Simson - po odkręcecniu manetki traci moc

Witajcie. Dziś odebrałem od mechanika (po tylu miesiącach kompletowania części) Simsona S51. Prawie wszystko bangla jak banglać powinno. No właśnie - prawie. Kiedy odkręci się mocniej manetkę zaczyna tracić moc, a ppo chwili gasnie chyba, że manetka powróci do pozycji troche bliższej neutralnej. Jeśli nie odkręca się za bardzo manetki wszystko chodzi jak powinno i da się z tym normalnie jeździć, ale chciałbym używać pełnej mocy Simka. Mechanik mówił że to pływak w gaźniku się wali, i trzebaby wymienić go na nowy.

Tak więc, czy nie do końca sprawny pływak może być przyczyną tego problemu? Prosiłbym o szybkie odpowiedzi.

moze zle gaznik ustawiony za duzo mieszanki dostaje albo zle ją dobrałe

Muszę go jeszcze wyregulować bo gaśnie na wolnych, ale jak już był dobrze wyregulowany to dalej tracił moc :). Mechanik mówi że pływak się blokuje, i chciałbym się do tego jakoś ustosunkować.

a masz moze 2 gaznik albo kogos kto ma simka i przełozyc na chwile i zobaczysz czy to pływak albo ciul a nie mechanik :D

Mam drugi gaźnik, ale to od starego silnika, który był całkowicie rozwalony :). Gaźnik niestety też padnięty.

Miałem kiedyś podobny problem w romet kadet. Miałem jeszcze inny gaźnik więc po prostu przemieniłem i wszystko było ok. W tamtym drugim też było coś nie tak w podawaniem benzyny. Rozkręć gaźnik i zobacz co w środku czy coś jest nie tak. jak poruszasz pływakiem to zobaczysz.

Ciekawi mnie na jakiej podstawie mechanik stwierdził niesprawność pływaka/ów? Albo jest sprawny i trzeba go ustawić (do tego potrzebna jest suwmiarka), albo jest dziurawy, co można doraźnie naprawić poprzez zalutowanie cyną.

Gaźnik rozkręcał i skręcał kilkanaście razy bo cały czas benzyna wylewała się przez dziurkę, a takiego nie chciał mi oddawać. Ustawiał pływak wiele razy, ale cały czas nic.

Mi jak sie wylewała benzyna przez dziurkę to miałem syf pod iglicą czy dyszą, nie wiem dokładnie

Mi jak sie wylewała benzyna przez dziurkę to miałem syf pod iglicą czy dyszą, nie wiem dokładnie

Mogą być dziurawe, albo źle ustawione pływaki.