tłumik, korozja

Witam! Dziś pierwszy raz od zimy odpaliłem skuter (2t) stał on w wiacie, przykryty zazwyczaj prześcieradłem z kocem, czasami pokrowcem foliowym (wietrzyłem go co 3-4 dni), po odpaleniu z tłumika przez pewien czas leciał biały dym (prawdpodobnie woda,.która się nagromadzila) pytanie: czy z tłumikiem mogło się coś stać? Mogła powstać rdza? Skuter stał pod grudnia.

Nic się z tłumikiem nie stanie :) Mi nie raz podczas mycia troche wody wleciało i lekka rdza powstała. Papier ścierny 800 i jezda :D

Ale chodzi i mi o rdzę w środku wydechu ;P

jak odpalił to napewno wszystko działa

A zatykacie tłumik na zimę? Też macie takie zjawisko, że po zimie biały dym leci? Słyszałem że trzeba zatykać aby uchronić tłumik przed korozja i dlatego tak się martwię

Z mojego też biały dym leciał ;D ale to jest chyba normalne no bo woda w tłumiku się zebrała i zaczęła parować ;D Po paru minutach skuter już normalnie chodził i nie dymił :) A co do zatykania wydechu to nie wiem , jeżeli skuter stoi na dworze to może i lepiej jest zatkać tłumik :) ale jeżeli skuter stoi w garażu to nie widzę takiej potrzeby :)

No mój akurat stał w takiej..jakby wiacie, no ale go przykrywalem, wietrzylem, dobra, wielkie dzięki ;)