Wyprawa Jelenia Góra -Swinoujście

Planuje w tym roku wyprawę z Jeleniej Góry nad morze.Moje pytanie do doświadczonych podróżników:) Co zabrać jak się Przygotować? Pozdrawiam

Ładna wyprawa to ponad 400km wiec olej do pełna,potem proponuje opracować trasę ,zabrać gotówkę,ciepłe ubranie , klucze te tylko potrzebne ,zapasową świece i w drogę bynajmniej ja tak jadę

Witaj marin09, szkoda, że w zeszłym roku w sierpniu nie spotkaliśmy się w Jeleniej Górze, którą z Madim odwiedziliśmy w czasie jazdy przez Sudety.
Tak się składa, że trasę, o której myślisz przejechałem w 2011 roku. Był to jeden z etapów mojej ówczesnej podróży, który wspominam bardzo dobrze.
Dobre drogi, wspaniałe lasy i wtedy wspaniała pogoda, aż chciało się jechać. Jestem ciekaw jaką trasą planujesz jechać. Jeśli będziesz chciał to podrzucę ci mapkę mojego przejazdu tego odcinka.

Planuje najprościej czyli główna drogą e-65.Jeśli Jechałeś inaczej to chęnie zerknę na mapkę:) A jak czasowo wyglądał Wasz przejazd z Jelonki nad morze?

szkoda ze nie zaglądałem czesciej tutaj i sie nie spotkalismy bo bym Was powoził po okolicy

marin09, zajrzyj do tematu "Łeba na raz! Koniec czerwca/początek lipca".
Miał dotyczyć innej trasy (którą planuję zaliczyć w tym roku)
a skończyło się na wspólnej z Madim jeździe po naszych górach, począwszy od Krynicy aż po Sudety, gdzie nie mogliśmy odmówić sobie zwiedzenia między innymi Jeleniej Góry. Tam na stronie bodajże 7 znajdziesz fotorelację z naszej jazdy po Twoich stronach i nie tylko.
Co do trasy z Jeleniej Góry nad morze, a konkretnie przez Wolin do Dziwnowa, to zrobiłem ją solo w 2011 roku, objeżdżając naszą kochaną ojczyznę. Odcinek ten był fragmentem trasy, który rozłożyłem na dwa dni. Od Ząbkowic Śląskich właśnie przez Jelenią Górę pod Gryfino
- 470 km., i następnego dnia, przez wyspę Wolin i Dziwnów aż do Ustronia Morskiego - 266 km. Jeśli będziesz miał do przejechania nawet ponad 400 km. to dasz radę to zrobić w jeden dzień, tym bardziej, że jak pamiętam, jedzie się tamtejszymi drogami bardzo przyjemnie.
Wrzucę Ci mapkę tego fragmentu swojej trasy i sam jestem ciekaw ile to będzie kilometrów.

Na razie to robię przegląd sprzętu bo ma już ponad 20 lat a wyprawę planuje w czerwcu jak wszystko pójdzie zgodnie z planem.A mapka z pewnością może się przydać:)

KARBON - czy opisywałeś na forum swoją "tułaczkę" po kochanej ojczyżnie ??? (bo rozumiem że zrobiłeś tzw. pętlę)

Padalec, tylko fotorelacja w Turystyka - "Zdjęcia i filmy z wypraw skuterem", stronie 11.

Dzięki :)

Marin09, wrzucam Ci mapkę mojego przejazdu tej trasy z tym, że ja
z Wolina pojechałem do Dziwnowa a nie na Międzyzdroje. Długość tego odcinka wynosi około 465 kilometrów.

Może ci się przyda przy planowaniu Twojej trasy. Powodzenia.

Z rodzicami jak jechałem do Rewala to my przez Niemcy autobanami lecieli. w 5h dojechaliśmy. Z oświęcimia do rewala było ok.700km. A4 Z KATOWIC DO WROCŁAWIA W 1.5H Potem przez nimcy do gory :) Ale skuter niestety nie pędzi 200kmh więc lipa ;/ ale mimo wszystko przez nimcy lepsze są drogi, ale jest dalej.

Dzięki za mapkę przyda się:)