Speedfight 2 - głośno chodzi, słabe osiągi - pomocy!

Witam,
jestem tu nowy i to mój pierwszy post.
Z góry uprzedzam, że o skuterach nie mam zielonego pojęcia, jeśli są jakieś źródła gdzie mógłbym się czegoś nauczyć, to bardzo proszę, jednak do rzeczy.
Kupiłem miesiąc temu speedfighta 2 z roku 2008 i przebiegiem prawie 6000km.
Wszystko było fajnie, dopóki kolega nie kupił też speedfighta 2, z roku 2006 i okazuje się że jego motorek chodzi ciuchutko, a mój drze się jak głupi, i jedzie zdecydowanie szybciej ode mnie.
Na prostej drodze osiągam z trudem 60km/h, po czasie dojdzie max do 65/h, kiedy kolega jedzie prawie 80km/h i nie słychać go przy mnie.
Nie znam się na tym i myślę że samodzielna naprawa bądź wymiana czegokolwiek odpada, jednak prosiłbym mnie naprowadzić, co można zrobić, aby było lepiej, wszystko co możliwe aby poprawić osiągi i uciszyć motor.
Mieszkam niedaleko krakowa, i co sądzicie o odwiedzeniu serwisu:
http://www.skuter-tech.pl/
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.

Powiem tak ja mam sf 2 z 2003 roku i mialem ten sam problem z predkoscia ojciec wyprzedzal mnie rometem 717 (seria) okazalo sie ze rolki byly zdarte na plasko,piasek w silniku wiec po okolo 2 tyg zaczlem remonr co sie okazalo po wyjeciu silnika? Tlok i pierscionki spieczone od slabego oleju,glowica opieczona tak samo pieknie jak tlok. Nie chcę cie straszyć ale wybierz sie lepiej do mechanika najlepiej jakiejś osoby prywatnej nie do sieciówki bo tam robią najczęściej tak abyś do nich wrócił (wcale nie pozytywnie). Trzymaj moje gg 6462127 jak cos to napisz na gg to postaram sie pomoc jak tylko umiem ewentualnie konsultujac to z moim mechnikiem.
Pzdrawiam ;)

A przy okazji jakiego oleju używasz?