Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Wymiana Oleju 4T

Kategoria: Serwis

Dodano 5 lat temu

1. Gorzki

Cześć koledzy!

Mam do wszystkich posiadaczy 4T jedno istotne pytanie. Jak często wymieniacie olej. Np. co ile km. Albo co ile miesięcy. Ja narazie to wymianiałem tak:

0-300(docieranie)
    301-1000
    1000-???

No i pytanie co ile wymieniać. Pozdro ;)

Napisano 5 lat temu, przez Gorzki, Postów: 84, Użytkownik Link do wypowiedzi

2. qazwsxedc

w literaturze można znaleźć, że po dotarciu olej warto wymieniać między 1000 a 2000km. Osobiście sugerowałbym robić to co 1500km- to takie bezpieczne optimum.

http://www.motostat.pl/user_images/22806/icon4.png
    Napisano 5 lat temu, przez qazwsxedc, Postów: 3059, Użytkownik Link do wypowiedzi

3. Gorzki

I jeszcze jedno. Jaki olej najlepszy?

4. qazwsxedc

Spokojnie możesz lać Castrol GPS, bardzo dobry półsyntetyk- sam go używam i jestem bardzo zadowolony:)

Napisano 5 lat temu, przez qazwsxedc, Postów: 3059, Użytkownik Link do wypowiedzi

5. Leszek

Gorzki wrote:

Cześć koledzy!
    Mam do wszystkich posiadaczy 4T jedno istotne pytanie. Jak często wymieniacie olej. Np. co ile km. Albo co ile miesięcy. Ja narazie to wymianiałem tak:
    0-300(docieranie)
    301-1000
    1000-???
    No i pytanie co ile wymieniać. Pozdro ;)

Moja literatura sugeruje 2000. To też optimum, zależy w jakich warunkach pojazd jest eksploatowany.

Jeśli jest duża wilgotność otoczenia, albo zapylenie lepiej wymieniać wówczas wcześniej.

--
    W Skuterowo.com od samego początku.
    Kymco Downtown 300i ABS.
    Wpadnij na mojego bloga: http://Leszek.OnAir.pl
    Subuj mój kanał:
    http://www.youtube.com/user/onairlogger?sub_confirmation=1
    Napisano 5 lat temu, przez Leszek, Postów: 1479, Skuterowo.com Link do wypowiedzi

6. qazwsxedc

Mi się wydaje, że jak stosujesz dobry olej to nawet po 3000km nic mu za bardzo nie będzie, ale zawsze dla własnego świętego spokoju, lepiej wymienic go wcześniej, tymbardziej, że koszt jest stosunkowo mały.

7. Gorzki

Co do eksploatacji to jeżdzi on po drogach asfaltowych^^ No i tak tygodniowo z 150 będzie,

8. qazwsxedc

No to spokojnie możesz wymienić dopiero po 2000km.

9. Anonim

Częstotliwość wymiany oleju w chinolach została skrócona do 2000km, ponieważ chinole zwłaszcza w klasie 50ccm nie mają prawdziwych filtrów oleju, tylko siatkę która przepuszcza drobne zanieczyszczenia i krążą one w całym obiegu smarowania. Nie zalecane są więc oleje półsyntetyczne z dużą zawartością dodatków myjących silnik, których nie wyłapie pseudo filtr oleju-siatkowy. Do tego typu silników polecam oleje starszej generacji o lepkości 15W40 w klasie jakości API-SG, czyli olej bardziej gęsty od 10W40, z mniejszą zawartością dodatków. W takim wypadku w procesie degradacji oleju powstają szlamy które zatrzymuje owa siatka. Polecam samochodowy Castrol o lepkości 15W40 w klasie jakości SG, cena ok.20zł/litr.

Napisano 5 lat temu, przez Anonim, Postów: 196, Link do wypowiedzi

10. kuszi1111

U mnie w instrukcji jest wymiana przy 2000km. Ja wymieniam na Castrol.
    Pozdro.

Paweł
    Napisano 5 lat temu, przez kuszi1111, Postów: 14, Użytkownik Link do wypowiedzi

11. TomekMk

Czołem,
    jestem tu nowy, witam kolegów i zaczynam serię naiwnych pytań: jaki olej polecacie do kymco agility 4T? I jeszcze: czy ten model ma filtr paliwa, oraz jak go może wymienić?
    Tomek :)

kymco agility 50
    Napisano 5 lat temu, przez TomekMk, Postów: 48, Użytkownik Link do wypowiedzi

12. Leszek

Hej. Z tego co wiem to Kymco Polska zaleca Shell Advance.
    Tak, ma filtr paliwa, jak każdy. Wymiana prosta. Filtr podpięty jest do przewodu paliwowego pomiędzy bakiem, a gaźnikiem. Zamocowany jest na takie druciane spinacze. Wystarczy je z dwóch stron ścisnąć, a filtr zostanie oswobodzony. Przygotuj się jednak wcześniej na to, że może dość do niewielkiego wycieku paliwa - pozostałości z przewodu i filtra. Nowy filtr to koszt 7-15 PLN.

Napisano 5 lat temu, przez Leszek, Postów: 1479, Skuterowo.com Link do wypowiedzi

13. Anonim

Do Agility 4T zalecają Shell Advance 15W40 w klasie jakości API-SG. Osobiście polecam tańszy a równie dobry samochodowy Castrol 15W40/SG. Można lać samochodowy np. LUBRO 15W40/SG ponieważ skuter w przeciwieństwie do niektórych motocykli nie ma smarowania tym samym olejem silnikowym skrzyni biegów, bo jej nie posiada, oraz mokrego sprzęgła, więc odpada poślizg tarcz sprzęgłowych, poza tym ciśnienie, obroty silnika i temperatura w jakich pracuje silnik skutera są podobne do tych w samochodzie np. Polski Fiat 126p jak wiadomo chłodzony również powietrzem, dlatego uważam że nie ma sensu przepłacać na jakieś drogie oleje motocyklowe, tym bardziej że okresy między wymianami oleju skrócono do 2000km.

14. TomekMk

Dziex :) Jeszcze tylko musze znaleźć wlew i spust oleju :D

Napisano 5 lat temu, przez TomekMk, Postów: 48, Użytkownik Link do wypowiedzi

15. Anonim

Wlew oleju znajduje się obok wlotu powietrza do chłodzenia silnika, dokładnie otworem gdzie wkręca się miarkę-bagnet do spr.poziomu oleju, spust na dole z boku silnika, lub na samym spodzie tam gdzie filtr siatkowy ;)

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Tagi:

Wymiana Oleju 4T: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Wypadki: kierowca potrącił motocyklistę i uciekł z miejsca zdarzenia

Wypadki: kierowca potrącił motocyklistę i uciekł z miejsca zdarzenia

09 Maj 2015

Uderzył w motocyklistę i odjechał. Teraz zajmie się nim sąd. Nie tylko w Polsce brakuje szacunku dla kierowców jednośladów.

Motocykle Skutery Wiadomości12 opinii

Z jaką prędkością jeździ motocykl/skuter 125 ccm?

Z jaką prędkością jeździ motocykl/skuter 125 ccm?

22 Lipiec 2014

W listach do Skuterowo.com pytacie o podstawowe parametry dostępnych na rynku pojazdów klasy 125 ccm (skutery i motorowery). Interesuje Was zwłaszcza średnia prędkość maksymalna takich jednośladów. Otóż odpowiedz na zadane pytanie nie jest łatwa.

125 ccm Motocykle Porady Skutery8 opinii

Test Keeway Matrix: Dopracowany Chińczyk?

Test Keeway Matrix: Dopracowany Chińczyk?

21 Lipiec 2010

Keeway to firma produkująca swoje produkty w Chinach, która tworzy skutery zbliżone jakością do wyrobów tajwańskich. Matrix to flagowy model tej marki.

Skutery Testy14 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Wydawca: Skuterowo.com. Grupa OnAir!, 04-501 Warszawa, Płowiecka 3. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.