Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Wymiana cylindra na 72 ccm - co i jak?

Kategoria: Tuning

Dodano 1 rok temu

1. Dawid Stanki...

Witam. Posiadam nowy cilinder o pojemności 72cc oraz skuter ze zdjętymi wszystkimi blokadami. Oczywiście jest to chiński 4t. Czy mogę zaczynać wymianę cylindra czy muszę się czegoś ważnego dowiedzieć przed tym? Jakieś uwagi? Porady? Z góry dzięki za pomoc. :)

Odp.: Wymiana cylindra na 72 ccm - co i jak?
    Napisano 1 rok temu, przez Dawid Stanki..., Postów: 4, Użytkownik

2. Robertonos

Cylindra nie wymienia się na początek kolego...albo zmieniasz cylek z paroma rzeczami od razu,albo najpierw tłumik,wario,gazinik-dyszę i stożek a cyl na końcu.

YAMAHA T-MAX 500 STARY GRAT I ŚMIGA A ROBERTONOS NA POKŁADZIE.Nazwa własna:"JEBACZ WSCHODNIEJ SWOŁOCZY I JEJ POBRATYMCÓW".
    Napisano 1 rok temu, przez Robertonos, Postów: 538, Zablokowany

3. Robertonos

Tuning skuta kończy się na większym cylku,a nie zaczyna.

4. Dawid Stanki...

Trochę czytałem na ten temat i czy nie wystarczy tylko dyszy wymienić?

5. Robertonos

Piszę Tobie że cały gazior na większy masz wymienić,ale Ty w ogóle chcesz zacząć od wymiany cyla co jest robieniem od dupy strony...Znam ja jednego takiego co w 2T zaczął od wymiany cyla na 72cm bo nie miał wiedzy i założył go i nie miał kasy na resztę rzeczy i dziwi się że mu ha,ha,ha spalanie wzrosło do 6,5 l na 100km.Bo robił coś czego wcześniej nie przemyślał i nie popytał tych co wiedzą.A 6,5l/100km to palą 600-650 a nie marne skutery 72cm.

6. Robertonos

oczywiście nie musicz tego wszystkiego kupować,ale powinieneś.Jeśli chcesz cyla wykorzystać jak należy to powinien być do niego sportowy lub przelotowy tłumik,sportowy wariator,gazior 17,5-19 i stożek by miał więcej powietrza chwytak.Ewentualnie nawiercić dziurki od spodu w obudowie filtra powietrza.

7. Robertonos

Bo już nie piszę Ci że można dać sprężynę dociskową inną i sprężynki sprzęgła + od 1000 do 3000 by startował z wyższych obrotów.

8. Mariusz954

Robertonos co ty kminisz? jakie 2t? chłopak ma 4t i najłatwiej zwiększyć moc właśnie zakładając większy cylek możesz też dać głowice z większymi zaworami i dyszę o 5-10 większą od seryjnej

Napisano 1 rok temu, przez Mariusz954, Postów: 48, Użytkownik

9. Robertonos

Wiem że ma 4T czytać umiem kolego Mariusz,co ty gadasz?!?!Nie wprowadzaj go w błąd,sam cylek w Chińczyku 4T mało mu da dobrze wiesz o tym!!Żeby to miało ręce i nogi oraz poczuł zmianę powinien założyć tłumik sportowy lub przelotowy,wariator sportowy jakiś z dość lekkimi rolkami i dać mu więcej powietrza.Dyszę na 100%,a najlepiej cały gazior.Sprężynki + sprzęgła też by start polepszyły.I to jest tuning który daje trochę mocy w takiej popierdułce 50cm 4T,a nie ty mu piszesz że sam cylek.Widzę że tu mało kto wie co to jest robić setupy w bzykach.Jak się nie ma kasy i wystarcza tylko na cyla to po ch... się za modyfikacje bierzecie.Jeden tu ostatnio to pisał że zrobi tuning skuta by lepiej śmigał w postaci wyjęcia 3 rolek z wario i jazdy na 3!!!No ku... jak wy takie tuningi robicie i nie śmierdzicie kasą to ja się nie dziwię że mówi się o młodych posiadaczach 50 cm skutów że wiejski tunning odchodzi błahahahahahahaha......

10. Filippo73

Zależy jeszcze jaki cylinder się założy. Jak chińską 72, wydech może zostać seryjny, podobnie jak filtr powietrza. Niezbędna będzie przynajmniej wymiana dyszy na większą i regulacja napędu (rolki, sprężynki i sprężyna centralna)

Napisano 1 rok temu, przez Filippo73, Postów: 479, Użytkownik

11. eadem

Przed tuningiem polecam sprawdzić poziom oleju...

... w głowie :) Jeśli tam jest OK, można ruszać z resztą.

Napisano 1 rok temu, przez eadem, Postów: 341, Użytkownik

12. rogo54

Robertonos, co ty pierdolisz? Jaki tłumik. Tłumik prawi nic mu nie da w 4t, nie wprowadzaj go w błąd. Ja w 50 założyłem, lżejsze rolki z 5g do 4g i ma eleganckie przyspieszenie. V-max zmniejszył się troszkę z licznikowego 80km/h na 75km/h. To jest oczywiście licznikowe.

Napisano 1 rok temu, przez rogo54, Postów: 107, Użytkownik

13. Dawid Stanki...

Cylinder firmy WM Motor.
    Po takiej mieszaninie co zaszła mi w głowie, chyba po prostu dam go do mechanika.

14. kuba90876

Jeżeli chcesz w miarę dobrze zrobić ten skuter to wrzuc tą "80" kup jakieś wario, podreguluj troche sprzeglo. daj większą dysze główną np 85 filr seria lub dysza +90 i stozek. Wydechu nie ruszaj bo to bez sensu. wiem coś po sobie.

Napisano 1 rok temu, przez kuba90876, Postów: 1102, Użytkownik

15. Dawid Stanki...

70 mi wystarczy. Tak więc co będę potrzebował? Wydaje mi się że dysza do gaźnika i to tyle. Ale mogę się mylić.

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Wymiana cylindra na 72 ccm - co i jak?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Od Lutego Bez Egzaminów na Motocykl

Od Lutego Bez Egzaminów na Motocykl

03 Listopad 2011

Uchwalona nowelizacja o kierujących pojazdami, która zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw w lutym 2012 posiada poważny błąd. "Rzeczpospolita" alarmuje: Istnieje możliwość, że wkrótce nie będzie prawnej możliwości przeprowadzania egzaminów na kategorię A.

Informacje Prawo4 opinii

Głosowanie Sejmu: Ustawa o 125 cm3 na B (wynik)

Głosowanie Sejmu: Ustawa o 125 cm3 na B (wynik)

26 Czerwiec 2014

Zobacz przebieg głosowania Sejmu z dnia 26.06.2014 w sprawie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. W niej zawarta jest ważna poprawka dotycząca możliwości poruszania się zarówno motocyklami jak i skuterami o pojemności silnika do 125 cm3 posiadajac jedynie prawko kategorii B.

Wideo0 opinii

Złapałeś gumę w swoim moto? Co zrobić?

Złapałeś gumę w swoim moto? Co zrobić?

14 Luty 2011

To koszmar każdego, kto porusza się jednośladem. Wizja pozostawienia skutera w pobliskich krzakach potrafi zepsuć nie tylko plany, ale i również humor nie jednemu.

Porady10 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.