Skuter śmierdzi benzyną .....problem z odpaleniem

Witam. mam taki problem odkąd trzymam skuter w garażu zauważyłem że śmierdzi benzyną. nie było mnie pare dni bo wyjechałem skuterkiem i po powrocie nie było nic czuć. Zostawiłęm go na noc rano otwieram garaż i aż cofa....

Oprocz tego problemu zawsze po dłużyszm postoju tj ponad 2 godziny mam problem z rozruchem tzn musze kręcić tak z 5 - 6 sekund i dodać troszku gazu. z kopa za 4 razem łapie. Pożniej już wszystko hula... jak odpali to potem łapie od razu.

co to może tak śmierdzieć ??

mam jeszcze pytanko jeżdze do pracy ok 3 km w jedną strone i na 100 km wyszło mi 3 litry. jade tak koło 50 km/h max60 ... nie za dużo ??

Jak odpalasz skuter w garażu i dopiero nim wyjeżdżasz lub wjeżdżasz skuterem do garażu i chwilkę chodzi to może śmierdzieć benzyną, to normalne.

Co do spalania to musisz napisać jaki masz skuter.

włąsnie że nie odpalam go w garażu tylko wyciągam ręcznie...

skuter to romet 727 eco 4t

włąsnie że nie odpalam go w garażu tylko wyciągam ręcznie...

skuter to romet 727 eco 4t odblokowany (śruba blokująca maneteke) jegomax to 60 hm/h

A jaki przebieg?

3100 km przy 2700 był robiony ostatni przegląd gwarancyjny

To powinien trochę mniej palić, tak z 2,5l choć to też zależy od stylu jazdy.

tak jak mowie te 3 km to kawał prostej wiec te jego max 60 km to można powieziec ze jade....

niemniej jednak co może tak śmierdzieć benzyną ?? i dlacego potem nie chce palić ?? bo na mój chłopski rozum to wygląda zeto paliwo co ma na rozruch gdzieć odparowuje przez to musze tak długo kręcić bo zaciąga nowe .... ale pod skuterem sucho ...

Ściągnij siedzenie i dokładnie zobacz czy gdzieś nie ma jakiegoś wycieku. Popatrz na gaźnik i na przewody paliwowe.

byłęm w serwisie rometa mowią że to gdzieś coś w gażniku ... jakaś spręzynka nie oddaje czy coś... nie wiem umuwiony jestem na wtorek na serwis bo i tak powiedzieli że zawory klepia i olej do wymiany ...

a moze problem lezy w zaworach i regulacji gaznika
zawory jak klepia to moze dostawac za duzo paliwa i wtedy smierdzi benzyna moze miec zle wyregulowany gaznik i moze miec za duzo paliwa ale stawiam na zawory

no nie znam sie już na tym w kazdym razie trzeba będzie troszke kaski przyszykować ....

olej 30 zł
zawory 40 zł
gaźnik40 zł ...

Miałem taki sam problem paliwo uciekało przez czujnik ilości paliwa przy samym zbiorniku. Jest to na ogół niewidoczne ponieważ znajduje się pod plastikami i strasznie smierdzi benzyną. Umie też nie było nic widać tylko czuć