Romet 737 4T Kilka pytań (Zdjęcia)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #51098
    Euro
    Użytkownik
    • 5
    • 35Postów:

    Witam, mam trochę pytań co do mojego skutera, otóż przed rozpoczęciu sezonu chciałem oczywiście wymienić olej ale jest taki problem, że prawdopodobnie po ostatniej wizycie w warsztacie tak dokręcili i obrobili śrubę, że teraz nie da rady ją odkręcić i stąd pytanie czy udać się do warsztatu i niech to jakoś odkręcą oraz dadzą nową śrubę czy jest inny sposób na wymianę? A przy okazji taki olej może być? Następne pytanie dotyczy przekładni chodzi o to, że zauważyłem sporą plamę dokładnie pod przekładnią. Czym to może być spowodowane? Następnie ciekawi mnie co to za “sprężyna”? Leci ona do gaźnika, a kończy się tak jak widać na zdjęciu. Następna rzecz, która mnie ciekawi jest nad silnikiem, tak jak widać na zdjęciu. . I czy filtr papierowy można tylko wymienić czy jakoś wyczyścić?

    Jeśli jest coś nie tak ze zdjęciami to sorrki, ale nie widzę tu nigdzie podglądu postu;)

    #51100
    Euro
    Użytkownik
    • 5
    • 35Postów:
    #51102
    andrzej2310
    Uczestnik
    • 0
    • 315Postów:

    Olej bym proponował o oznaczeniu 10W40, jak zajechali nakrętkę niech wymienią, plama pod przekładnią jak kapie z tego wężyka to może nalali oleju nad stan chyba że gdzieś indziej to musisz sam zlokalizować, sprężyna wychodząca ze spodu gażnika to osłona wężyka spustowego z komory pływakowej, filtr powietrza lepiej wymienić, ta mała puszka co się znajduje nad silnikiem to tak zwane euro do emisji spalin.

    #51211
    Euro
    Użytkownik
    • 5
    • 35Postów:

    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co może powodować wyciek? A na tym oleju jak pojadę kilka km to nic mu się nie stanie?

    #52456
    arekde
    Uczestnik
    • 1
    • 55Postów:

    Wrzuć foto tej nakrętki.

    andrzej2310 napisał:

    ta mała puszka co się znajduje nad silnikiem to tak zwane euro do emisji spalin.

    Jeżeli chodzi o to z czerwonymi osłonkami i czerwonymi grubszumi kablami to jest to prawdopodobnie przekaźnik załączający rozrusznik – jeden kabel idzie do akumulatora do + a drugi do rozrusznika.

    #53294
    Euro
    Użytkownik
    • 5
    • 35Postów:

    arekde Skuter już oddałem do gościa, który się zajmuje skuterami opinię ma dobrą, dlatego nie oddałem to serwisu przez który miałem wiele problemów nic tylko by kasy wyciągnęli ile się da. Tydzień temu oddałem, wczoraj mi powiedział, że już wszystko zrobione, tylko coś robi przy silniku, bo wyciek był stąd pewnie ta plama.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button