Uszkodzony prędkościomierz zipp vapor 2008r 4t

Witam, mam starego zippa vapora i mam problem z licznikiem, chodzi o to że gdy jadę np. 20km/h to pokazuje mi 60 a niekiedy nawet 80km/h. Kupiłem już nie potrzebnie ślimaka a ślimak był dobry więc to pewnie coś w liczniku tylko co i czy da się to jakoś naprawić albo wyregulować ? Przebieg chyba bije normalnie.

mam taki sam problem w moim nowym torosie f16, jest to taki sam licznik.
Skuterek nowy, więc oddam na gwarancji i mi to naprawią, ale wiesz co..
W moim starym skuterze też tak było, zdarzało się tak jak wyjeżdżałem skuterem rano gdy było chłodno.
Wydaje mi się, że te liczniki mają to do siebie, że tym zimniej to więcej zawyżają. Im cieplej tym licznik dokładniejszy. Może i to głupie, ale takie są moje odczucia jak miałem pierwszy skuterek i jeździłem nim przez wakacje.

Może to być coś z linką od predkosciomierza bo mogła np się poluzowac
Pozdrawiam

możliwe by było że to przez zimę tyle że miałem już tak jak jeździłem w jesień, myślałem że to ślimak bo kiedyś mi stanął prawie w miejscu i tylko po kilkunastu kilometrach przybywało parę metrów na przebieg ale się go uratowało a później jadę sobie gdzieś 60km/h a tu zamknięty licznik :D

ponawiam pytanie, ponieważ pokręciłem trochę wskazówką od prędkości w przeciwną stronę, czasem chodziło to dobrze, czasem zapukałem w licznik jak leciała wskazówka za wysoko :) ale teraz niekiedy nie chcę się podnieść w ogóle , niekiedy pewnie przekłamuje, strach ufać temu licznikowi, myślę nad zakupem nowego jak tylko będzie okazja, ale 100zł to też nie mało jak za takie coś. miał ktoś kiedyś taki problem, rozbierał ktoś ten licznik na "elementy pierwsze"? bo szkoda wydać stówkę i zakładać nowy licznik do skutera co ma ponad 10 tys przebiegu. nie którzy tym licznikiem nabijali po 30tys a mi przy 10 wysiada :D

dzisiaj jak jechałem w granicach 50km/h to zamykałem licznik tak że wskazówka dochodziła do samego dołu, aż licznik zaczął się tłuc jak prasa do traktora :D pytanie, da się naprawić/rozkręcić jakoś ten licznik ? ;>

teraz silowo naprawiles na amen po co grzebales w wskazowce silowo
uwazam ze nic z tego nie bedzie wymiana cie czeka

bo tak samo miałem ze wzkaźnikiem od baku :D nie opadał do końca i jak go przekręciłem to jest git :D a jak bym nie pokręcił to by się dało go jakoś zrobić ? :D