Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Yamaha Why/MBK Flipper- sprowadzony z Niemiec- problem z rejestracja-POMOCY!

Kategoria: Skutery, Motorowery i Motocykle Yamaha

Dodano 2 lata temu

1. 8crusher7

Witam poraz pierwszy na Waszym forum!

Mam problem z zarejestrowaniem skutera Yamaha Why/MBK Flipper jako motorower. Chodzi o maxymalna predkosc- 50km/h

Dane techniczne:
    Pojemnosc: 50 cm
    V max: 50 km/h
    Rok: 2000
    Sprowadzony

Sprawa wyglada tak:

Odebralem dzis Vat 25 i udalem sie do Wydzialu Komunikacji w Szczecinie w celu jego rejestracji( oczywiscie wszystkie dokumenty w komplecie). Niestety Pan urzednik powiedzial mi ze moze go zarejestrowac tylko i wylacznie jako motocykl gdyz pomimo
    pojemnosci 50 cm przekracza dopuszczalna predkosc 50km/h by zarejestrowac go jako motorower.

I moje pytanie do Was:

Czy istnieje mozliwosc zarejestrowania go jako motorower? Podobno sa sposoby by udac sie do stacji diagnostycznej, przerobic go by zmniejszyc predkosc do 45km/h i do tego zdobyc podpis rzeczoznawcy ktory potwierdzi ta modyfikacje.

Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

Dodam tylko ze na niemieckim dokumencie o dopuszczeniu skutera do ruchu ("B...cos tam") istnieje rowniez predkosc maksymalna 50km/h.

Jako ciekawostka dodam ze na dokumencie z I badania technicznego w Polsce pojazd sklasyfikowany zostal jako "motorower" o v max 50km/h(!).

Z gory dzieki za wszelkie porady!

Odp.: Yamaha Why/MBK Flipper- sprowadzony z Niemiec- problem z rejestracja-POMOCY!
    Napisano 2 lata temu, przez 8crusher7, Postów: 4, Użytkownik

2. izdebski12

45km/h to jest gdy pojazd ma przebieg 0km i wyjeżdżasz ze sklepu, po 5km wszystko dociera się i pruje skuterek 50km/h

Toros F16 aktualny setup:
    Wał korbowy: Motoforce Evolution, Cylinder 72cm3 Naraku v.2, Głowica 50cm3 (Nowa, Nowe zawory, Uszczelniacze, frezowanie gniazd, Twarde sprężyny zaworowe od Kymco, Planowanie głowicy), Łańcuch rozrządu DID, Sportowy wałek rozrządu NCY, Świeca zapłonowa irydowa, Filtr powietrza: Sportowa wkładka Naraku, Wiatrak wentylatora Naraku, Dysza 90, Przewody paliwowe Motoforce czerwone, Filtr paliwa Fast Flow II Motoforce, Pasek napędowy Bando, Halogen BA20D Naraku, Akumulator Motoforce, Cewka zapłonowa 31 tys.V, Uszczelki oraz Uszczelniacze Motoforce
    Odp.: Yamaha Why/MBK Flipper- sprowadzony z Niemiec- problem z rejestracja-POMOCY!
    Napisano 2 lata temu, przez izdebski12, Postów: 3004, Użytkownik

3. 8crusher7

@izdebski12 Pewnie masz racje ale zeby pruc musze go najpierw zarejstrowac i w papierach musze miec wpisane 45km/h.

4. barteklodz

idź do rzeczoznawcy i zrobi co potrzeba

Napisano 2 lata temu, przez barteklodz, Postów: 784, Użytkownik

5. 8crusher7

A macie jakies namiary na takiego rzeczoznawce w okolicach Warszawy lub Szczecina?

6. Majker

Czy ja wiem, czy zaraz do rzeczoznawcy... Na początek poszedłbym do naczelnika Wydziału Komunikacji. Poprosiłbym go o zarejestrowanie skutera tak, jak należy, czyli na motorower, a jeśli nic bym nie wskórał - o wskazanie kroków, które uczynią go motorowerem w świetle przepisów.

Moim zdaniem problem tkwi właśnie w tym kwicie ze Stacji Kontroli Pojazdów - jeśli wpisaliby 45 km/h, urzędas nie miałby nic do gadania, bo gdyby się rzucał o v-max podaną w Betriebserlaubnis i tłumaczeniu, pokazałoby się mu tę podaną w papierze sporządzonym przy badaniu technicznym, które - tak na chłopski rozum - mówi na temat rzeczywistego stanu skutera więcej, niż świadectwo dopuszczenia do ruchu. I w tym momencie przychodzi mi na myśl pewna droga rozwiązania problemu: idź tam, gdzie robiłeś przegląd i poproś o wystawienie nowego papieru, z prędkością maksymalną równą 45 km/h, argumentując, że urzędas nie chciał Ci zarejestrować skutera na motorower. Bądź nieustępliwy, a gdy to załatwisz i ewentualnie znowu będziesz miał kłopot (ze względu na dane w Betriebserlaubnis i tłumaczeniu) - patrz: początkowa część tego akapitu mojej wypowiedzi.

Życzę rychłego zdobycia małej tablicy ZS. :)

Napisano 2 lata temu, przez Majker, Postów: 1061, Użytkownik

7. dychul

Komentarz Izdebskiego jest nie na miejscu. Pan z Wydziału Komunikacji ma rację. Wszyscy którzy kupują skutery w Niemczech przechodzą przez ten sam problem. Jedyne rozwiązanie jest na zerowym przeglądzie technicznym Pan diagnosta wpisał z niemieckiego dowodu rejestracyjnego że prędkość maksymalna skuta wynosi 50 km/h. Zgodnie z literą prawa należy skuta zadrutować do 45 km/h i takim sprzętem udać się na przegląd. Jedyne wyjście z sytuacji jest w rękach diagnosty i tam należy szukać rozwiązania problemu.

Napisano 2 lata temu, przez dychul, Postów: 975, Użytkownik

8. Majker

Przy badaniu technicznym nikt nie bada prędkości maksymalnej skutera. Przynajmniej jeszcze się z tym nie spotkałem - a sam mam skuter z Niemiec, zaś moi znajomi także z Włoch i Francji. Mam nawet kumpla, który ma sprzęt z silnikiem o pojemności 100 ccm i zarejestrował go na motorower bez żadnych kombinacji - po prostu we francuskim dowodzie rejestracyjnym nie miał wpisanej pojemności silnika, więc na przeglądzie powiedział, że to 50.

Badanie, czy motorowery to rzeczywiście motorowery, to dla diagnostów odejmowanie sobie chleba od ust - taka stacja od razu popadłaby w niełaskę właścicieli pięćdziesiątek, więc z automatu zarobiłaby mniej. A udowodnienie, czy odblokowanie nastąpiło przed, czy po przeglądzie, jest praktycznie niemożliwe.

9. 8crusher7

Czesc!

Dzieki za Wasze odpowiedzi. Bylem juz u jednego diagnosty i ten powiedzial ze nie wpisze mi 45km/h gdy w dokumentach mam 50km/h bo boi sie wtopy w urzedzie itp..Z kolei do tego samego diagnosty mi nie po drodze bo ten jest z Radomia. Bede szukal dalej jakis stacji.

@dychul Napisales: "Wszyscy którzy kupują skutery w Niemczech przechodzą przez ten sam problem. Jedyne rozwiązanie jest na zerowym przeglądzie technicznym Pan diagnosta wpisał z niemieckiego dowodu rejestracyjnego że prędkość maksymalna skuta wynosi 50 km/h."
    Znasz moze taki przyklad z zycia wziety? (Oprocz mojego:)

Jeszcze mi naszla pewna mysl, czy nie bedzie problemow z pojemnoscia 50cm? Nie powinno byc 49.9? Niby urzedas nic nie mowil na pojemnosc ale cholera wie na kogo trafi sie tym razem..

Pozdro!

10. Majker

Z pojemnością nie ma prawa być problemu.

Jak powiedziałem - na kolejne starcia wybieraj się bezpośrednio do naczelnika.

Pozdrawiam również. :)

11. snikers12345...

- Pojemność niewidzę problemu rejstracji
    - Za duża prędkość wstaw blokadę do np 45 mój jest zablokowany od nowości i jedzie 55 k/h i z rejstracją niebyło problemów.
    Pozdro :)

Napisano 2 lata temu, przez snikers12345..., Postów: 11, Użytkownik

12. dychul

U Naczelnika Wydziału Komunikacji nic nie wskórasz. Papier jest papier. Tak jak pisałem jedyne rozwiązanie jest w stacji diagnostycznej. Tylko tam szukaj dobrej woli diagnostów i pomocy w rozwiązaniu problemów. Drugie rozwiązanie jest takie zrobić prawo jazdy założyć duże tablice i śmigać powyżej 45 km/h bez stresu. Będziesz mieć już podstawę do wyższych pojemności. Co do drugiej części pytania do mnie nie mam teraz kontaktu z człowiekiem, który ściąga motocykle i samochody z Niemiec. Możliwe, że dopiero koniec sierpnia zobaczę jego pod warunkiem, że dostanę urlop.

Napisano 2 lata temu, przez dychul, Postów: 975, Użytkownik

13. Majker

snikers(...) - Przy rejestracji znaczenie ma wyłącznie stan formalny, praktyczny nikogo nie zainteresuje do wychwycenia uchybień (czyli złapania przez policję na odblokowaniu).

14. Pietro

8crusher7 napisał:

Witam poraz pierwszy na Waszym forum!
    Mam problem z zarejestrowaniem skutera Yamaha Why/MBK Flipper jako motorower. Chodzi o maxymalna predkosc- 50km/h
    Dane techniczne:
    Pojemnosc: 50 cm
    V max: 50 km/h
    Rok: 2000
    Sprowadzony
    Sprawa wyglada tak:
    Odebralem dzis Vat 25 i udalem sie do Wydzialu Komunikacji w Szczecinie w celu jego rejestracji( oczywiscie wszystkie dokumenty w komplecie). Niestety Pan urzednik powiedzial mi ze moze go zarejestrowac tylko i wylacznie jako motocykl gdyz pomimo
    pojemnosci 50 cm przekracza dopuszczalna predkosc 50km/h by zarejestrowac go jako motorower.
    I moje pytanie do Was:
    Czy istnieje mozliwosc zarejestrowania go jako motorower? Podobno sa sposoby by udac sie do stacji diagnostycznej, przerobic go by zmniejszyc predkosc do 45km/h i do tego zdobyc podpis rzeczoznawcy ktory potwierdzi ta modyfikacje.
    Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
    Dodam tylko ze na niemieckim dokumencie o dopuszczeniu skutera do ruchu ("B...cos tam") istnieje rowniez predkosc maksymalna 50km/h.
    Jako ciekawostka dodam ze na dokumencie z I badania technicznego w Polsce pojazd sklasyfikowany zostal jako "motorower" o v max 50km/h(!).
    Z gory dzieki za wszelkie porady!

Miałem taka sytuację w 1986 roku, kiedy chciałem zarejestrować nowiutkiego Simsons SR50/B4 sprowadzonego z DDR. Również chodziło o v-max. Simek legitymował się prędkością max 60km/h a ówczesne prawo kwalifikowało motorower do prędkości 50km/h.
    Zrobiłem tak:
    -zmieniłem przełożenie napędu koła na zębatce silnika, założyłem z-14 zamiast z-16. (w automacie masz możliwość założenia tulejki wariatora).
    -wytoczyłem tulejkę ograniczającą maksymalne podniesienie przepustnicy walcowej gaźnika i zamontowałem ją w gaźniku nad przepustnicą. Oczywiście wysokość tulejki była korygowana przeze mnie w trakcie prób szybkości (dłuższa tulejka=mniejszy v-max i odwrotnie, krótsza tulejka=większy v-max).
    Po tych modyfikacjach skuter osiągał max licznikowe 50km/h bez straty mocy. Umówiłem się z rzeczoznawcą, który przyjechał do mnie do domu, wyjaśniłem mu i pokazałem na czym polegają wykonane blokady, szanowny pan obejrzał wszystko, zrobił rundkę, wystawił opinię z pieczątką, podpisem i w ten sposób przechytrzyłem komunistów rejestrując Simsona SR50/B4 jako motorower ;)

Napisano 2 lata temu, przez Pietro, Postów: 3326, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Yamaha Why/MBK Flipper- sprowadzony z Niemiec- problem z rejestracja-POMOCY!: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Romet Zetka (ZK) 50/125: Niezwykła Prezentacja

Romet Zetka (ZK) 50/125: Niezwykła Prezentacja

10 Czerwiec 2012

Romet Zetka 50 to od wielu sezonów jeden z najczęściej wybieranych motorowerów w Polsce. Dla wielu jest spełnieniem marzeń, dlatego, nie ma co ukrywać - ten jednoślad można spotkać "tuż za rogiem".

Wideo14 opinii

Skuter i technika: Dolot i filtr powietrza

Skuter i technika: Dolot i filtr powietrza

06 Maj 2011

Poznaliśmy już budowę silników 2T i 4T, wiemy także, że do ich działania niezbędny jest gaźnik. Kolejnym elementem układanki jest dolot, który dostarcza do gaźnika odpowiednią ilość powietrza, niezbędną do wytworzenia mieszanki stechiometrycznej. Czy to rzeczywiście tak prosta rzecz jak się wydaje?

Porady3 opinii

Od 2013 Nowe Prawo Jazdy, Nowe Procedury i Egzaminy

Od 2013 Nowe Prawo Jazdy, Nowe Procedury i Egzaminy

28 Grudzień 2012

Komu zależy, aby jej uniknąć powinien zapisać się na kurs prawa jazdy rozpoczynający się przed tą datą. Po 18 stycznia 2013 roku każda osoba (niezależnie od kategorii prawa jazdy o którą będzie się ubiegać) pierwsze kroki będzie musiała skierować do Starostwa

Prawo46 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.