trzeszczy podczas odpalania skutera ze startera

Witam
Jak w temacie posiadam torosa f16 podczas odpalania ze startera trzeszczy ale jak juz odpali to przestaje .
Przebieg skutera to 4000km.
Prosze o pomoc

Masło maślane trochę, trzeszczy skąd? ze startera?

Świeca dobra?, zresztą ogólnie trzeszczenie może być w paru miejscach na przykład zwarcie potrafi trzeszczeć, daj więcej informacji.

Swieca dobra.
Trzeszczy z przekladni

A jak Ci chodzi odpalanie z kopniaka? Kopa odbija? Czy to trzaskanie czasem nie brzmi tak jakbyś lekko nacisnął kopniaka na włączonym silniku? Bo wydaje mi się ze to półksiężyc Ci ociera.

Kopniak odbija
Trzeszczenie jest tylko podczas odpalania ze startera

Pomocy

bendix ci trzeszczy.

Zdemontuj rozrusznik i sprawdź w jakim jest stanie i czy nie ma żadnych luzów. Ewentualnie podłącz go na krótko i posłuchaj jak działa. Też miałem F16 i swój rozrusznik wymieniłem po ok 5k km.
Teraz jak sobie tak myślę, to przypomina mi się, że kiedyś tez mi coś strzelało. Okazało się, że pod siedzeniem na ramie przy prawym plastiku zamontowane było ustrojstwo (nie pamiętam fachowej nazwy), które było podłączone do rozrusznika. Podejrzewam, że był to swego rodzaju prostownik zmieniający napięcie ze stałego na zmienne (lub odwrotnie, nie jestem lotnym orłem z elektryki). W każdym bądź razie, u mnie jedna ze śrub trzymająca przewód złapała luz, przez co w momencie pracy rozrusznika iskry przeskakiwały z przewodu na te ustrojstwo wytwarzając słyszalny dźwięk. Sprawdź, może masz podobnie.

To się nazywa przekaźnik rozrusznika. Rozrusznik potrzebuje kilka Amper, gdyby był podłączony bezpośrednio pod przycisk to by się wszystko spaliło. Przycisk podaje sygnał do cewki, tam cewka wysuwa bolec i łączy dwa grube przewody od rozrusznika.