Romet 747 Eco

Dziś zdałem na kartę motorowerową i szukam jakiegoś skutera. Szukając na Allegro trafiłem na niego.Jest ładny ale czy dobry? Proszę o opinię na temat tego skutera.

Wiadomo, jest to tylko chińczyk, ale wydaje mi się dość dobrą opcją. Jest w 4suwowym silniku czyli mało pali, a to chyba dość ważne :mrgreen:

Tak zależy mi na tym żeby mało palił.Podobno te silniki spalają 2-2,5 litra na 100 km.Czy to prawda??

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że po pewnych przeróbkach spali tylko 1,5 litra. Jednak jeździ do 50 km/h, słabo przyspiesza i nie ma większego sensu tego robić. Tankuję zawsze gdy rezerwa pali się od jakiś 20 km. Wchodzi pod korek 4,2 litra i przejeżdżam na tym 220 km jeżdżąc spokojnie 60 km/h lub około 200 jeżdżąc ponad 60 km/h i szybko przyspieszając. Także wg wynik dobry.

Części są łatwo dostępne, piszesz maila lub dzwonisz, za kilka dni przyjeżdża kurier. Zamówienie realizują od 100 zł. Niektóre części są bardzo drogie.

Jazda ich silnikiem 4T jest przyjemna o ile nie przegrzejesz przekładni. Ich skutery mają strasznie słabe chłodzenie przekładni ponieważ "filtr" powietrza do przekładni nie przepuszcza prawie nic. Gdy go wyjąłem skończył się problem szybko zużywającego się paska w trasie. Nie pisałem o tym wcześniej - pasek zdarł się po 150 km trasy. Gdy wyjeżdżałem skuter jechał około 58 km/h przy 6000 rpm. Gdy wróciłem jechał tylko 44 km/h maks. Na wariatorze i talerzu jakby gumowa, czarna powłoka. Na szczęście to już minęło.

Trzeba uważać na zegary. W słoneczne dni tylko jadąc w trasie wyświetlacz może zostać przegrzany (od słońca) i wylać. Warto wozić ze sobą coś co można przykleić do wyświetlacza - uniknie się problemu z wymianą zegarów.

Słaba jest też stopka centralna. Wygina się i haczy przy zakrętach. Zdjąłem ją i zakładam tylko gdy coś przy nim robię.

Zapomniałbym - mimo wszystko polecam i witam :)

Gdybym kupił ten skuter to ile bym zrobił tyś km? Jeśli tak 8-10 tyś bez żadnej poważniejszej awarii to bym był bardzo zadowolony.

To zależy od egzemplarza. Ale myślę że około 30 000 km to spokojnie. Romety mają dobrze wykonane silniki 4T. Oczywiście musiałbyś zaglądać co 8 000 km do paska, rolek, sprzęgła...

Czytając na rożnych forach właściciele tego typu skuterów skarżą się na jakość plastików czy są takie kiepskie jak mówią ?

Jeszcze gorsze. Za to naprawialne taśmą klejącą.

Ale co pękają wykręcają się ??

Pękają głównie mocowania. Ale da się z tym żyć. Ja jeżdżę bez skręconej jednej strony i wszystko jest ok.

Jak sądzicie czy ten skuter do dobra propozycja ?? czy cena 3000zł jest dobra ?

Szczerze, to za niecałe 2500zł masz Rometa 727 Premium też na 12 kołach, a silniki mają pewnie 100% te same. Owszem 747 Eco wygląda bardziej sportowo, ale 727 Premium w wersji pomarańczowo-białej też jest niczemu sobie. Ja wkażdym bądź razie będę raczej kupował 727 premium na 10" lub 12" kołach.

ps: na 10" kołach jest za niecałe 2300zł , a na 12" około 2500zl

Tu mnie zaciekawiłeś tym 727.

727 na 12 kosztuje tyle samo co 747 eco a 747 jest ładniejszy.

Tylko, że romet 727 jest malutki.
Pozdro

Tylko, że romet 727 jest malutki.
Pozdro

No fakt.

Malutki nie malutki, może jest trochę mniejszy od 747, ale według mnie nie wpłynie to znacząco na wygodę jazdy.
Ja najprawdopodobniej będę niedługo kupował 727 na 10" lub na 12". Wszystko okaże się jeszcze w sklepie.