Logowanie | Rejestracja | Forum | Społeczność

Skuterowo.com » Forum » Serwis » Wymiana paska 4t - no i mam problem

Kategoria: Serwis

1. Cwabiak

Siemanko. Otóż kilka dni temu jechałem swoim skuterkiem i nagle skuter stracił napęd lecz silnik nadal chodził. Zatrzymałem się na poboczu rozkręciłem pokrywę a tam zerwany pasek. Dodam iż pasek był cały gorący i ogólnie pod pokrywą panowała wysoka temperatura. Kupiłem pasek, który jest wyższy i szerszy lecz powiedziano mi, że ten stary się starł i to na pewno dobry pasek. Założyłem ten nowy pasek i skuter nie chciał odpalić. Po zdjęciu paska skuter odpalił więc zgasiłem, założyłęm i odpaliłem. Właśnie tu jest problem. Mianowicie skuter wkręca się na obroty lecz koło nie kręci się z dobrą szybkościa tylko tak bardzo mozolnie. Ktoś mi może powiedzieć co może być przyczyna?

P.S Przy zakladaniu paska musiałem rozkręcić sprzegło żeby włożyć pasek do środka bo się nie mieściło i na sprzęgle się slizga. Czy to może być wina paska?

Bzzz Bzzz Bzzz
    Odp.: Wymiana paska 4t - no i mam problem
    Napisano 1 rok temu, przez Cwabiak, Postów: 21, Użytkownik

2. karol7250

Sam sobie odpowiedziałeś że się ślizga, wymiary paska musza być takie same jak oryginalnie.

Napisano 1 rok temu, przez karol7250, Postów: 17, Użytkownik

3. hmm

okładziny sprzęgła sa byc moze wytarte i warto by to sprawdzic.mozesz tez skontrolowac rolki wariatora bo to one oraz ich waga mają duży wpływ na przyśpieszenie.im lzejsze tym latwiej i szybciej ruszasz.

Napisano 1 rok temu, przez hmm, Postów: 67, Użytkownik

4. enter1978

Upewnij się czy na pewno masz dobry rozmiar paska, bo jak ty na oko widzisz że tamten był inny, i że ten jest wyższy i szerszy to ja bardziej wierzę tobie, 95% sprzedawców to kretyni i dla nich w ogóle wszystkie paski są takie same. Sprawdź jeszcze czy ci na wariator nie nawinęło nici z zerwanego paska, bo może też tak być że ci nawinęło i wario nie może się dosunąć do przeciwtalerza

Napisano 1 rok temu, przez enter1978, Postów: 527, Użytkownik

5. Maniek_smola...

Sprawdz w necie jaki powinienes miec pasek i zobacz co kupiles.

Bardzo mozliwe ze wsadzili Ci zly pasek.

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
    Kymco NewDink 200i
    Napisano 1 rok temu, przez Maniek_smola..., Postów: 559, Użytkownik

6. Cwabiak

Siemanko. W skuterze miałem ten pasek http://www.czesciskutery.pl/pasek-napedowy-powerlink-gates-669x181-p-1978.html a kupiłem coś takiego http://www.kingwaypoland.pl/pasek-6691830-p-30.html Wiem że to najtańszy ale tylko taki mieli w sklepie więc co miałem zrobić. Myślicie, że to przez pasek?

Co sądzicie o tym że był caly gorący?

Napisano 1 rok temu, przez Cwabiak, Postów: 21, Użytkownik

Wymiana paska 4t - no i mam problem: Śledź to forum za pomocą RSS

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Dotychczas brak tagów.

Społeczność

Zaloguj się, aby mieć kontakt z innymi w Skuterowo.com:  

Lista użytkowników

Zamów Bezpłatny Tygodnik Skuterowo.com

Podaj e-mail:

Pogoda

Warunki do jazdy w Twoim regionie:
17-04-2014, 21:05
Bezchmurnie. Świetne warunki do jazdy
Bezchmurnie. Świetne warunki do jazdy
9°C
odczuwalna: 8°C
aktualne ciśnienie: 102 mb
prędkość wiatru: 4 km/h S

Polecane testy, porady, opinie...

Kymco Xciting 500: Zdjęcia i dane techniczne

Kymco Xciting 500: Zdjęcia i dane techniczne

11 Luty 2013

40 koni, 7 sekund do setki, 200 kilo masy. Razem z nami poznajcie Kymco Xciting R 500. Przód robi wrażenie. Sporo się tutaj dzieje. Wyraz twarzy jest agresywny i wyrazisty. Zegary są analogowe. Mamy tutaj oczywiście prędkościomierz, obrotomierz i wskaźniki ilości paliwa czy temperatury cieczy chłodzącej.

Kategoria: Zdjęcia0 komentarzy

Egzamin na Prawo Jazdy AM 2013

Egzamin na Prawo Jazdy AM 2013

28 Wrzesień 2012

Jak będzie wyglądać egzamin na prawo jazdy AM? Czy definicja motoroweru się zmieni? Dziś Skuterowo.com jako pierwsze przedstawi Wam brzmienie rozporządzenia do nowej ustawy o kierujących, która wejdzie w życie 18 stycznia 2013.

Kategoria: Prawo37 komentarzy

Junak Vintage 50 ccm: Nowość 2014 wkrótce w sprzedaży

Junak Vintage 50 ccm: Nowość 2014 wkrótce w sprzedaży

22 Luty 2014

Junak Vintage 50 ccm do zobaczenia od 28.02.2014 na Ogólnopolskiej Wystawie Motocykli i Skuterów 2014 w Warszawie oraz sieci dealerskiej. To pierwszy retro skuter tej marki.

Kategoria: Nowości11 komentarzy