Yamaha Aerox- problem z odpalaniem i obrotami

Witam, w moim Aeroxie mam dziwny problem. Odpala tylko na zatkanym wlocie od filtru powietrza. Jak już odpali to nie chce wkręcać się na obroty. Idzie do iluś obrotów i nagle "buuu" i jakby miał gasnąć ale jak puszę mu gaz to wraca na niskie obroty i na niskich jest ok. Jak przytkam lekko wlot od powietrza to wkręca się do końca. Dziwny problem leży też w ssaniu. Wyciągnąłem, dziurę od ssania zatkałem palcem i wkręcał się bez problemu mimo odsłoniętego wlotu powietrza ale nie chciał chodzić na wolnych. Pożyczyłem sprawne ssanie od kuzyna, założyłem i znów nie chce się wkręcać tylko trochę do góry i znów "buuu" Już sam nie wiem w czym leży problem. Męczę się z tym skuterem od października :/

za mało paliwa/ za dużo powietrza. Sprawdź czy nie zawinął sie filtr w puszcze i czy nie łapie gdzieś powietrza bokiem. Jak nie to czyszczenie gaźnika cie czeka.

regulacja gaźnika. Nic innego

Łapie lewe powietrze i przydałaby się regulacja i ewentualne czyszczenie gaźnika. Mój kumpel też tak miał.

a możliwe żeby gaźnik sam się rozregulował?

Mój tato dzisiaj rozebrał gaźnik i coś tam poczyścił. Teraz chodzi ale kopci i przerywa ale co najważniejsze - wkręca się na obroty :). Teraz kwestia regulacji?