Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

romet 747 eco dziwne wibracje w czasie jazdy

Kategoria: Skutery, Motorowery i Motocykle Romet

Dodano 3 lata temu

1. dxx

witam
    mam problem związany z wibracja skutera po przekroczeniu 35km/h wyczuwalne są wibracje narastają tak do 45km/h i koło 50km/h przechodzą,myślałem ze koło ma bicie ale chyba nie bo jak jechałem z górki i zwolniłem manetkę gazu wibracji nie było w granicach 35/45km/h tak ze chyba cos jest z napędem albo paskiem? skuter nowy przejechane 60km

Daro

Napisano 3 lata temu, przez dxx, Postów: 24, Użytkownik Link do wypowiedzi

2. izdebski12

Przejechane 60km i już jeździsz nim 50km/h ? Jest coś takiego jak "docieranie skutera" - Poczytaj o tym.

Toros F16 aktualny setup:

Wał korbowy: Motoforce Evolution (drugi, łożyska SKF France), Cylinder 72cm3 Power Force, Wariator Malossi Multivar, Rolki 7 gr. Motoforce, Głowica z komorą 47mm (Nowe zawory, Uszczelniacze zaworowe Kymco, frezowanie gniazd, Twarde sprężyny zaworowe od Kymco, Planowanie głowicy), Łańcuch rozrządu DID, Sportowy wałek rozrządu NCY, Świeca zapłonowa NGK, Wiatrak wentylatora Naraku, Chwytak powietrza, Gaźnik 18,5 mm, Dysza 88, Przewody paliwowe Motoforce czerwone, Pasek napędowy Bando, Halogen BA20D Naraku, Akumulator YUASA, Cewka zapłonowa 31 tys.V, Fajka Power Force,Nowy korektor momentu obrotowego, sprężynka centralna +7% Malossi, Napinacz łańcuszka 101Octane (dłuższy), Klawiatura zaworowa 101Octane, Olej Motul 5100 10w40 API SM.

V-Max Licznikowo: 85-90 km/h (po za kontrolką kierunkowskazów)
    Przyśpieszenie: 6 sekund do 60 km/h

Napisano 3 lata temu, przez izdebski12, Postów: 3136, Użytkownik Link do wypowiedzi

3. Kapuchon

izdebski12 napisał:

Przejechane 60km i już jeździsz nim 50km/h ? Jest coś takiego jak "docieranie skutera" - Poczytaj o tym.

Pragnę dodać że podczas docierania nie jeździ się tylko 30-35 km/h. Warto też co jakiś czas wkręcić silnik wyżej tzn. 50-55km/h. Ogólnie to chodzi oto żeby nie przegrzewać silnika i nadmiernie nie katować czyli nie jeździć z manetką cały czas na full. Zresztą każdy ma swoją metodę i nic na to nie poradzę. O docieraniu już było milion razy więc warto poczytać. Sorry za offtop.

Dxx- ciężko cokolwiek powiedzieć na odległość. Przy pewnych prędkościach są odczuwalne wibracje w każdym sprzęcie więc nie bardzo jest jak Ci pomóc na odległość nie jadąc tym sprzętem. Poszukaj kogoś z okolicy kto mógłby się przejechać Twoim sprzętem i stwierdzić czy wszystko jest ok.

Napisano 3 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2707, Użytkownik Link do wypowiedzi

4. dxx

tak izdebski12 wiem co to jest docieranie skutera dokładnie przeczytaj kiedy osiągnąłem ta prędkość bo jak byś nie wiedział to ci napisze ze na prostej ten skuter jedzie max 45km/h a dlatego tak jest bo jest zablokowana manetka gazu śrubką przy gaźniku taka blokada w tym modelu rometa i tym sposobem nie dodam gazu na maxa.
    Tez jestem tego samego zdania co Kapuchon ze trzeba wkręcić na chwile skuter na wyższe obroty

5. dxx

witam
    jedynie co zauważyłem to po rozpędzeniu skutera do 45km/h i zwolnienie manetki gazu skuter zaczyna wytracać prędkość i wibracje ustają tak ze moim zdaniem coś jest z napędem możne wariator?

6. Anonim

Odkręć pokrywe przekładni i zobacz co się tak kryje ;D

Napisano 3 lata temu, przez Anonim, Postów: 796, Link do wypowiedzi

7. dxx

Witam
    raczej chodzi mi o konkrety czy juz kos z forum mial taki przypadek co bylo prwzyczyna tych wibracji.czy to jest raczej normalne,skuter jest nowy przejechane 60km,na poczatku wibracje byly odczuwalne przy 40km/h teraz przy 35km/h

8. Santo

AraS napisał:

Odkręć pokrywe przekładni i zobacz co się tak kryje ;D

Ja też tak myślę że to będzie to ;) Ja mam ten sam problem przy prędkości 60-70 ale po przejechaniu 14458km a nie 60km :p robiłem już wszystko prócz przekładni ;)

Santo

Napisano 3 lata temu, przez Santo, Postów: 3, Użytkownik Link do wypowiedzi

9. Santo

Witam ponownie. U mnie przyczyną wibracji było zużyte łożysko w przekładni

Napisano 3 lata temu, przez Santo, Postów: 3, Użytkownik Link do wypowiedzi

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Dotychczas brak tagów.

romet 747 eco dziwne wibracje w czasie jazdy: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Romet 797: Zobacz z Bliska

Romet 797: Zobacz z Bliska

29 Marzec 2013

Ma dawać sporo radości i komfortu podczas jazdy: Romet 797 już wszedł do sprzedaży. To jeden z największych skuterów o pojemności 50 ccm. W tej wersji jest zasilany jednostką dwusuwową, która według producenta wystarczy do sprawnego napędzania tej maszyny.

Nowości34 opinii

Yamaha T Max: Jeszcze w tym tygodniu

Yamaha T Max: Jeszcze w tym tygodniu

30 Sierpień 2012

Absolutnie wyjątkowy sprzęt, absolutnie prestiżowy skuter. W tym tygodniu zagościła w Skuterowo.com maszyna warta niemal 50 000 zł. Ciekawi rezultatów naszego testu?

Informacje9 opinii

Faspider Garelli XO 50: Warty Docenienia

Faspider Garelli XO 50: Warty Docenienia

28 Kwiecień 2013

Za nami dwa tygodnie testów, po tym czasie jesteśmy w stanie dość sporo powiedzieć o Faspider Garelli XO 50. Nie tylko o komforcie, czy niezawodności, ale również jakości wykonania i designie, który już na pierwszy rzut oka jest dość oryginalny i interesujący…

Testy1 opinia

Strona wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Wydawca: Skuterowo.com. Grupa OnAir!, 04-501 Warszawa, Płowiecka 3. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.