Rieju RS2 - Opinie.

Witam przymierzam się do kupna Riejki a dokładnie RS2 Pro z 2010r i chciałbym poczytać kilka opinii o tym modelu od zaufanych forumowiczów :D

PS: To normalne że RS2 z 2010 ma zegary z RS3 :D? Pozdrawiam.

Co tu duzo mowic silnik minarelli 6 biegowa skrzynia i 100km/h bez blokad

Tyle to też wiem... Może ktoś się wypowie o "felerach" danego modelu lub o co "common" z tymi zegarami :D

100 km/h to mit. Ktoś kto nie jeździł a zasłyszał to w internecie teraz to rozpowszechnia ;). Wszystko zależy od stopnia zużycia cylindra, tłoka, założonych zębatek itd. Ja na swojej Yamaszce TZR lece 93 na zębatce przedniej większej o 1 ząbek. Co prawda Yamaha od bodaj 2006 roku zmieniła przełożenia w skrzyni i zębatki pod przyśpieszenie, ale nie wydaję mi się bys na full seryjnym Rieju poleciał 100. Chyba że serynje zębatki to 11/47. Wtedy to prawdopodobne.

Ogólnie Rieju to dobra firma. Silniczek Minaerlli AM6 ma niesamowity jak na tą pojemność ciąg na wysokich obrotach (mega kopniak od czerwonego pola). Skrzynia pracuje tak sobie. Przy agresywnej zmianie biegów czasem może się zablokować. W takiej sytuacji trzeba zrzucić bieg w dół a potem spowrotem w góre. Biegi przynajmniej u mnie zapinają się bardzo głośno. Spalanie to jakieś 3,5 - 5L na 100 km.

Podrzuć linka do tego Rieja ;)

100km/h jest realne.

100km/h seria?:E