Stunt skuterem. Rady, technika, projekty

Witajcie !
Na skuterku keeway Flash już coś tam próbowałem, a Wy ?
Dwa miesiące temu nabyłem TGB orion z silnikiem od Yamahy JOG
kupiłem go na chodzie, z dowodem rejstracyjnym i blachą od kolegi za 150zł, niedawno w zycie wprowadziłem mój projekt na yamahe, dużo pracy będzie ale na kwiecień się wyrobie.
Skuter był na dość dobrych częściach, głowica polini, gaznik dellorto 19, cyl 60cc, wydech stage i pare innych.
Obecnie kupiłem Malossi Sport 70 z głowicą, i projektuje jakiś ciekawy stelaż dla siebie, a dlaczego by się nie pobawić w "stuntera"?
Jeśli ogarniacie jakies wheelie na skuterze, zapraszam do wrzucania fotek w tym temacie.
Mam nadzieję że sam nie latam na kole ;D

Proponuje Ci dorobić/dokupić crashpady. Gleb na początku napewno będziesz miał dużo, możesz dorobić stelaż z tyłu żeby było miejsce z tyłu na noge. Jeżeli będziesz miał sprzęgło sportowe to też Ci będzie łatwiej, dajesz sprężynki +2000 obrotów i powinien ci z łatwością iść na koło.

ja sie cos tam uczyłem na neosie, w tym sezonie planuje coś lepiej ogarnąć. Neosa mam ogólnie przyszykowanego pod stunt. Wyregulowałem napęd na przyspieszenie, przerobiłem go na ciecz, założyłem stelaż i pegi, przerobiłem tylny hamulec na tarczowy i wkrótce założę crashpady
fotki mojej stunt opcji :D

Pare fotek z jazdy:




ogółem to dużo nie przejadę na kole, ale moja technika jest taka że mocno dobijam tylny amor, podrzucam kierownik i gaz do oporu.

Mój bzyk juz na 60 cc szedl na kolo bez problemu, crashpady mi są nie potrzebne, wisi mi jego stan wizualny, i tak go nie zarejstruje bo nie ma umów żadnych ;d

Witam. Ktoś się jeszcze interesuje tematem stunt? ;) ja mojego piździka przerobiłem równierz pod tym kątem ale także wizualnie. Malowanie, z boku pegi z przodu i z tyłu, stelaż, sportowa kiera i lampa w czaszy (bo przerobiłem zwykłego chinola) ale wsadziłem silnik od Piaggio zipka a do niego: tłumik Tecnigas Next-R, gaźnik Tec 17,5mm i smiga jak głupi : D z postawieniem na koło nie ma żadnych problemow. Będę wymieniał jeszcze rolki wariatora, sprężynę centralną sprzęgła i sprężynki sprzęgła zobaczymy co wtedy :)
Zdjęcie piździka:

kilka fot z jazdy na kole:

Niestety równierz nie przejade daleko na kole poniewarz nie mam jeszcze tylniego chamulca zrobionego xD ale dobry kawałek dam rade :)

Ja seryjnej Madzi latam na gumie :D