wyjazd po 22, mam 14 lat PILNE !!!

Witam. Mam taką sprawę. Chciałbym jechac do sklepu po 22 który znajduje się 8 km od mojego domu w środku miasta. I mam pytanie, czy mogę jechac z moim kuzynem jeśli On ma ukończone 16 lat a ja 14. I co by policja mogła zrobic jeśli by mnie zatrzymali. Jeśli on ma ukończone tą 16-nastke to już może byc " prawnym opiekunem "? Proszę o szybką pomoc. PILNE z góry dziękuje za pomoc.

Jeżeli skuter jest zarejestrowany na 2 osoby to możesz wszystkich przewozić nawet o 03:06.
Tylko kuzyn musi mieć kask, ty też, oraz musisz mieć karte motorowerową, dowód osobisty, kwitek z OC

No ale jak dowód osobisty jak mam 14 lat ? Skuter jest zarejestrowany na tatę. I co mam zrobic jak mnie policja zatrzyma dajmy na to. Karte mam, ubezpieczenie wszystko jest. Tylko nie wiem jak to by wyglądało jak mam 14 lat a On 16.

pomoże ktośśś ??

Przy jeździe skuterem musisz posiadać obecnie dowód rejestracyjny, nawet jak jest na tate.
To nie ma różnicy, że pasażer jest starszy. Jak pasażer ma poniżej 7 lat to musisz jechać vmax 40km/h, a jak pasażer starszy to możesz jechać vmax 45km/h - bo tyle maksymalnie może jechać "MOTOROWER"

Czyli mogę jechac po 22 ?

Bo konkretnie mi o to chodzi żeby nie było żadnych akcji przy zatrzymaniu np. odwożenie do domu albo coś .. Bo z tego co czytałem na innych forach to pisali ze odwozili do domu i wgl ...

No cóż. Po polsku nie rozumiesz to napiszę ci po chińsku:
如果摩托車註冊2人,你都可以攜帶最多為3:06。
只有他的表弟必須有一個頭盔,你也一樣,你需要摩托車卡,ID卡,業主立案法團的單

Oj niestety po chińsku nie rozumiem.

kolego , możesz jechać w środku nocy , w deszczu , a nawet w burzy piaskowej . musisz posiadać kartę motorowerową , dowód rejestracyjny pojazdu , ważne OC. Ty i twój kumpel MUSICIE mieć kaski. Jeżeli będziesz wtedy jechał przepisowo , a twój pojazd bedzie sprawny to cie nie zatrzymają

cinu21 napisał:

kolego , możesz jechać w środku nocy , w deszczu , a nawet w burzy piaskowej . musisz posiadać kartę motorowerową , dowód rejestracyjny pojazdu , ważne OC. Ty i twój kumpel MUSICIE mieć kaski. Jeżeli będziesz wtedy jechał przepisowo , a twój pojazd bedzie sprawny to cie nie zatrzymają

To samo mu napisałem w drugim poście i nie zrozumiał, więc twojego postu chyba też nie zrozumie ;)

Cepy, chodzi o to mu że jeśli ktoś jest niepełnoletni to po 22 nie może być na dworzu bez opieki rodziców. W sumie nie umiem ci odpowiedzieć, raczej jak cie sprawdzą to powinni cie puścić jak się dobrze wytłumaczysz, zależy na jakiego policjanta trafisz. Choć lepiej nie próbować może bo możesz trafić na izbe dziecka czy coś w tym stylu.

No to teraz tak byłem o tej 2 i jak się okazało dojeżdżałem do sklepu już a tu pieski mi siedzą na ogonie :) Po tym jak mnie na światłach wyczaiły. No to jechali za mną z dobre 2 km i jak już stanąłem pod sklepem to wysiedli i kazali mi pokazac oc i dowód rejestracyjny.
Ja się go spytałem czy to dlatego, że jakieś wykroczenie czy coś.
On na to, że nie, że tylko sprawdzają skuterki bo dużo ich teraz kradną i wgl, że dużo już ukradli w Rzeszowie. Wziął mi te dokumenty i coś sprawdzał z 5 min, powiedział później żeby podac tylko imię taty i tyle. Fajny miły młody policjant był to przyznaje z innym by na pewno było gorzej... Powiedział mi dobranoc i tyle :), ale raczej już nie pojadę o tej godzinie bo nie chce byc sprawdzany ponownie.

PS: Izdebski12. Jednak lepiej mi to wytłumaczył Cinu12 i zrozumiałem a gdybyś czytał ze zrozumieniem to właśnie chodziło mi o to co napisał właśnie resiak70 (+1). Z góry dzięki za pomoc.

Ja wracałem o 4 nad ranem z zabawy, też mam 14 lat. Pełno było wszędzie policji, zatrzymali mnie i co? standardowa kontrola. 'Poproszę kartę motorowerową, ubezpieczenie i dowód'. Napisał coś w notesiku i pojechałem dalej... :)

To nie można być na dworze po 22 bez opieki? Ja większość czasu to jestem po 23 ;p
@up no ja z kolegą wracałem na skuterze i też nas zatrzymali i tak samo zwykła kontrola
Tak w ogóle to myślałem że się spytasz czy możesz jechać po 22 w jakąś trasę ;p A tu pada pytanie o sklep oddalony o 8km -.-

Gdzie jest napisane, w kodeksie lub gdzieś indziej, że trzeba być pod opieką po 22 ?
Dzień jak każdy inny, trwa 24h/7dni. Ja swoim skuterkiem jeżdżę o 3 w nocy do centrum Warszawy -od tak na przejażdżkę, bo mi się nudzi, i nigdy się nikt nie przyczepił, chociaż nie raz obok glin jechałem.
Nie mają takiego prawa czepiać się bo jadę o 3 w nocy czy tam o 22...
Tylko zawsze mam wszystkie papiery ze sobą, i jeżdżę z godnie z przepisami, ZABLOKOWANYM skuterem. ;)
Może jeszcze nie można słuchać muzyki z mp3 podczas jazdy, lub korzystać z nawigacji? ;)

@up przecież wiem ;p Napisałem to z myślą o pierwszym poście

izabelski za post po chinsku masz u mnie +10 :D

Bialy98 widze że nigdy Cie policja nie sprawdzała czego Ty sie boisz , załóż pieluche nastepnym razem... Normalna procedura a tu pełna pielucha ;/

ja mam na to wylane mnie policja złapała 4 razy i pokazałem im dowód rejestracyjny i nic i puścili mnie i powiedzieli żebym jechał ostrożnie niczego s się niebac ja jezdzem i mi nic nierobiom raz jechałem 30 km najwazniejsze jest to zebyś miał lampy wlonczone i wszystko żeby było sprawne ja tak jezdzem mam 15 lat i niemam karty motorowerowej mam tylko dowud osobisty muj brat ma 12 i znim jezdze