Skuter 2t (baccari mizuri) nie odpala po zimie.

Witam, mam problem z moim skuterem, otóż skuter nie chce zapalić pomijając fakt że muszę kupić nowy akumulator ; )

Filmik jeszcze z przed zimy : http://youtu.be/3vkKhEVCddA?t=20s

Więc tak:
Skuter nie pali,
Iskra jest sprawdzałem też na dwóch innych jednak też nie odpala,
Paliwo dochodzi (mokra świeca),
Po odkręceniu manetki i chwili męczenia rozrusznika skuter się odzywa ale nie chce zapalić...

Podejrzewam że to cewka lub moduł nie jest to duży koszt a zapasowa się zawsze przyda tylko która ?

Tańsza ? http://allegro.pl/cewka-fajka-zaplonowa-skutery-2t-zipp-kingway-inca-i3080633290.html

czy droższa ? http://allegro.pl/sportowa-cewka-zaplonowa-skutery-2t-tuning-racing-i3101677069.html

No i moduł http://allegro.pl/modul-2t-tuning-cdi-odblokowany-70cc-inca-zipp-i3068226165.html

Chciałbym to jeszcze dzisiaj zamówić ponieważ jutro nie będę miał dostępu do internetu, więc proszę o szybką odpowiedź.

Dzięki za pomoc.

gdyby to była cewka, to nie było by iskry :) zatkaj ręką wlot do filtra powietrza i spróbuj odpalić :)

Albo zapłon w złym momencie. Nie wiem czy w skuterach sie ustawia zapłon czy to jest automatycznie. Jak sie da to ustaw a jak nie to wymień moduł

A nie jest czasem tak że iskra ginie w cylindrze ?

Więc cewkę sobie odpuścić ?

Moduł zamówię to na pewno i półksiężyc bo kopka mi nie działa a już nie mam jak akumulatora pożyczyć.

A jednak korci mnie aby spróbować z tą cewką "tuningowaną" niby lepsza ; )

Jeszcze poczekam może ktoś coś jeszcze się wypowie.

Dzięki za odpowiedź Romet.

monek100 napisał:

Albo zapłon w złym momencie. Nie wiem czy w skuterach sie ustawia zapłon czy to jest automatycznie. Jak sie da to ustaw a jak nie to wymień moduł

Czytałem że w skuterach 2t zapłonu się nie reguluje tylko moduł posiada mapę i sam "ustawia" iskrę.

wymienię ten moduł i zobaczymy ;) kupić najtańszy z allegro czy lepiej dołożyć ?

zeby wykluczyc nieszczelnosc na simeringach sprawdz jak ta iskra wyglada gdy krecisz go rozrusznikiem(wykrec swiece i wsadz w fajke zmasuj swiece z rama,silnikiem-uwazaj zeby nie koplo cie)
powinna byc caly czas oraz jednakowa i jasno niebieska
odpisz jak to wyglada potem bedziemy zastanawiac sie co dalej

Albo zalej pod cylinder trochę paliwa. Jak odpali to znaczy, że coś z mieszanką. A jak nie to układ zapłonowy lub słaba kompresja. Tak z grubsza rzecz ujmując.

bedzie ciezko to zdiagnozowac na odleglosc ale pomalu damy rade

4T FOREVER

najlepiej drogą eliminacji :)

Film nakręć i już.

film ma link na samym poczatku

kup najtańszy moduł, może faktycznie sie spalił czy coś. I zrób tak jak pisał lucek71

pisze ze swieca mokra a po odkreceniu gazu paliwo dmuchnie w wydech i lapie nie ma potrzeby lac na cylinder nie w paliwie tkwi przyczyna

No tak zapomniałem napisać co już robiłem.. ;)

więc tak, pierwsze co to sprawdziłem czy jest iskra i faktycznie jest konia by zabiła sprawdzałem na 3 różnych jednej używanej z przed sezonu, nowej i irydowej każda ma dobrą iskrę ale nie pali... później wyczyściłem i wyregulowałem gaźnik pod świecę też próbowałem wlać trochę paliwa.

Nie jestem laikiem jeżdżę od 6 lat najpierw motorower 4t, teraz skuter 2t.

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam.

A kompresje masz czym sprawdzić?

Jedynie palcem, ale to też takie sprawdzanie...

Dowiem się czy u mnie w mieście można coś takiego zrobić.

Edit: sprawdzenie kompresji u mnie mieście to około 20 zł

Ale spróbuje zrobić manometr mam pompkę i starą świecę więc może coś się wymyśli :)

to sprawdz to potem zobaczymy co dalej

Ja kopkę ruszam powoli ręką i to jest test "na oko". Można też zdjąć kolektor ssący z zaworem membranowym i tak samo ruszać powoli ręką kopkę słuchając odgłosów sprężanego przez tłok powietrza. Ja tak robiłem raz jak demontowałem parę rzeczy.

Paliwo w ogóle wymieniłeś na nowe?

Mateusz5061 napisał:

Paliwo w ogóle wymieniłeś na nowe?

w jakim jezeli palil na nim a syfu nie wrzucil
odpalalem kiedys stara shl paliwo ktore zostalo w baku mialo dobre 10 lat jeszcze zielone malooktanowe i nie bylo problemu
paliwo wymienia sie gdy kupisz syfiate a nie po postoju