Skuter strasznie wolno się rozpędza

Witam kupiłem skuter Romet Radical 717 2T z 2010 roku.
Nie miał ściąganych blokad. Został wymieniony cylinder na 70 i filtr od paliwa bo się zapchał.

Skuter strasznie "muli" jego przyśpieszenie można podzielić na etapy :

0-10km/h rusza normalnie dosyć szybko się zbiera
od 20km/h dostaje strasznej zamuły. Jedzie bardzo wolno mam wrażenie ,że na chwilę staje przy tych 20 km/h
Potem do jakiś 35km/h idzie tak wolno. I potem jest troszkę lepiej. Przy 45km/h nie jedzie dalej. Udało mi się rozpędzić do 50 km/h

Osoba od której kupowałem powiedziała mi ,że to przez to ,że był wymieniony cylinder i był do baku wlany olej razem z paliwem żeby naoliwić dobrze ten cylinder i możliwe ,że jest za dużo oleju i jak wyjeżdżę tą zawartość baku i naleję czystego paliwa to będzie wszystko okej.
Coś słyszałem o docieraniu cylindra ale to mój pierwszy skuter i nie mam o tym zielonego pojęcia :D

Proszę o pomoc

więc użyj google. wpisz "docieranie skutera" i będziesz wiedział wszystko. tutaj wyszukiwarka też ci powie prawde. jak cyganka.
Oprócz tego masz CONAJMNIEJ gaźnik do regulacji. A kto wie czy nie jest już zajechany. Kolor świecy też ci powie jak spala i co spala - też trzeba w wyszukiwarce poszukać.