Romet Maxi 125 – kowi'ego

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #299497
    Berg
    Uczestnik

    A mnie się ten MAXI-125 coraz bardziej podoba 🙂

    #299501
    Anonim
    Nieaktywny

    Berg, ja o sobie pisałem 🙂 Też się nie spodziewałem jak to się potoczy wszystko… szybko. Jeszcze kupując kask zimą 2015 (skuter był zamówiony, ale go jeszcze nie miałem), bardzo sceptycznie podchodziłem do uwag sprzedawcy, że pewnie będzie zmiana na coś innego i większego. Na szczęście dałem się namówić na dobry kask, więc przynajmniej jego nie zmieniłem już dwa razy (jak sprzętów) :-)))

    #303403
    kowi
    Uczestnik

    Witam
    Potrzebuje konsultacji dotyczących silnika i napędu w Maxi 125
    Objawy:
    1. Przy ruszaniu silnik wchodzi na 6-7 tyś obrotów wcześniej ruszał już przy 3-4 tyś.
    2. prędkość przelotowa 60-70kmh jest przy 10tyś, wcześniej nawet przy tych max 90km/h osiągał max 8 tyś.

    Czy dobrze wnioskuje: zużyty pasek napędowy czy awaria obrotomierza?. Maxi jeździ, przyspiesza tylko wszystko na niepokojąco dużych obrotach.

    Jak zawsze pozdrawiam, kowi

    #303404
    Wombat
    Moderator

    zacinający się wariator albo zacinające się sprzęgło. zużyte rolki

    #303406
    eadem
    Uczestnik

    Napęd uległ pewnie zużyciu. Pasek się starł więc jest cieńszy i wchodzi wyżej na wariatorze, rolki są lżejsze więc wariator szybciej osiąga prędkość obrotową.
    Generalnie po 1000km przejechanych na sprzęcie, powinieneś czuć różnicę między obrotami silnika. Obrotomierz do tego nie potrzebny. Na niego nie patrz, tylko czuj pojazd 😉

    #303413
    Anonim
    Nieaktywny

    Dokładnie. Powinieneś usłyszeć różnicę między 8K a 10K obrotów.

    #303419
    kowi
    Uczestnik

    Nie dopisałem, aktualny przebieg 2300km
    kowi

    #303420
    eadem
    Uczestnik

    To tym bardziej 😀

    #303444
    Rysio_Misio
    Uczestnik

    Domi, pozdrów okazyjnie, pana Łysego. ;PPP
    *
    I innych tych, co już dawno, a stąd byli sobie wyszli. Ku innemu jakiemuś większemu forum. Pewnie większą mają już pojemność. A jak jest już ta… MOC, to tylko… BÓG cię kiedyś zatrzyma. Zawsze na płocie plebana. Tak głosi… bardzo stara legenda. ;P
    ^
    Idziemy teraz całkiem ku nowej ziemi…
    >
    https://www.youtube.com/watch?v=PgizQiO66AY

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button