Skuter stracił iskre

Witam mam problem otóż ostanio mialem problem z moim zibo nie mial iskry chodziło o końcówki kabli przy kostce od modułu dziś dostałem moduł cewke i stożek postanowiłem to zrobić zrobiłem wszystko kable do kostki którą wpina sie do modulu połączyłem na izolacje jednak jeden z nich od zapłonu po prostu sie odczepił no i musiałem gasić go wyjmując kufer i łącząc te kable na wyłączonym zapłonie inaczej nie gasł postanowiłem zlutować te kable po zlutowaniu tego kabla od zapłonu skuter nagle nie ma iskry a przed lutowaniem sprawdzałem odpalał na kopa potem z kolegami podłączaliśmy modem według schematu zmienialiśmy również na inny moduł dobry seryjny i też nie ma iskry nie wiecie co mogło się stać ? możecie podać jakiś dokładny schemat łączenia tych kabli przy kostce ?

Skuter 2 t czy 4t ?

4t

nie masz dodatkowego wyłącznika przy manetce? często to ta banalna przyczyna:)

nie mam wlasnie

Oczywiście drugą nową świecę na wszelki wypadek wkręciłeś i sprawdziłeś czy na niej też nie pali?Jak nie to zrób to.

odkręciłem fajke od świecy i sprawdzałem kablem .....

Fajkę to się raczej zdejmuje ze świecy po prostu chociaż nie wiem jak jest akurat w Twoim sprzęcie.A po drugie ja też tak robiłem,ja pytam czy wykręciłeś tą świecę i wkręciłeś nową,założyłeś fajkę i próbowałeś odpalić?

nie , po co mam coś takiego robić skoro wgl na samym kablu nie ma iskry ........ nie rozumiem tej bezsensownej wypowiedzi rownie dobrze mogles napisac : idź do sklepu kup nowy skuter postaw obok tego i zobacz czy nowy odpali ... człowieku skoro na samym kablu nie ma iskry to na milion procent świeca nie jest przyczyną tyle to wiem wiec nie widze sensu zmiany jej

Dobra spokojnie,nie do konca zrozumialem kontekst Twoj z kablem....

Tak czy owak kablem się nie sprawdza czy jest iskra. Wykręca się świecę, wkłada w fajkę, przykłada do głowicy i wtedy kręci rozrusznikiem lub kopie kopką.

Sprawdź też kabelki, czy wszystkie podłączone.
Jeżeli masz możliwość pożycz od kogoś inny moduł zapłonowy.

"postanowiłem zlutować te kable po zlutowaniu tego kabla od zapłonu skuter nagle nie ma iskry"

Skuter lepiej działa jak ma w baku benzyne :)

A serio, "odlutuj" ten kabel i podaj efekt

odlutowałem połączyłem je tak jak wcześniej styk jest dobry ojciec elektryk mowi ze to musi dzialac a mimo to nie ma iskry dzis dostalem nowy iskrownic niebawem go założe i dam znać

Nowy iskrownik 0 zmian patrzylem czy cos nie odcina iskry nawet mase bezpośrednio połączyłem i gówno ;/

Sprawdzałeś świecę i przewód zapłonowy? Multimetr posiadasz?

Od modułu masz czerwono-czarny kabel z silnika, odepnij go z modułu i daj go gdzieś do masy nie stykając, włącz zapłon i kręć rozrusznikiem, powinno się iskrzyć. Jak nie będzie się iskrzyć prawdopodobnie uszkodzona cewka zasilająca cały układ zapłonowy.

Sprawdź czujnik stopki bocznej, to też może być przyczyna

gdzieś do masy ? czyli albo dotykać ramy albo np zielonego kabla przy module ?

Skuter odzyskał iskre ogólnie wymieniłem :
Moduł
Cewke
Iskrownik

Po tej wymianie nadal nie było iskry lecz była to wina złego podłączenia masy dziś do tego doszliśmy