Tłok uderzający o zawory

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #144164
    Pawkox
    Użytkownik
    • 2
    • 3Postów:

    Cześć.
    Toros Fresco, 4T 65ccm.
    Otóż, na początku wakacji kupiłem skuter, był w tragicznym stanie ale go wyremontowałem, na początku wymieniłem cylinder na którym zrobiłem 500km, lecz pewnego dnia mi nagle zawór uderzył mi o tłok z taką siłą że go po prostu wykrzywiło, i koniec jazdy. Po tym zdarzeniu kupiłem nowy cylinder oraz głowicę, praktycznie wszystko nowe poza gaźnikiem, nawet wariator wymieniłem na nowy. Już się cieszyłem że w końcu wszystko będzie dobrze, będę mógł latać, ale okazało się że tłok uderza w zawory (prawdopodobnie, nie jestem tego pewny ale słyszę uderzanie metalu o metal w okolic głowicy) i nie mogę dać więcej niż połowa manetki. Do teraz mi to nie przeszkadzało, ponieważ docieram cylka, ale nadszedł czas dać mu czasem więcej gazu ale nie mogę, bo stuka. Dałem mu więc dodatkowe dwie uszczelki pod głowicę (0,4mm każda) i teraz nie stuka tylko na zimnym, jak się rozgrzeje to wali tak samo jak przed dodaniem uszczelek. Teraz chciałbym się od was dowiedzieć co może być nie tak? luzy na zaworach wynoszą 0,05mm. A może to nie zawory? może być inny powód stukania? Na koniec dodam że podczas stukania moc skutera spada, czyli szybciej jadę na połowie manetki niż na pełnej ze stukaniem.

    #144167
    rogo54
    Użytkownik
    • 10
    • 113Postów:

    Może masz źle rozrząd ustawiony. 🙂

    #144171
    Pawkox
    Użytkownik
    • 2
    • 3Postów:

    O właśnie… Co do rozrządu, może być i on przyczyną, nie wiem jak to działa dokładnie, ale jak ustawię “T” oraz trzy kropki na wałku, to jeden zawór jest wtedy otwarty.

    #144172
    rogo54
    Użytkownik
    • 10
    • 113Postów:

    No to wydaje mi się, że to może być przyczyna. Ale na ten temat niech wypowie się ktoś inny. 😉

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button