Wybór wydechu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #180152
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Witam, poszukuję wydechu do mojego speeda. Aktualnie posiadam tecnigasa, ale zaczyna korodować, a końcówka (silencer) rozczelnił się i nadaje się to do wyrzucenia. Uszczelniałem to silikonami i innym uszczelkami, ale to g*wno dało Po kilkudziesięciu kilometrach było to samo. Poszukuję wydechu o podobnej mocy do tecnigasa, żeby w miare wyglądał, i Cena max ok 450zł. Wydech będzie pracował w speedfight2 50cc. Czekam na propozycję z Waszej strony.

    Co sądzicie o tym wydeszku?

    http://allegro.pl/wydech-arrow-extreme-peugeot-stojacy-speedfight-i4800236032.html

    #180159
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Przeważnie montuje arrowy sam też używałem aż do sprzedaży swojego bolidu więc polecam [oczywiście zwężkę wydłub zaraz po zakupie]

    #180173
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Jaką zwężkę?

    #180174
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Pod fabryczny cylinder 50cc wydech wysokoobrotowy czy niskoobrotowy? Czym one się różnią i który lepszy ?

    #180177
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nisko – przecież to seria.
    A różnią się charakterystyką – rezonans w innym zakresie. Na co ci tłumik z rezo 9000-12000 tyś?

    #180643
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Jak jeszcze nie kupiłeś to podrzucę ci porównanie wydechów.
    http://www.tuningmatters.com/reviews/exhausts/scooter-tuning-exhaust-test/

    #180646
    rLy
    Użytkownik
    • 3
    • 109Postów:

    Dzięki paci za tą stronke z porównaniami tłumików, założyłem wcześniej temat i nie wiedziałem jaki wydech wybrać dla niższych obrotów, żeby wtedy miał największy moment bo seryjny wydech mam już mocno skorodowany i jest w nim pare dziur, ale teraz wezme chyba Leo Vince

    #180647
    rLy
    Użytkownik
    • 3
    • 109Postów:

    A co sądzicie o wydechu Polini Scooter Team? Miał już może ktoś z Was taki wydech? Przy 7 tys obrotów generuje moc 9 KM i 9 Nm momentu obrotowego, to chyba całkiem przyzwoicie jak na serię

    #180650
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Prawda jest taka że są wydechy średniopółkowe (cenowo) i górnopółkowe. Zasadniczo te górnopółkowe są też górnoobrotowe bo tam się uzyskuje największe moce.
    Kupisz jakikolwiek średnipółkowy to bedzie nieźle a kupisz lepszy to będzie lepiej- O ILE spełnisz kilka warunków. Czy to bedzie NextR, czy Leo TT to ma mniejsze znaczenie- one są podobne w podobnych warunkach. A warunki bedą podobne ( i TYLKO podobne).
    Ten test pokazuje dopasowanie tych wydechów do konkretnego setup-a a nie różnice między nimi. Jest to opisane w tekście do tego testu-wymieniono gar na streetrace stage6 i pozostawiono seryjne wario, rolki.. itd.
    Ten cylinder oferuje moc max w granicy 10500 obr. tylko że na tym setupie w teście tylko na nielicznych wydechach dokręcił sie w te okolice a co dopiero mówić o ich przekraczaniu do powiedzmy 12000. Do tego dochodzi wzajemne spasowanie charakterystyki cylindra z charakterystyką komory rezonasowej wydechu.
    Tu by wystarczyło zmienić cylek na taki o tej samej mocy i klasy ale z innym kształtem okien i by sie tą kolejność z tabelki wywróciło lekko do góry nogami.
    Wiec tak naprawdę nie trafisz jeżeli twój setup różni sie cokolwiek od tego z testu.

    #180839
    Kacper Jackowski
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    Kymco Agility RS 50 2t. Poszukuję wydechu średnioobrotowego. Problem w tym że nie wiem czego mam szukać tzn. szukam używanego ale nie wiemjaki mam silnik w ogłoszeniach piszą wydech MINARELLI HORIZONTAL albo (do leżących) a jaki silnik jest w moim sprzęcie ? Proszę o pomoc

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button