Xenony w skuterze

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #16169
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:
    #16174
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

    W motocyklach to się żrednio sprawdza, z tego względu, że często pada przetwornica z powodu nadmiernych wstrząsów itp.
    ogólnie bym się w to nie bawił, bo mam bardzo dobre światła- halogen.

    #16198
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    Jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek przeróbek świateł w celu polepszania sobie życia kosztem innych, szczególnie mówię tu o pseudo ksenonach. Robię sporo kilometrów po Polsce i “ulepszone” światła są zmorą szczególnie w nocy.
    W ksenonach nierozłącznym elementem układu są bardzo ważne rzeczy – mechanizm samopoziomujący i spryskiwacz reflektorów. Bez tego po prostu szczęśliwy posiadacz, wypala oczy innym uczestnikom ruchu.

    #16309
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Jechałem kiedyś za takim debilem w dwudziestoletnim golfie, który kosztował chyba niewiele więcej niż te ksenony, które sobie wsadził. I na dodatek miał w ogóle nie ustawione i totalnie mnie oślepiały w lusterku wstecznym. Miałem ochotę wdepnąć hebel w podłogę żeby go pow**rwiać tak jak on mnie.
    A poza tym ksenony wypalają odblaski i plastik reflektora więc będziesz po miesiącu widział jeszcze gorzej. Odradzam. Zresztą kiedyś tu ma forum o tym pisałem.

    #16348
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 171Postów:

    Warto wspomnieć, że samodzielny montaż i używanie ksenonów jest nielegalny i policja może się przyczepić do tego ;). A jak ktoś narzeka na jakość świateł, to niech wsadzi żarówkę halogenową, opuści lustro nieco w dół i jeździ non stop na drogowych, byleby snop światła dawał tylko po jezdni a nie po znakach.

    #16360
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Ja bym sobie zamontował xenony

    #16369
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    A co z halogenami jako dodatkowe oświetlenie? Macie jakieś przemyślenia?

    #16377
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Nie wiem jak to jest w przypadku motorowerów ale widzę motocykle ze światłami przeciwmgielnymi. Tylko, że na mgłę – w każdym innym wypadku (deszcz, śnieg) nie wolno ich używać. Zresztą sami pewnie widzicie jak debile w puszkach jeżdżą na nich bez mgły i jak to męczy wzrok innych użytkowników drogi. A już najgorzej jak taki jedzie za tobą…

    #16381
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    Kisiu1981 napisał:

    Nie wiem jak to jest w przypadku motorowerów ale widzę motocykle ze światłami przeciwmgielnymi.

    Pierwsze słyszę o światłach przeciwmgielnych w motocyklach. Przecież to nie ma sensu. Przeciwmgielne mają przewagę nad reflektorami z tego powodu że są nisko, bo im niżej tym lepiej bo mgła przy gruncie jest najsłabsza lub nie ma jej w ogóle. Motocykle mają światła jeszcze wyżej.

    #16382
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Ale ja mówię o niektórych Harleyach i dużych motocyklach turystycznych. W takich czasem widywałem. W innych nie.

    #16391
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    Kisiu1981 napisał:

    Ale ja mówię o niektórych Harleyach i dużych motocyklach turystycznych. W takich czasem widywałem. W innych nie.

    Aaaa, to może.

    #16432
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Jest nawet skuter z przeciwmgielnymi: http://www.scigacz.pl/Sym,GTS,250i,8211;,sympatyczny,mieszczuch,9574.html

    #16433
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Dość wysoko ma te przeciwmgielne. Ja w jakimś widziałem tuż nad ziemią ale to nie był skuter ale coś harleyopodobnego.

    #17471
    domel2000
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

    Ja mam xenon i to nie ze słomczyna który daje nie bieskim światłem i jakoś nikogo nie oślepia. Za to daje dużo więcej światła niż zwykła żarówka co lepsze przetwornica od xenonu pobiera tyle samo prądu. Różnica jest naprawde kolosalna ja ją zauważyłem dopiero po zamontowaniu białego światła.

    #17488
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    domel2000 napisał:

    i jakoś nikogo nie oślepia. Za to daje dużo więcej światła niż zwykła żarówka co lepsze przetwornica od xenonu pobiera tyle samo prądu.

    Czary 😯

    Rozumiem, że zatrzymywałeś innych kierowców i pytałeś czy ich nie oślepiasz, bo jak inaczej oceniłeś że ich nie oślepiasz?

    #17503
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    domel2000 gdzie kupiłeś to cacko? Podaj linka

    #17521
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Domel, długo już masz wsadzone te ksenony? Od kiedy na nich jeździsz?

    #17527
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:
    #17534
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Wsadzajcie te cacka, panowie i wymieniajcie reflektory co miesiąc. Miłej zabawy życzę.

    #17536
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Chodzi Ci Kisiu o temperaturę?

    #17538
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Nie, Leszku, o większą ilość promieniowania ultrafioletowego w świetle ksenonów. Ono niszczy odblaski i plastiki o czym mało kto wie. Po kilku tygodniach są one do wymiany, bo plastik robi się nieprzezroczysty, a odblask matowieje. Reflektory przystosowane do ksenonów są wykonane z innych materiałów niż te do żarówek.
    A lampa wyładowcza ksenonowa ma niższą temperaturę świecenia niż żarówka.

    #17550
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    A tam jest napisane że właśnie jest mniej promieniowania ultrafioletowego w xenonie.
    Oszczędność reflektorów – Żarówka ksenonowa traci mniej energii w postaci ciepła. Nie nagrzewa przez to reflektora w takim stopniu, jak żarówka halogenowa. Emituje także mniej promieni UV. Dzięki temu elementy reflektora nie odbarwiają się i nie deformują.

    #17553
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Ja też jestem przeciwnikiem w jaki kolwiek sposób przeróbek oświetlenia. Ostatnio miałem okazje jechać przed skuterem z xenonami i musiałem zasłaniać lusterka bo tak dawało po oczach że nie widziałem drogi przede mną. Na światłach koleś stanął obok mnie i powiedziałem mu żeby dał niżej te światła to powiedział że ma je ustawione dobrze i jak mu mówiłem że oślepiają to nie wierzył i mówił że ma tak ustawione ze świecą tylko na drogę.

    #17554
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Kapuchon napisał:

    Ja też jestem przeciwnikiem w jaki kolwiek sposób przeróbek oświetlenia. Ostatnio miałem okazje jechać przed skuterem z xenonami i musiałem zasłaniać lusterka bo tak dawało po oczach że nie widziałem drogi przede mną. Na światłach koleś stanął obok mnie i powiedziałem mu żeby dał niżej te światła to powiedział że ma je ustawione dobrze i jak mu mówiłem że oślepiają to nie wierzył i mówił że ma tak ustawione ze świecą tylko na drogę.

    No co chcesz, ważne, że on dobrze widzi.

    #17561
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Ja się chyba pokuszę o taki xenon.

    #17567
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18
    • 2 406Postów:

    Ale w Vitalce chyba dobre dość światło jest??? Ja widziałem gdzieś że gościu dał po prostu 2 lampki nisko, nad błotnikiem trochę i sobie włączał oddzielnym przyciskiem, wg mnie tak lepiej.

    #17568
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Miłej zabawy życzę HugoBoss. Pozatym jest to nie legalne i jak chcesz tego używać kosztem innych to twoja sprawa.

    #17569
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18
    • 2 406Postów:

    Pamiętajcie o przeglądach obowiązkowych-jak pojedziecie to diagnosta może się kapnąć o ten “ksenon” i nie zaliczycie badania.

    #17573
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Vezyr napisał:

    Ale w Vitalce chyba dobre dość światło jest??? Ja widziałem gdzieś że gościu dał po prostu 2 lampki nisko, nad błotnikiem trochę i sobie włączał oddzielnym przyciskiem, wg mnie tak lepiej.

    Wcale nie jest takie dobre i tak mam zmienioną seryjną żarówkę na taką http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_83_415&products_id=3890&osCsid=77d8e3250b3ac998df169bbabdc7588b ale to wciąż za mało jak dla mnie.

    #17577
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

    Hugo, a wypoziomowałeś sobie światła w Vitalce?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button