yamaha x max opis i dane

Witam, szukam opisu, instrukcji obsługi, instrukcji napraw do skutera Yamaha X Max pierwsza rejestracja 5/01/2009. Skuterek fajnie pracuje (na razie na luzie, nie odważyłem się jeszcze jeździć) ale męczy mnie brak wiadomości na jego temat. Jeżeli ktoś może mi pomóc - będę bardzo wdzięczny, szczególnie za informacje dotyczące codziennej eksploatacji i obsługi - np. jak sprawdzić poziom oleju (zimny czy ciepły, na centralce czy bez), jakie opony najlepiej się sprawują na mokrym, jakie są największe bolączki - słowem pomocne info.
Pozdrawiam, Paweł.

szukałes w google? ostatnio jak sprawdzaem to tam było.

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=yamaha%20x%20max%20service%20manual

Witam mam takiego samego x-maxa.
Chciałbym zgodnie ze zwyczajem samochodowym, po kupnie wymieniałem zawsze wszystkie płyny.
Gdzie są w x-masie korki spustowe i wlewowe by wymienić olej w silniku , w przekładni, płyn hamulcowy, płyn chłodzący. Pozdrawiam ROman

manual w necie - jak wyżej do pobrania. Naprawde jesteś tak leniwy że chce ci sie napisać posta a nie chce ci sie kliknąć linka?
Jest tam jak w ryj strzelił manual do x-maxa

Za super życzliwość dziękuję manual jest ale rodzajów płynów nie ma specyfikacja tylko i wszystko ale ok widać takie tu sa zwyczaje

zwyczaje są takie że jak ktoś jest leniwy to mu nic nie pomoże.
Nie ma rodzajów płynów? To chyba w twoim intrenecie, w moim jest jak byk jaki olej na stronie 8-1 manuala
http://www.manualslib.com/manual/597150/Yamaha-Xmax-Yp250r.html?page=78#manual
z kolei na 6-20 masz jaki płyn hamulcowy
a nawet jaka świeca i jaki płyn do chłodnicy.
.
Ale znalezienie tego wymaga umiejętności czytania.. a co gorsze wysiłku.
I wszystko w tym manualu z pierwszego linka. A jakby tak kliknąc inne linki.... strach pomyśleć co można znaleźć.

Z jednego z manuali, który jest powyżej w linku strona 33/34:
- olej silnikowy i przekładniowy - typ i ilość (dział Engine Specificaction);
- świeca (typ i ustawienie przerwy)
strona 35 (dział Engine Specificaction) - ustawianie zaworów (luzy)
storna 40: opony (rozmiar i ciśnienie) w dziale Chassis Specification (tu nawet podali dwa modele konkretnych marek);
storna 41 (w dziale Chassis Specification): płyn hamulcowy (wpisane jaki DOT i limity grubości klocków) + rodzaj oleju w lagach
storna 43 (w dziale Electical Specification): jakie żarówki (moce, typ) w których lampach, jakie ładowanie (norma), typ akumulatora...
Czego więcej potrzeujesz, poza przeczytaniem (a w zasadzie przekartkowaniem) instrukcji?

Owszem to znalazłem, aby uciąć tą miłą dyskusję. Tyle tekstu i mądrzenia się. Nikt nie podał nawet w opisie żadnej marki. Nie wiadomo czy Shell czy Valvoline czy Castrol. Zresztą tak samo z żarówkami podana moc napięcie a wiadomo, że jedne lepsze i dają lepiej rozłożony snop światła.
Dziękuję Zulus za tłumaczenie przynajmniej wiem co gdzie poszukać. Pozdrawiam

Marki ci nikt nie poda, chyba że sam daną marka handluje. Każdy serwis używa innych, Yamaha swoich (Yamalube), a serwisy niezależne kto co chce (Motul, etc.). Prawdopodobnie nawet w instrukcji użytkownika nie masz zapisanych marek oleju silnikowego, przekładniowego, płynu do chłodnicy, a jedynie że Yamaha zaleca stosowanie pewnie swoich własnych (bo robią). Tyle.
Mam Hyundaia i oficjalnie zalecany był Castrol, a autoryzowany warsztat na przeglądach gwarancyjnych lał Shela. Robią albo co chcą, albo co ty im powiesz że chcesz.
Nie dziw się reakcji, bo zadałeś bardzo słabe pytanie.
Zapytaj obecnych co stosują u siebie i czy są zadowoleni, to penie każdy swoje trzy grosze o jakiejś marce danego specyfiku wrzuci.
Jedni się modlą do MOTULA, inni leja najtańszy LOTOS i tez im działa. Wybór i tak należy do ciebie :-)

Co do marek ,oleju,płynu itd to nikt ci nie powie bo każdy ma innego faworyta,ja w moto i skuterach używam mobila,bel-ray,i lotosa a inni powiedzą że są do d..y więc pewnie dla tego.Co do żarówek to większość jest do d... i im droższa tym lepsza [najlepiej się sprawdzają led].

Roman Hałga... napisał:

Nikt nie podał nawet w opisie żadnej marki.

Bo marka nie ma znaczenia. Zreszta i tak wszystko ruscy rozlewają z jednej beczki :D
http://www.automotorblog.com/watch-counterfeit-engine-oil-russia/