wyciek paliwa router bassa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #60489
    Adamoek
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Cześć jestem świeżym posiadaczem “basi” od miesiąca.Mam przejechane 400km.Dziś na powrocie z pracy stojąc na światłach przechodzeń zauważył i powiedział mi że cieknie mi ze skutera paliwo. Po zjechaniu ze skrzyżowania zgasiłem ją i już nie chciała odpalić.Na pierwszy rzut oka wyglądało to jakby leciało z filtra powietrza.Zaprowadziłem ją pod garaż i po oględzinach znalazłem przyczynę jaką była:odkręcona śrubka z boku silnika pod filtrem powietrza do której dochodzi wężyk gumowy w takim jakby oplocie jak sprężynka.Dokręciłem tą śrubke ale i tak skut długi czas nie chciał zapalić.Czy może ktoś wie od czego jest ta śrubka z tym wężykiem?

    #60493
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Olej przekładniowy?

    #60495
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Adamoek możesz zrobić zdjęcie i zaznaczyć tą śrubkę? 🙂

    Sprawdź na wszelki wypadek poziom oleju silnikowego zanim odpalisz skuter 🙂

    Po nocy popatrz się pod skuterem czy jest jakiś wyciek, jeśli będzie to zobacz czy to benzyna czy olej 🙂

    #60542
    andrzej2310
    Uczestnik
    • 0
    • 315Postów:

    To wężyk spustowy z komory pływakowej gażnika, a dlatego nie mogłeś zapalić bo zeszło paliwo z gażnika.

    #60543
    solmark
    Użytkownik
    • 0
    • 49Postów:

    Dokładnie jak post wyżej. Wężyk służy do wypuszczania paliwa z gaźnika. Prawidłowy objaw – zeszło paliwo, sktuter nie chciał zapalić. Nawiasem mówiąc, dość pożyteczny wynalazek. Jak odkręca się gaźnik można go wcześniej “osuszyć”.

    #60551
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    A no tak 🙂 przecież w gaźnikach są te wężyki… Ja swój wywaliłem i zapomniałem że takie coś istnieje 🙂

    #60600
    Adamoek
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Dzięki za podpowiedź.Ja w sprawie mechaniki jestem zielony a to moja pierwsza przygoda ze skuterami.Widocznie któreś “małe rączki” zapomniały go dokręcić i podczas drgań mi się odkręcił.Trochę narobił mi strachu ale dobrze że to błachostka była.Nie robiłem pierwszego przeglądu bo sam wymieniłem oleje a już myślałem że bedę musiał i tak ukłonić się panu z serwisu.

    #60605
    solmark
    Użytkownik
    • 0
    • 49Postów:

    Ten typ chyba tak ma, bo miałem tak samo.

    #62024
    2208krzysztof
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    Witam, tez jestem świeżym posiadaczem Routera. Wczoraj miałem podobny problem. Zatankowałem do pełna i zaczęło mi wyciekać paliwo. Rozkręciłem osłony okazało się, ze cieknie z kranika, ale zauważyłem, że kranik został wyrwany z baku i cała śruba poluzowana. Pewnie to się stało, gdy kilka dni temu wpadłem w mocna dziurę, która była zamaskowana. Bak i części pojechały do spawania. Mam nadzieje, że uda się go jutro postawić na nogi?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button