Rąbnęli mi pokrowiec

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #143705
    watermelon
    Uczestnik
    • 14
    • 79Postów:

    Ot, sam pokrowiec ze skutera stojącego pod blokiem. Disclock z alarmem był, pokrowiec oxforda spięty od spodu, dodatkowo końcówka taśmy przywiązana do nóżki centralnej. Wykluczam możliwość “wiatr zerwał”, raczej nie wiało na tyle mocno, żeby supeł rozwiązało i zapięcie rozpięło. Skuterowi nic się nie stało, ktoś połakomił się na sam pokrowiec. Słyszałem podejrzenia, że jakiś jednośladowiec mógł stwierdzić, że mu się przyda, więc wziął. Skuter stał koło nie najmniejszej, oświetlonej ulicy, niedaleko przystanku i postoju taksówek.
    Tradycyjnie, po fakcie domyśliłem się co mogłem zrobić, żeby ograniczyć ryzyko kradzieży (ale kto by się w sumie spodziewał utraty materiałowej płachty za – w porównaniu do skutera – grosze? ):
    – Zapisać na pokrowcu swoją rejestrację. Teraz już wiem skąd ten pomysł się wziął.
    – Z przodu pokrowca są wycięcia które mogłem wykorzystać do przeciągnięcia przez nie kłódki/łańcucha/linki.
    Zastanawiałem się nad zgłoszeniem tego na policji, nie licząc oczywiście na odzyskanie zguby. Ot, dla samego zepsucia statystyk, ale nie wiem czy jest sens. Myślałem też o przejściu się po osiedlu i poszukaniu identycznych, ale nie miałbym i tak jak udowodnić, że ten pokrowiec jest mój (bo nie był podpisany).
    Żale wylane, ci dla których nie było to jeszcze wiedzą oczywistą może dowiedzą się, że warto zabezpieczyć też ubranie pojazdu.

    #143707
    ziom_sony
    Użytkownik
    • 19
    • 250Postów:

    Ile taki pokrowiec był wart ?

    #143708
    watermelon
    Uczestnik
    • 14
    • 79Postów:

    ~60zł, dlatego stwiedziłem, że mało. Bardziej boli mnie to, że skuter mi moknie oraz to, że nie pomyślałem wcześniej o zabezpieczeniu pokrowca x:

    #143709
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53
    • 556Postów:

    zgłaszaj na policję ni cię nie martw!

    #143710
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53
    • 556Postów:

    a jakieś szczegóły tego pokrowca? napisy zapięcia itd.?

    #143715
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Trzeba będzie podpisać swój… Wiesz komuś się spodobał, a sam nie miał lub dla żartu zabrał, bądź w przypływie odwagi po pijaku. Ja swoją Vitalkę na boku przewróconą znalazłem, gdyż zostawiłem na “szlaku” ludzi wracających z koncertu i widocznie komuś przeszkadzał…

    #143719
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Ech, nic mnie już nie zdziwi. Koledze ukradli baterie z lampki rowerowej. Nie całą lampkę czy rower tylko właśnie same baterie.

    #143720
    watermelon
    Uczestnik
    • 14
    • 79Postów:

    ziomek1 napisał:

    a jakieś szczegóły tego pokrowca? napisy zapięcia itd.?

    Tego typu (nie wiem jak długo link będzie działał): http://akcesoriamotocyklowe.pl/1454-3049-large/pokrowiec-oxford-aquatex-.jpg Standardowy oxford aquatex, czarne boki, szary środek, napisy oxford z przodu i na bokach. Zapięcie na zatrzask (wihajster wciskany do gniazda), taśma na której wisi wihajster była przywiązana do nóżki centralnej (czego nie widać bez nurkowania pod skuterem).

    Trzeba będzie podpisać swój…

    Głównie o to mi chodzi – poinformować innych, że warto to zrobić.

    #143725
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Dobrze, że napisałeś… nie wpadłbym na to, że mogą mi pokrowiec gwizdnąć…

    #143730
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    lucek71 możesz przyjąć zaproszenie do znajomych bo chciałbym o coś podpytać na privie

    #143732
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Przyjąłem.

    #143736
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53
    • 556Postów:

    no to nie był taki zwykły pokrowiec poszukaj po parkingach i pod innymi blokami, czy znajdziesz czy nie to na twoim miejscu zgłosiłbym to na policje

    #143746
    Anonim
    Nieaktywny
    • 0
    • 19Postów:

    Wydaje mi się że zgłaszanie na policję nie ma sensu. Kradzież poniżej 250 zł to wykroczenie, statystyk im nie zepsujesz a zmarnujesz swój czas. Zwłaszcza jeżeli skradziony pokrowiec nie ma żadnych znaków szczególnych itp.

    #143757
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Zgłosić możesz każdą kradzież, tylko, że efektu w postaci odzyskania “zguby” raczej się nie spodziewaj.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button