Reklamacja skutera?

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem skutera Romet, lecz od nowości są problemy z gaźnikiem i amortyzatorami. Skuter spada na niskie obroty i gaśnie, nic nie daje regulowanie obrotów. Byliśmy w serwisie Rometa i mechanik powiedział, że gaźnik do wymiany.

Mje pytanie jest następujące: możliwa jest reklamacja skutera lub wymiana na taki sam model? Kolega mógł wymienić skuter, lecz był zakupiony w supermarkecie.

Ciężko wróżyć, różnie to bywa z tymi gwarancjami, najlepiej jedź sam i się przekonaj ;)

Mnie w Romecie w ramach gwarancji wymienili gaźnik na nowy, bo miał problemy z jazdą i odpalaniem. Nie wiem czy wymieniliby cały skuter.

Cały skuter wymienią jeżeli naprawy nie będą przynosić rezultatów.

Ok, dziękuję za wasze odpowiedzi. :)

Mało prawdopodobne, by wymienili cały skuter. Będą tak długo naprawiać, aż minie okres gwarancji.
Może być tak, że przy częstych zgłoszeniach usterek, zwalą winę na kupującego, że źle eksploatował skuter i odmówią nieodpłatnych napraw - to częste praktyki takich serwisów.
Każda naprawa gwarancyjna powinna być odnotowana w ksiażce gwarancyjnej. Na każdy wymieniony element, przysługuje Ci gwarancja na kolejne 2 lata!