Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Regulacja dozownika oleju

Kategoria: Serwis

Dodano 4 lata temu

1. lechoo

Skuter Yamaha Neos 2t bardzo kopci i nie wiem czy przyczyną jest olej do mieszanki (orlen 2t) czy może regulacja dozownika będzie potrzebna.Rozebrałem plastiki i nie wiem czy jest tam w ogóle regulacja.Skuter posiadam od niedawna a wcześniej miałem 4t Coliber więc jak ktoś ma pomysł to proszę o pomoc

Lechoo yamaha neos
    Odp.: Regulacja dozownika oleju
    Napisano 4 lata temu, przez lechoo, Postów: 60, Użytkownik

2. stenek

Mam skuter 2T od 3 lat i wiem ze strasznie jak mowisz kopci. To raczej normalne ze duzo dymi, bo to jest 2T. Jak ja mam sportowy tlumik, co poz niego jest ochlapane olejem. powiem jak jest w moim przypadku... Od manetki idzie jedna linka gdzie potem sie rozgalezia w 2. Jedna idzie prosto do gaznika, druga w miejsce pod bakiem oleju ( u mnie to bylo kolo wiatraczka po prawdej stronbie skutera). i tam powinienes szukac jakiejs srubki lub czegos podobnego. Jednak nie przesadzaj z dawką, bo zatrzec skuter mozesz. A takiego neosa to by bylo szkooooda :D

Napisano 4 lata temu, przez stenek, Postów: 7, Użytkownik

3. Leszek

Ten orlenowski 2t za 10 pln tak raczej kopci.

--
    W Skuterowo.com od samego początku.
    Kymco Downtown 300i ABS.
    Wpadnij na mojego bloga: http://Leszek.OnAir.pl
    Subuj mój kanał:
    http://www.youtube.com/user/onairlogger?sub_confirmation=1
    Napisano 4 lata temu, przez Leszek, Postów: 1463, Skuterowo.com

4. Vezyr

Ja wiem?Kolega ten z Orlena leje (za 12zł :D ) i nie kopci poza lekkim dymem normalnym dla 2T.Ile ma nabity skuterek?

Napisano 4 lata temu, przez Vezyr, Postów: 2409, Użytkownik

5. lechoo

Ja sobie zdaję sprawę z tego , że 2t kopci ale za mną jest niebiesko i wydaje mi się , że bardziej niż powinno , ale jak wyjeżdżę ten olej to zmienię. To jest nowy nabytek nawet jeszcze nie zarejestrowałem. Popatrzę jeszcze ale pod bakiem jest takie cudo podobne trochę do klaksonu , ale tam nie ma żadnej regulacji. Spróbuję popatrzeć gdzie te linki od gazu się rozdzielają i opiszę to do czego doszedłem.

6. Kosik

NIc nie kombinuj bo zatrzesz...

Napisano 4 lata temu, przez Kosik, Postów: 679, Użytkownik

7. lechoo

ok to może nie będę kombinował tylko olej zmienię jak wyjeżdżę bo nie chciałbym zatrzeć skuta

8. inca

Zmień olej na casrtol lub shell - olej marki orlen to najwiekszy shit.
    Jak zalezy ci by sqt pracował długo to zainwestuj a on ci się odwdzięczy. Wiem to niestety z doświadczenia - mój zatarł się po pierwszej butelce gówna marki Orlen. Na szczęście sqter na gwarancji wiec cylek + tłok dostałem za free. Co do kopcenia to duzo zależy od obciążenia silnika. Ja jak postawię moja streetkę na nóżce centralnej to kopci strasznie mocno. Jak wsiadę i na niej jadętokopci duzo mniej. Po prostu jak nie ma takiegoobciązenia to kopci olej a jak jest obciazona to zuzywa go do smarowania cylka. Przemysl sprawę zmiany oleju na inny - na tym forum znajdziesz gdzies post odnosnie oleju i zobacz jakie orlen ma opinie. Oszczędności na oleju są tylko pozorne bo jak zatrzesz silnik to wydasz kupę kasy na remont silnika

-------------------------------------
    Inca Street 50 2T po 12000 km poszła w odstawkę
    Zipp Quantum R 50 2T 2012r – nowy zakup
    Napisano 4 lata temu, przez inca, Postów: 156, Użytkownik

9. Anonim

inca - głupoty pociskasz.Zatarłeś silnik ale nie z powodu oleju marki orlen.Ja używam orlena dwa lata i silnik się nie zatarł.Pomyśl co piszesz.

Napisano 4 lata temu, przez Anonim, Postów: 310,

10. Patryk

pyjan napisał:

inca - głupoty pociskasz.Zatarłeś silnik ale nie z powodu oleju marki orlen.Ja używam orlena dwa lata i silnik się nie zatarł.Pomyśl co piszesz.

Zatar bo albo zalał kranówy bo mu szkoda kasy albo nic nie zalał :D :D :mrgreen:

kymcos9
    Napisano 4 lata temu, przez Patryk, Postów: 25, Użytkownik

11. lechoo

Chociaż nie jestem specjalistą od silników to niestety nie uwierzę w to , że silnik się zatarł po zużyciu jednej butelki oleju z ORLENA.Przyczyna była na pewno inna!

12. Kosik

Z orlena jeszcze może być, napewno lepszy od mixola.

Napisano 4 lata temu, przez Kosik, Postów: 679, Użytkownik

13. br3w

Orlen Platinum Moto 2T to bardzo dobry olej.

Napisano 4 lata temu, przez br3w, Postów: 1672, Użytkownik

14. inca

Patryk napisał:

pyjan napisał:
    Zatar bo albo zalał kranówy bo mu szkoda kasy albo nic nie zalał :D :D :mrgreen:

Poziom wypowiedzi na forum sięga dna

Sprawa wyglada tak ze olej który kupiłem półsyntetyk miął prawiue konsystencję miodu - kupiłem go na stacji Orlen.
    Prawdopodobnie był za gesty i nie podawało go tyle co potrzeba.
    Nie wciskam ciemnoty tylko pisze co mnie spotkało.
    Jechałem z pracy podczas zjazdu z górki (z puszczoną kompletnie manteka gazu) skuter zgasł i za diabła nie chciał odpalić.
    Ostygł i odpalił normalnie - od tamtego czasu miałem ogromne problemy z muleniem i gasnięciem sqta. Dla niedowiarków dodam że po zdjęciu węzyka ze zbiornika z olejem , olej ledwo kapał.
    Uprzedzając komentarze dodam że zbiornik mam odpowietrzony prawidłowo - sam wykonałem dodatkową dziurkę w korku na wszelki wypadek.
    Wcześniej zużyłem dwie butelki castrola i nie miałem problemów ze skuterem. Tak więc nie m ówcie że plotę bzdury nt oleju orlen.
    Wersja platinum moze jest ok nie wiem nie sprawdzałem , ale po doswiadczeniach z semisyntetic wiem jedno - już nie sprubuje - wole przeopłacic - BO NIE SZKODA MI KASY !!!

Napisano 4 lata temu, przez inca, Postów: 156, Użytkownik

15. Anonim

inca - pyjan napisał:
    Zatar bo albo zalał kranówy bo mu szkoda kasy albo nic nie zalał [:D] [:D] [:mrgreen:]
    czy pyjan to napisał? Czytaj uważnie wypowiedzi.Poziom wypowiedzi który sięga dna to jest z Twojej strony na temat oleju marki "orlen".Widocznie nie masz pojęcia co Ty piszesz.Nie jest to olej najlepszej jakości,ale nie jest możliwe żeby silnik się zatarł od jego używania.Będę lał mixol i też silnika nie zatrę.Nie znasz się i pierdoły piszesz.CZYTAJ UWAŻNIE CO KTO PISZE A PÓŹNIEJ CYTUJ TO. "żądam przeprosin bo nie ja to napisałem".

Napisano 4 lata temu, przez Anonim, Postów: 310,

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Regulacja dozownika oleju: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Nowy skuter Junak 806:

Nowy skuter Junak 806: "To nasz flagowy model"

03 Marzec 2014

To długo oczekiwana premiera tego sezonu - skuter Junak 806. Według Mikołaja Sibory z firmy Almot to będzie flagowy skuter tej marki podczas najbliższych miesięcy. Skuterowo.com jako pierwsze pokazuje Wam go z bliska.

Wideo2 opinii

Yamaha WR 125 X: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Yamaha WR 125 X: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

10 Marzec 2014

WR'kę łatwo pomylić z większą pojemnością. Jednak za wersję z dopiskiem "X" musimy dopłacić 500 złotych. Ma również inne przeznaczenie - dzięki odpowiedniemu przystosowaniu nada się także do miejskiego gąszczu.

Zdjęcia0 opinii

Scootracer: Nowy Salon w Warszawie

Scootracer: Nowy Salon w Warszawie

21 Marzec 2013

Warszawa doczekała się kolejnego skuterowego salonu, jest nim Scootracer, który w najbliższą sobotę otworzy się na ul. Górczewskiej 30, start imprezy punktualnie o 16.

Imprezy0 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.