Wymiana cylka i tłoka

Siema, po przejechaniu 4.6k km Benzerkiem i mam zamiar wymienić cylinder i tłok. Mógłby mi ktoś pomóc w wyborze ? Może być chinol bo tanie są :D. Pojemność do 110 myślę byle niebiescy się nie połapali po wyglądzie ^^. Woj. Podkarpackie najlepiej.

Kup chinola najlepiej z głowica nie opłaca się płacić paru nastu stow na tym też pojeździsz jak kupisz cylek i głowice za 180 zł cały komplet ja na takim zestawie jeżdżę 2 lata i wszystko trzyma się elegancko :-) najlepiej wsadz cylek 88 cm :-)

Napisz ile masz środków na to. A 110 ccm to bardziej opłaca się kupić cały silnik.

Nie wiem jakim cudem Wy chcecie 110 cm3 zmieścić o owy karter. Chyba, że lubicie rozwiercać, gdyż max wejdzie 90cm3.

izdebski12 napisał:

Nie wiem jakim cudem Wy chcecie 110 cm3 zmieścić o owy karter. Chyba, że lubicie rozwiercać, gdyż max wejdzie 90cm3.

z całym szacunkiem izdebski12 nie masz dużej wiedzy na temat silników. do 139 fmb jest możliwość wstawienia 110cc. jak? kupujesz wał od 110, dłuższy łańcuszek rozrządu cylinder i głowice i skręcasz w całość i gotowe. pewnie zastanawiasz się jak tłok wejdzie w kartery.. otóż tłok ma taką samą średnicę co tłok w 90 po zamontowaniu dłuższego korbowodu od 110 pojemność wzrasta i na tym to polega. w 139 qmb tak nie zrobisz

Lukario napisał:

izdebski12 napisał:
Nie wiem jakim cudem Wy chcecie 110 cm3 zmieścić o owy karter. Chyba, że lubicie rozwiercać, gdyż max wejdzie 90cm3.

z całym szacunkiem izdebski12 nie masz dużej wiedzy na temat silników. do 139 fmb jest możliwość wstawienia 110cc. jak? kupujesz wał od 110, dłuższy łańcuszek rozrządu cylinder i głowice i skręcasz w całość i gotowe. pewnie zastanawiasz się jak tłok wejdzie w kartery.. otóż tłok ma taką samą średnicę co tłok w 90 po zamontowaniu dłuższego korbowodu od 110 pojemność wzrasta i na tym to polega. w 139 qmb tak nie zrobisz

Tak samo, i tutaj nie zostało okreslone czy chodzi o motrower, czy o skuter z silnikiem 139QMB, a Benzer produkuje skutery, i motorowery.