toros Fresco ile wytrzyma?

Siemka. Mam pytanko. Kupiłem w marcu toros fresco z 2012r. Ma już przebieg 6.000. co 2 tys wymieniam oleje, jeżdzę 55-60 kmh (na prostej więcej nie pójdzie). Mam pytanie. ile taki silnik w tym wytrzyma?

Odpiołem różowy kabelek i jedzie 55-60kmh są jeszcze jakieś inne blokady w nim?

Prawdopodobnie blokada na Wariatorze. Zwężka w filtrze powietrza , zawirowywacz spalin, blokada na gaźniku (blokad.jest dużo i dużo też jest poradników do ich ściągnięcia).... Jeżeli nie będziesz jeździł cały czas na maksymalnych obrotach to skuter jeszcze powinien ci pochodzic ładne parę tysięcy kilometrów :)

Też szukałem innych blokad we Fresco poza kabelkiem ale nigdzie na forum ani słowa o czymś poza kablem w tym modelu

Quantumek napisał:

Siemka. Ma już przebieg 6.000. Mam pytanie. ile taki silnik w tym wytrzyma?

myślę że spokojnie drugie tyle

mancur napisał:

Też szukałem innych blokad we Fresco poza kabelkiem ale nigdzie na forum ani słowa o czymś poza kablem w tym modelu

Jak byś znalazł to powiedz. Ile Ci jedzie na prostej a ile z górki? Mi na prostej jak sie dobrze rozchula to 65 pójdzie z z dobrej górki mi licznik zamknął. Twój 4t?

Podobno nic więcej nie ma po za kablem nie jest to szatan 60-65 licznikowe ale on nie jest do Ścigania bardziej mnie martwi grzechotanie w przekładni

mancur napisał:

Podobno nic więcej nie ma po za kablem nie jest to szatan 60-65 licznikowe ale on nie jest do Ścigania bardziej mnie martwi grzechotanie w przekładni

No to mamy ten sam Problem. Powiem ci jak jest u mnie:

Odpalam skuter. Wyłącza się ssanie. i zaczyna się lekkie stukanie przez minetę. Potem wszystko ustaje i chodzi jak żyleta :D 0 spadku mocy. Masz może skype?

tak jak mówisz tylko u mnie potrafi tak przez 15 km grzechotać po każdym odjęciu gazu,zaczęło się po przekroczeniu 400 km teraz ma 750 i jeszcze się nic nie rozsypało więc tak ma być :)

A powiedz mi: Czy jak odpalaleś skuter to dałeś mu żeby sobie pochodził z 3-5 min na wolnych obrotach?

odpalam zakładam kask i jadę

No widzisz a trzeba czekać z 3-4 minuty jak sie silnik zapali aby sie zagrzal :D To stukanie masz cały czas?

Ja przez tydzien jezdzilem i mi nic nie stukalo za czasami postuka a raz nie. a jak sie silnik zagrzeje to 0 sutakania

No ja tak samo z moim 2 sówem robię, że zostawiam na 5 minutek aż się rozgrzeje ;-)

To nie ma nic wspólnego z silnikiem raczej rolki albo sprzęgło ,nie grzałem nigdy żadnego motocykla ani samochodu chyba że mróz i czekam aż szyby odpuszczą :) Suzi też nie grzeje tylko w palnik od razu więc czemu miał bym tego grzać :)

To w Takim razie co jest przyczyną? Ja będe miał rozebrane rolki i wszystko bo będe wymieniał opone to tam zobacze

Być może to być wina paska napędowego :) Poluzował się i stuka :)

Parę dni temu przy wymianie oleju w silniku i przekładni miałem zdjętą pokrywę napędu i nic niepokojącego nie zauważyłem uwaliłem tylko filtr powietrza :) musiałem kleić na sylikon

Ja już cały skuter rozkopałem i lipa ;/