Skuter spada z obrotów.

Witam. Mam taki problem, mianowicie. Wymieniłem jakieś 100 km wcześniej cylinder, tłok, głowice, pierścionki itp. Proste, tanie z allegro chińskie części (70 cm3.) Mam gaźnik mikuni 19, dysze 90 i jest on wyregulowany prawidłowo - świeca kawa z mlekiem. Wszystko pięknie ładnie ale gdy chce ruszyć ( nie zawsze ale często ) skuter spada z obrotów i gaśnie. A w drugim przypadku jak jadę dajmy na to 40 i puszcze z gazu, zwalniając do 30 i chce jechać dalej to silnik przerywa na 2-3 sekundy i dopiero łapie i jedzie dalej ( czasami towarzyszy temu świst z tłumika ). Tak samo jak jadę bez gazu z górki to czasami mi z tłumika świszczy i nie chce załapać, żeby jechał dalej. Nie wiem czy w owym przypadku jest to wina tego że skuter dopiero jest po remoncie czy wina gaźnika, może za mało paliwa i za dużo powietrza albo na odwrót ? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

sprawdzales na innej świecy czy jest Tak samo ?

Tak sprawdziłem, obecnie mam nową świece na starej jest identycznie. Zapomniałem wspomnieć że skuter to 2t.

Jaki kolor ma świeca ? filtr powietrza czysty ?

Napisałem w 1 poście - kawa z mlekiem więc w porządku. Filtr czyściłem jakieś 2 tygodnie temu więc powinno być ok.

Ale na wszelki wypadek wezmę jutro posprawdzam jeszcze raz filtr i świece wezmę od kolegi i zobaczę czy coś to zmieni.

Odświeżam, nic z tego. Dalej jest jak było, dodam że jak jechałem dzisiaj 50 po prostego to coś mi w silniku przytarło i z takim oporem coś przyhamowało że tylko za mną ślad został po zdartej oponie. Gdy zobaczyłem pod skuter zobaczyłem plame paliwa, jednak skuter od 2 kopa odpalił. Nie wiem czy się on zaciera, przegrzewa czy jak ale nie jechałem daleko bo jakieś 2km.

Mój skuter po odpaleniu schodzi z obrotów i gaśnie i nwm czy to jest wina gaźnika czy filtru nie mam poiencja ale wiem że łapie obroty 5 s i spada z obrotów .

witam. Na poczatek wkrec srubke od skladu i uruchamiaj tylko rozrusznikiem noznym.
Zapomniales chyba dodac, ze zeby spadl z obrotow to najpierw musi na obroty wejsc. Czy tez rozumiesz to tak, ze poprostu po dodaniu gazu silnik gasnie?

Kolejna porada z dupy. Każesz człowiekowi wkręcić śrubę składu mieszanki co zwiększy dawkę paliwa na wolnych obrotach, których skuter nie trzyma ? Jak wkręci śrubę składu mieszanki to jakiekolwiek uruchomienie nie wchodzi w grę. Czy usterka występowała wcześniej i czy grzebałeś coś w skuterze ?