Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Romet 747 Eco

Kategoria: Skutery, Motorowery i Motocykle Romet

Dodano 3 lata temu

1. endriu929

Dziś zdałem na kartę motorowerową i szukam jakiegoś skutera. Szukając na Allegro trafiłem na niego.Jest ładny ale czy dobry? Proszę o opinię na temat tego skutera.

Odp.: Romet 747 Eco
    Napisano 3 lata temu, przez endriu929, Postów: 11, Użytkownik

2. Ryglos

Wiadomo, jest to tylko chińczyk, ale wydaje mi się dość dobrą opcją. Jest w 4suwowym silniku czyli mało pali, a to chyba dość ważne :mrgreen:

Derbi Senda X-Treme 2008r.
    Napisano 3 lata temu, przez Ryglos, Postów: 2531, Użytkownik

3. endriu929

Tak zależy mi na tym żeby mało palił.Podobno te silniki spalają 2-2,5 litra na 100 km.Czy to prawda??

4. degename

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że po pewnych przeróbkach spali tylko 1,5 litra. Jednak jeździ do 50 km/h, słabo przyspiesza i nie ma większego sensu tego robić. Tankuję zawsze gdy rezerwa pali się od jakiś 20 km. Wchodzi pod korek 4,2 litra i przejeżdżam na tym 220 km jeżdżąc spokojnie 60 km/h lub około 200 jeżdżąc ponad 60 km/h i szybko przyspieszając. Także wg wynik dobry.

Części są łatwo dostępne, piszesz maila lub dzwonisz, za kilka dni przyjeżdża kurier. Zamówienie realizują od 100 zł. Niektóre części są bardzo drogie.

Jazda ich silnikiem 4T jest przyjemna o ile nie przegrzejesz przekładni. Ich skutery mają strasznie słabe chłodzenie przekładni ponieważ "filtr" powietrza do przekładni nie przepuszcza prawie nic. Gdy go wyjąłem skończył się problem szybko zużywającego się paska w trasie. Nie pisałem o tym wcześniej - pasek zdarł się po 150 km trasy. Gdy wyjeżdżałem skuter jechał około 58 km/h przy 6000 rpm. Gdy wróciłem jechał tylko 44 km/h maks. Na wariatorze i talerzu jakby gumowa, czarna powłoka. Na szczęście to już minęło.

Trzeba uważać na zegary. W słoneczne dni tylko jadąc w trasie wyświetlacz może zostać przegrzany (od słońca) i wylać. Warto wozić ze sobą coś co można przykleić do wyświetlacza - uniknie się problemu z wymianą zegarów.

Słaba jest też stopka centralna. Wygina się i haczy przy zakrętach. Zdjąłem ją i zakładam tylko gdy coś przy nim robię.

Zapomniałbym - mimo wszystko polecam i witam :)

Napisano 3 lata temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

5. endriu929

Gdybym kupił ten skuter to ile bym zrobił tyś km? Jeśli tak 8-10 tyś bez żadnej poważniejszej awarii to bym był bardzo zadowolony.

6. degename

To zależy od egzemplarza. Ale myślę że około 30 000 km to spokojnie. Romety mają dobrze wykonane silniki 4T. Oczywiście musiałbyś zaglądać co 8 000 km do paska, rolek, sprzęgła...

7. endriu929

Czytając na rożnych forach właściciele tego typu skuterów skarżą się na jakość plastików czy są takie kiepskie jak mówią ?

8. degename

Jeszcze gorsze. Za to naprawialne taśmą klejącą.

9. endriu929

Ale co pękają wykręcają się ??

10. degename

Pękają głównie mocowania. Ale da się z tym żyć. Ja jeżdżę bez skręconej jednej strony i wszystko jest ok.

11. endriu929

Jak sądzicie czy ten skuter do dobra propozycja ?? czy cena 3000zł jest dobra ?

12. GlaserPL

Szczerze, to za niecałe 2500zł masz Rometa 727 Premium też na 12 kołach, a silniki mają pewnie 100% te same. Owszem 747 Eco wygląda bardziej sportowo, ale 727 Premium w wersji pomarańczowo-białej też jest niczemu sobie. Ja wkażdym bądź razie będę raczej kupował 727 premium na 10" lub 12" kołach.

ps: na 10" kołach jest za niecałe 2300zł , a na 12" około 2500zl

Napisano 3 lata temu, przez GlaserPL, Postów: 64, Użytkownik

13. endriu929

Tu mnie zaciekawiłeś tym 727.

14. endriu929

727 na 12 kosztuje tyle samo co 747 eco a 747 jest ładniejszy.

15. Melon

Tylko, że romet 727 jest malutki.
    Pozdro

Szerokości
    Napisano 3 lata temu, przez Melon, Postów: 68, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Tagi:

Romet 747 Eco: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Przytarcie cylindra: Każdemu może się zdarzyć

Przytarcie cylindra: Każdemu może się zdarzyć

04 Październik 2011

Przytarcie cylindra, zatarcie silnika - choć często można o nich przeczytać na forach internetowych to zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę, że może spotkać także nasz sprzęt. Dbamy o świeży olej olej, właściwe smarowanie, właściwą regulację gaźnika, a mimo to otrzymujemy przykrą niespodziankę. Dlaczego?

Opinie Porady1 opinia

Znak F-22: ograniczenia na pasie ruchu

Znak F-22: ograniczenia na pasie ruchu

02 Styczeń 2010

Wskazuje pas ruchu, na którym jest zabroniony ruch pojazdów określonych symbolem znaku zakazu.

Prawo0 opinii

Ustawa z dn. 26.10 2010 r. o Kierujących Pojazdami

Ustawa z dn. 26.10 2010 r. o Kierujących Pojazdami

02 Styczeń 2011

Sprawdź całe brzmienie nowej Ustawy o Kierujących Pojazdami, w niej opis nowej kategorii AM.

Prawo1 opinia

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.