Vitality 2T tuning i obroty

Witam mam pytania dotyczące kymco vitality 2t przebieg prawie 6000km. (Odblokowany, wszystko seryjne).
Jaka jest różnica pomiędzy tecnigasem next-r a tecnigasem q-tre?
Jaki będzie efekt jeżeli wsadze sportowy wydech i wariator malossi? Obecnie v-max to ponad 75.
Wie ktos moze jak namówić rodzica żeby się zgodził na wymiane wydechu?XD Narazie wymyśliłem, że stary rdzewieje i chce nowy xD.
Aaa i jeszcze jedno. Zauwazyłem, że gdy puszczam manetkę, to szybko schodzi z obrotów, czy to zależy od wolnych obrotów ustawionych na gaźniku? :)
Pozdrawiam

Mam Next-ra i dało to dobre przyspieszenie i niezły v-max, do tego jeszcze sporo hałasu. Co do rodziców to proponuje "Mamo, Tato jeżdżę już 75 km/h i chcę więcej, dynamicznej, bo się ciężarówki na trzeciego źle wyprzedza i na czerwonym nie można przeskoczyć bez problemu", na pewno to ich przekona.

heh ;D a co będzie jak pojade na stacje kontroli pojazdów a oni zobaczą sportowy wydech? Czy jak załoze wydech i wariator trzeba coś regulować? ;p

Prędkość 75 km/h jest wystarczająca na taki sprzęcik.
120 nim nie pojedziesz.
A jak wywalisz się przy 70 to odechce Ci się szybciej jeździć.
Lepiej te pieniądze zainwestuj w spodnie/kurtkę/dobry kask...bo żaden tłumik w czasie kolizji, czy szlifa Ci nie pomoże.
A na miejscu rodziców to jeszcze bym Ci blokady pozakładał.

no tak, tyle, że wiesz.. mogę już zdawać na 125, nie chce inwestować w nowy moto, wole tuningować skuter...

No wiesz, to że możesz to nie znaczy, że masz jeździć szybciej.
Najpierw zdaj a potem myśl bo konsekwencje w razie coś masz olbrzymie nawet teraz.

To tuniguj, tylko lepiej powiedz rodzicom, bo jak przywalisz w mercedesa ich budżet mocno się uszczupli.

a jak bedą wyglądać kontrole na stacji pojazdów? Nie będzie pretensji, że mam sportowy wydech?

Tylko w tym widzisz problem? Bardziej się przejmuj policją i prokuraturą :)

Co do prokuratury to najpierw musi mnie złapać policja, żeby mnie złapała policja to musi mi udowodnić, ze mam odblokowany skuter. Jak mnie złapia przy wiekszej predkości to wtedy bedą kłopoty ;p. Ale czy jak kontroler zobaczy, ze mam wydech, a w nim jeszcze zapewne zdjeta blokada (zwezka) to nie bedzie sie czepiał? ;p

Powiedz mi jak kontroler zobaczy, że masz zdjętą blokadę? Wiesz w ogóle jak wygląda przegląd okresowy?

no blokady nie zobaczy, ale jakby podpiął miernik spalin to by mogł być zły wynik ;p szczerze to jeszcze nie, będę miał za rok

W takim razie jak inni przechodzą te badania? Dobra nie będę Cie męczył, jeśli nie przekroczysz norm głośności to do tłumika nikt się nie doczepi.

Michał napisał:

Co do prokuratury to najpierw musi mnie złapać policja, żeby mnie złapała policja to musi mi udowodnić, ze mam odblokowany skuter.

Dla Twojej wiadomości - każdy policjant w trakcie rutynowej kontroli ma prawo wsiąść na Twój skuterek i się przejachać, jeśli przekroczy 45 km/h to jest po Tobie.

a spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? ;p Ja jeżdzę już 1,5 roku i raz mnie zatrzymali, zapytali się ile mam lat i tyle.. A co gdybym powiedział, że mam nowy cylek i nie można na maxa jechać? ;p

Ja Ci tylko mówię jakie mają możliwości i ostrzegam o konsekwencjach jazdy odblokowanym motorowerem bez uprawnień. Co zrobisz to Twoja broszka i Twoich rodziców ewentualnie. Mi to generalnie zwisa :)
Ale miej na uwadze, że policja na ten sezon zapowiedziała już wzmożone kontrole jednośladów. Może to dotyczy większych maszyn a może wszystkich, nie wiem.

Nie już, a dopiero. Ja jeżdżę 4 sezony, po dwa na skuter i na pierwszym zatrzymali mnie 5-6 razy z dmuchaniem i sprawdzaniem kieszonek, tel itp. Natomiast na obecnym sprzęcie nie miałem kontroli. Nie ma reguły. Jak będziesz ściemniał to sobie tylko kłopotu narobisz.