skuter zgasł podczas jazdy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #102065
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    Witam Was i proszę o pomoc . Dzisiaj chciałem pojeździć sobie torosem f16 i wystąpił mały problem, ponieważ w pewnym momencie jadąc po jakimś konkretnym zadupiu silnik przestał reagować na ruchy manetką, zwolnił i zgasł. Próbowałem go zapalać chyba z 5 min na kopkę i rozrusznik elektryczny ale trudno, nie da rady. Przepchałem go jakoś do domu ten kilometr i dalej nic. Sprawdziłem stan oleju, bagnet jest cały mokry(?) nie wiem czy to normalne przy rozgrzanym silniku. Niedawno zmieniałem olej silnikowy i wlałem jakąś połowę a po paru dniach jazdy ubyło z dobre parę milimetrów więc dolałem z powrotem. Paliwo nie mam zbyt dużo w baku ale jest jakieś 300-400 ml więc w czym problem? Dodam, że postąpiłem jak amator, bo tak się zapaliłem na jazdę, że wyjąłem go z garażu, odpaliłem i od razu pojechałem :/. Proszę doradźcie coś 😐

    #102067
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    dodam że odłączyłem ten magiczny kabelek w tym worku czarnym od blokady prędkości

    #102081
    Anonim
    Nieaktywny
    • 22
    • 398Postów:

    Jaki przebieg ma twój skuter?. Mogłeś go przegrzać i coś się zepsuło;)
    Kompresje masz?

    #102082
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    podstawowe rzeczy do czyszczenia – filtr powietrza, paliwa, gaźnik.
    Odkręć świece i ją najlepiej wymień bo to grosze kosztuje, i nie opłaca się jej czyścić aby przejechać kilka km dalej.

    #102087
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    przebieg 1951 kilometrów więc prawie nowy, filtr powietrza czyściłem. Co do gaźnika to niestety muszę go wyjąć nie?

    #102089
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    no raczej, ale weź przed tym zaglądnij do tej świecy, bo tam może być problem.

    #102092
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    jak mogę się dostać do świecy?:)

    #102093
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    odkręć siedzenie i ten czarny plastik który jest przed siedzeniem. potem zobaczysz fajkę na silniku(po prawej stronie takie plastikowe cóś z kablem 😉 , musisz ją wyciągnąć i wtedy możesz odkręcać świecę

    #102094
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    serdeczne dzięki :p

    #102099
    CEFA
    Użytkownik
    • 15
    • 844Postów:

    jezeli po wymianie swiecy dalej nie pali ocen czy po np. 10 kopach swieca jest wilgotna (kopanie z swieca w glowicy tzn wkrecona)

    #102181
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    powiedzcie mi czy to będzie działać z torosem f16, bo nie ma tam go wymienionego chyba, że toros należy do zippa
    http://moto.allegro.pl/chinski-skuter-4t-swieca-zaplonowa-irydowa-cr7hix-i2885969261.html

    #102188
    CEFA
    Użytkownik
    • 15
    • 844Postów:

    niby podejdzie ale po co wydawac na swiece tyle kasy + wysylka
    kup polska iskre to jedne z najlepsza swiec na swiecie a alegro to alegro napisza zeby sprzedac rozne cuda
    mysle ze dobry odpowiednik to fe-65 do 75 ta wartosc wystarczajaco odprowadzi cieplo zeby nie gadal bo wylaczeniu zaplonu(zwroc uwage podczas zakupu na dlugos gwintu ma byc taka sama jak u ciebie)
    taniej i bardzo dobrze to moje zdanie gole swiece od nas szly na niemcy i tam dostawaly logo boscha
    zreszta padALY NGK BOSCHE A ISKRY CHODZILY wiec …..

    #102199
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

    mialem taki sam problem, pojeździłem troche jak jeszcze sniegu nie było ale było już zimno to było pod koniec grudnia i jeździłem sobie i nagle zszedł z obrotów i zgasł i nie mogłem go odpalić, po paru dniach dopiero odpalił, też sie zastanawiałem co to może być i też nie mam pojęcia.. u mnie w apce jeszcze nie ma startera nożnego a aku mam słabe, ciągle muszę ładować.. muszę coś z tym zrobić, bo nie chce żeby mi sie takie coś przydażyło gdzieś podczas dalszej jazdy..

    #102585
    jkf111
    Uczestnik
    • 4
    • 15Postów:

    problem był jednak ze świecą, kupiłem za 9zł, włożyłem nie bez małych problemów i przekleństw. Zapaliłem od 2 kopnięcia i pracuje bez przerywań i co ciekawe dużo lepsze przyspieszenie(?)ma teraz. A to może dlatego,że filtr jeszcze przeczyściłem i nasączyłem paliwem + olejem silnikowym:P

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button