może jakieś odsetki czy coś, nie jestem pewny, a nie chce mi się sprawdzać). Takie konto można mieć od lat 13, jeden z Twoich opiekunów prawnych musi wyrazić na to zgodę i być kimś w stylu… patrona tego konta (nie pamiętam jak to się poprawnie nazywa).

    #110230
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    No a mi nie chcą dać… Nie wiem dlaczego. Mogłby mi ktoś opisać
    dokładnie ten przelew pocztowy?

    #110231
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    Dokładnie. Ja mam takie konto w MBanku. Jest całkowicie darmowe i możesz je założyć przez internet : https://form.mbank.com.pl/wnioski/ek/index.html?idwn=izzy&option=ppmbank&sprzedawca=77898659&src=150&id_sprzedawcy=77898659

    #110232
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    #110234
    MarSen
    Użytkownik
    • 11
    • 260Postów:

    Ja miałem wcześniej w mBanku (ze względu na to, że w ING nie było kont od lat 13), ale nie mieli placówki w moim mieście (bo to jest bardziej wirtualny typowo bank z tego co się orientuję). Jak tylko ING dało możliwość to przeszedłem do ING. Dodatkowo w mBanku co chwila jakieś odsetki, a za kartę też brali jakąś kwotę. (jeśli używałeś jej mniej niż 5 razy miesięcznie z tego co pamiętam) Dodatkowo ilość bankomatów mBanku jest znikoma, a za wypłacenie z obcego pobierana była opłata w wysokości około 5zł… W ING mam wszystko za darmochę, więc polecam 🙂

    #110237
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Idziesz na pocztę z danymi do przelewu czyli nr konta, wypełniasz taki druczek http://sklep.pandp.pl/produkt,565,184,Druk-przelew-bankowy-K-69Sieradzki.html
    Taka operacja kosztuje chyba 2,50 zł.

    Nie dziwie się, że nie wysyłają małolatom i osobom bez komentarzy za pobraniem, ja bym nie wysłał. Zawsze jak coś kupuje na Allegro płacę przez PayU i mam za dwa-trzy dni przesyłkę. Fakt, że głównie korzystam z ofert sklepów, ale gry na konsole kupuje używane z prywatnych aukcji i nie naciąłem się jeszcze. Trzeba tylko kupować od ludzi z doświadczeniem na portalu.

    #110238
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    Nie kojarzę żadnych odsetek. Tam nic ci nie zabierają . Może coś zmienili , bo mi nic nie zabrali a ja korzystam raczej rzadko 🙂

    #110239
    MarSen
    Użytkownik
    • 11
    • 260Postów:

    lucek71 ma rację. Co do tego druczku: wypełniasz go normalnie jak podane, a w tytule przelewu wpisujesz swój nick allegro. Tak to się chyba wypełniało 😛

    #110242
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Ja jak zamawiam to dzwonię i mi wysyłają paczkę i płacę przy odbiorze i nie ma problemów. Nie mam żadnego konta a kupuję.

    #110245
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    Quantumek napisał:

    Ja jak zamawiam to dzwonię i mi wysyłają paczkę i płacę przy odbiorze i nie ma problemów. Nie mam żadnego konta a kupuję.

    Czyli w skrócie- za pobraniem 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button