Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Skuter nie chce odpalić jak jest zimny

Kategoria: Serwis

Dodano 3 lata temu

1. wojciu1997

A więc tak. Wczoraj rano skuter nie chciał odpalić ani ze startera choć rozrusznik kręcił i była iskra ani z kopa. W końcu po kilkunastu minutach odpalił. Po kilku kilometrach odstawiłem go do garażu na kilka godzin i potem znowu nie chciał odpalić. Przekręciłem śrubkę od wysokości obrotów i jakoś zapalił ale nie od razu. Przed chwilą chciałem nim pojechać na przejażdżkę-wkładam kluczyk,przekręcam i próbuję go odpalić ze startera, rozrusznik kręci ale nie chce odpalić, potem próbuję z kopa ale znowu nic. Tak się męczyłem ze 20 min. ale nie odpalił. Przy odpalaniu ze startera dodawałem gazu do połowy. Co zrobić aby odpalał normalnie ze startera za pierwszym razem?

Odp.: Skuter nie chce odpalić jak jest zimny
    Napisano 3 lata temu, przez wojciu1997, Postów: 110, Użytkownik

2. Ryglos

Może benzyna nie dochodzi?

Derbi Senda X-Treme 2008r.
    Napisano 3 lata temu, przez Ryglos, Postów: 2531, Użytkownik

3. wojciu1997

A jeśli nie dochodzi to co powinienem zrobić?

4. Ryglos

Ktoś bardziej doświadczony się powinien wypowiedzieć. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, bo ja w swoim sam tego nie robiłem, tylko mi to w serwisie robili. Coś czyścili, ale nie mówili dokładnie.

5. wojciu1997

to u ciebie też tak było?

6. Ryglos

No, tzn. u mnie było tak, że od początku roku palił, ale musiał chwile pracować, i dopiero wkręcał się na obroty. Jak mu wcześniej dałem gazu to zgasł. Pewnego razu już wcale nie chciał odpalić. Kręcenie było, iskra też. Oddałem do serwisu i tam to naprawili, tylko, że świeca była mokra, więc wykluczyłem do, że nie dopływa paliwo, a okazało się jak ten chłop mówił, że świeca była mokra, ale od oleju, a nie benzyny.

7. wojciu1997

Wczoraj odkręciłem siedzenie i trochę plastików, przedmuchałem kurz i inne zabrudzenia sprężarką i wymieniłem świecę. Po tym zapalił normalnie, ale następnym razem jak nie dodałem gazu to gasł a już dzisiaj wcale nie odpalił ale kręcił ani z kopa ani ze startera.
    Czy to może być rozładowany akumulator?

8. tomaszx34

Akumulator to napewno nie jest ponieważ, przy takim problemie jak ty masz, myślałem ze to akumulator, lecz kupiłem nowy i nie pomogło...
    Teraz mam zamiar wymienić filter paliwa...Jak sie dowiadywałem filterki w chinczykach szybko sie zapychają.

Napisano 1 rok temu, przez tomaszx34, Postów: 1, Użytkownik

9. kuba90876

Po co odkopujesz tak stare tematy? Przecież autor tematu napewno już skuter zrobił...

Napisano 1 rok temu, przez kuba90876, Postów: 1102, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Skuter nie chce odpalić jak jest zimny: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Junak JetMax w najnowszym ŚM

Junak JetMax w najnowszym ŚM

02 Luty 2013

Numer 2/2013 Świata Motocykli w sprzedaży tylko do 14 lutego. W nim test skutera Junak JetMax oraz prezentacje BMW R 1200RT i Ratowniczej Hondy ST 1300. Do tego jak zwykle aktualności, porady i felieton.

Nowości0 opinii

Czy każdy właściciel kat. B od 3 lat może dostać kat. A1?

Czy każdy właściciel kat. B od 3 lat może dostać kat. A1?

02 Wrzesień 2014

Dziś do Skuterowo.com dotarło ciekawe pytanie - czy każdy kierowca, który posiada od minimum 3 lat prawo jazdy kategorii B może dostać wpis do dokumentu o posiadaniu uprawnień A1? Teoretycznie to prosta sprawa, w końcu nowe przepisy o 125 ccm na B są niejako równoznaczne z uprawnieniami jakie posiada A1.

Prawo1 opinia

Skuterem na wyprawę: jak się do tego zabrać?

Skuterem na wyprawę: jak się do tego zabrać?

21 Styczeń 2012

Coraz częściej można spotkać pamiętniki i blogi osób, które wyruszyły w podróż skuterem czy motorowerem po Polsce. Czy do takiego wyjazdu potrzeba jakiegoś nadzwyczajnego sprzętu i specjalnych umiejętności?

Porady30 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.