Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Skuter nie chce odpalić

Kategoria: Serwis

Dodano 3 lata temu

• (Nie znaleziono powiązanych)

1. lukasami95

Witajcie, mam następujący problem jeździłem skuterem marki Kingway Martinelli 4t ( 65ccm :) ) i na drugi dzień już nie chciał odpalić. Sprawdzałem czy jest paliwo iskra zawory wszystko ok ale świeca nie jest zalana wiec wyczyściłem gaźnik dokładnie i po wielkich trudach odpalił i w tym problem żeby go odpalić trzeba kręcić go na rozruszniku z 5-10 sek na rozruszniku żeby zapalił ( ale strasznie ciężko i nie wolno dodać gazu bo jak doda sie to nie odpali). Jak ciepły to pali ale zimny to już nie. Dzisiaj rozebrałem żeby zobaczyć świecę i czy paliwo jest i już nie zapalił. Proszę o pomoc.

PS może to to ssanie elektroniczne albo coś z zapłonem ??

Odp.: Skuter nie chce odpalić
    Napisano 3 lata temu, przez lukasami95, Postów: 25, Użytkownik

2. bitronxp1

dziwne jest to u ciebie bo przewaznie jak nie chce odpalic skuter to mu sie daje gazu przy odpaleniu, można tez na sucho pare razy kopniakiem zakrecic i potem stacyjke przekrecasz i z kopniaka dajesz , u mnie na 80ccm to ze startera nie ruszy dopiero jak jest ciepły

Napisano 3 lata temu, przez bitronxp1, Postów: 401, Użytkownik

3. lukasami95

wszytko było ok zgasiłem go wstawiłem na garażu a na drugi dzień nie działa

skuter ma przejechane około 4000km po około 1200km dałem 65cylek i śmigał

4. bitronxp1

a akumulator masz dobry, sprawdz olej silnikowy ile jego masz,sprawdz filtr powietrza , filtr paliwa

Napisano 3 lata temu, przez bitronxp1, Postów: 401, Użytkownik

5. Ryglos

Sprawdź filtr powietrza, od tego powinieneś zacząć na początek.

Derbi Senda X-Treme 2008r.
    Napisano 3 lata temu, przez Ryglos, Postów: 2531, Użytkownik

6. lukasami95

filtr czysty przeciez jak odpali juz to normalnie chodzi i jezdzi tylko mam problem z samym odpaleniem.

7. Chriss

Hej, ja też mam właśnie taki problem. Ale u mnie ładnie odpalił, ale po krótkiej przejażdżce już nic, tylko przy odpalaniu był dźwięk rozrusznika itp. Skuter nie chciał odpalić ani z kopa ani z elektro startu. Świeca jest ok, aku jest ok filtr jest ok. Skuter ma przejechane 950km. Dzisiaj przewrócił mi się jak stał na stopce bocznej, ale szybko wyłaczyłem, i tylko klamka hamulca się odgięła. Również go dzisiaj myłem, ale uważałem na filtry i wszystkie dziurki. Czy coś mogło być podczas tych czynności kluczem do problemu? Czy jeśli się przewrócił to też się mogło coś stać?? Pomóżcie, bo skuter mam 2 miesiące dopiero- Romet 747. Pozdrawiam

Napisano 3 lata temu, przez Chriss, Postów: 14, Użytkownik

8. pepe_1235

moze gdzieś nie dochodzi paliwo

Napisano 3 lata temu, przez pepe_1235, Postów: 2, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Skuter nie chce odpalić: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Piaggio NRG: Skuterem w trasę?

Piaggio NRG: Skuterem w trasę?

01 Wrzesień 2012

Wraz z moim wiernym Piaggio NRG Mc3 przejechałem 4 tys kilometrów. W upał czy deszczowy dzień, na asfalcie czy w grzązkim błocie. W niecałe 4 miesiące doświadczyłem prawie wszystkiego.

Blogi30 opinii

Skuter i technika: Przekładnia CVT

Skuter i technika: Przekładnia CVT

23 Marzec 2011

Pewnie każdy, kto posiada skuter zauważył prędzej czy później, że podczas ruszania i jazdy obroty silnika utrzymują się na stałym poziomie. Odpowiada za to w dużej mierze przekładnia CVT. Jak jest ona zbudowana i co sprawia, że pomaga ona regulować prędkość jazdy?

Porady14 opinii

SYM Fiddle II 50: Test Wideo

SYM Fiddle II 50: Test Wideo

13 Wrzesień 2012

Retro skuter w pięknej odmianie, oto SYM Fiddle II 50. Tajwańska propozycja zainspirowana włoskim stylem Vespy. Skuterowo.com sprawdza, czy ten skuterowy zamiennik jest w stanie dać dużo przyjemności z jazdy? Jak zda test? Przekonaj się.

Wideo1 opinia

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.