Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Yamaha aerox czy chinska biegówka

Kategoria: Skutery

Dodano 1 rok temu

1. zahrad77

Witam mam pytanie co wybrac yamahe aerox czy zipp xrace?Yamaha uzywana zipp nowy

Odp.: Yamaha aerox czy chinska biegówka
    Napisano 1 rok temu, przez zahrad77, Postów: 122, Użytkownik

2. kuba90876

Ale nic nie napisałeś o tym aeroxie . Jaki przebieg? który rocznik?

Napisano 1 rok temu, przez kuba90876, Postów: 1102, Użytkownik

3. zahrad77

Ta yamaha jest po mocnym tuningu (wyzylowana na maxa) nie wiem który rocznik ale koszt ok 4500

4. DeelBeat

Daj link to Ci podpowiemy.
    Ja bym wziął Zippa i proszę bez hejtów, bo wolę chińskie.

Napisano 1 rok temu, przez DeelBeat, Postów: 340, Użytkownik

5. kuba90876

DeelBeat szczerze to chińskie też jest dobre. poptostu jak dbasz tak masz. ;) To co z tego ze chińskie. to ma tylko jezdzic ;)

Napisano 1 rok temu, przez kuba90876, Postów: 1102, Użytkownik

6. fah1d

Dokładnie, zgadzam się z osobami wyżej, chyba, że masz kasy jak lodu no to wtedy to jest kwestia wyboru i sporu. :)

Napisano 1 rok temu, przez fah1d, Postów: 1, Użytkownik

7. Michalk001

Oczywiście że X Race - skoro Yamaha wyżyłowana to długo nią nie pojeździsz ze względu na obciążenie podzespołów. A części do tego nie są tanie. Za to do X Race wystarczy lać dobrej klasy olej i paliwo i będzie długo i bezawaryjnie służył.

Zipp Salmo - przebieg 33485km: sezon 2012 - 7467km, sezon 2013 - 8130km, sezon 2014 - 7597km.
    Napisano 1 rok temu, przez Michalk001, Postów: 1147, Użytkownik

8. zahrad77

DeelBeat nie mam linka bo to znajomy sprzedaje ,twierdzac ze yamaha jest na niego za mała <jest to mozliwe 192 wzrostu> Sam nie wiem co wziąść bo mi zalezy na osiągach tez i na wytrzymałosci

9. arturo12342

zipp nie jest chińską marką!!

Napisano 1 rok temu, przez arturo12342, Postów: 59, Użytkownik

10. tmielcarz

arturo12342 napisał:

zipp nie jest chińską marką!!

A niby jaką ? :)

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 - SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 - SPRZEDAM
    Napisano 1 rok temu, przez tmielcarz, Postów: 147, Użytkownik

11. degename

Zipp jest polską marką. To że części do produkcji (składania) pojazdów importują z Chin to już inna sprawa.

Napisano 1 rok temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

12. benekpe

Zipp jest importerem chińskich motorowerów - gotowe poskładane podzespoły montują w ramę i naklejają swoje nalepki. Taki wyrób trafia na rynek sygnowany marką Zipp... Identyczne bliźniacze konstrukcje mają mniej lub bardziej egzotyczne nazwy, Barton, Romet...
    Wszystkie te motorowery pochodzą z tej samej olbrzymiej fabryki w Chinach...

Keeway Hurricane - Keeway Matrix - Kymco Nexxon 80 - Honda CBF125 - Suzuki Bandit 600 - Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/
    Napisano 1 rok temu, przez benekpe, Postów: 1621, Użytkownik

13. Bartolini200...

Ale z drugiej strony jeśli mu zależy na osiągach niech bierze Yamahe Bo niema cudów takich żeby zipp nowy poszedł jak wyżyłowana yamaha. Poza tym jeżeli nawet jest wyżyłowany a nie będzie go cisnoł na full non stop to przejedzie sporo, najwyżej zrobi jeden remont i potem będzie uważał to spokojnie dobije kilkunastu tysięcy. Zależy tylko od tego jak go będzie używał. A ponadto Zip poleci pewnie 70 km/h a yamaha z 90 km/h jak jest wyżyłowana, czyli jeśli będzie jeździł yamahą 70 km/h to nie będzie przeciążał silnika.

Napisano 1 rok temu, przez Bartolini200..., Postów: 57, Użytkownik

14. tmielcarz

degename napisał:

Zipp jest polską marką. To że części do produkcji (składania) pojazdów importują z Chin to już inna sprawa.

Masz rację, ale dla klienta liczy się efekt końcowy - skuter jest chiński, co ma swoje plusy (cena) i minusy (jakość).

Napisano 1 rok temu, przez tmielcarz, Postów: 147, Użytkownik

15. degename

I nie zgodzę się z tym że wszystkie polskie firmy "produkujące" skutery i motorowery mają części z jednej fabryki. Większość motorowerów Rometa jest z fabryki Senke choć softchoper jest z lifana lub innej fabryki, w momencie wypuszczenia go na rynek i dwa lata po tym Senke nie miał tego modelu w swojej ofercie. Większość najtańszych skuterów robi firma Xitan (czy jakoś tak), zresztą nie wszystkie chińskie firmy ostatecznie nadające homologacje same produkują cokolwiek.

Wystarczyłoby sobie porównać jakość modelu 717 4T Rometa, jak niektórzy wiedzą miałem model 2008, sprzedałem i chciałem kupić model 2010 - po obejrzeniu go na zdjęciach i w necie stwierdziłem ok, pojechałem z dziewczyną do sklepu i głęboko się nad tym zastanowiłem, potem stwierdziłem że nie, nie ma sensu. Z tyłu miałem wcześniej dwutłoczkowy hamulec tarczowy a tutaj bęben i to taki który tylko spowalniał. Nie mówiąc już o braku drugiego regulowanego amortyzatora, schowków na telefon i portfel, brzydkim zegarze itd.

Inny przykład - dwaj konkurenci - Romet RR i Zipp Pro 50, ten pierwszy jest na porządnej, ładnej ramie, jest mniejszy, trochę lepiej się prowadzi i nie udaje dorosłego motocykla tak jak Zipp. Owiewki lepiej spasowane, inaczej mocowane, mogliby tylko poprawić mocowanie silnika dodając siltenbloki ale i tak nie jest tak źle. Silnik osadzili trochę inaczej, cylinder jest bardziej w poziomie niż w pierwszym PRO.

Silnik 139QMA z Pedy Motors w modelu VIA 50 A przejechał 6000 km bez zmiany oleju i nie stracił nic ze swojej mocy. Oleju nie ubyło za dużo, po spuszczeniu było go około 690 ml (w książce serwisowej wpisano że przy wymianie zużyto 850 ml). Mój Romet przejechał 3000 km po wymianie i zatarł się. Niestety nie ma co patrzeć na markę i cenę z tym jest loteria straszna.

Napisano 1 rok temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Yamaha aerox czy chinska biegówka: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Holowanie skutera? Kablem?

Holowanie skutera? Kablem?

06 Kwiecień 2010

Wideo10 opinii

Ferro 302-4: Na Długim Dystansie

Ferro 302-4: Na Długim Dystansie

07 Maj 2011

Właśnie rozpoczynamy trwający cały sezon test skutera Ferro. Przed nami tysiące kilometrów i to w najtrudniejszych warunkach: Warszawa.

Testy Wideo11 opinii

Znak A-6d: wlot drogi jednokier...

Znak A-6d: wlot drogi jednokier...

26 Grudzień 2010

Znak ostrzega przed skrzyżowaniem z podporządkowanym wlotem - drogą kończącą się pasem włączania z prawej strony.

Prawo0 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.