Junak 903 – redukcja biegów.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #167415
    kacper1231
    Użytkownik
    • 4
    • 10Postów:

    Witam
    Posiadam junaka 903, ale mniejsza z tym, chciałem zapytać, czy mogę zredukować kilka biegów na raz.
    Na przykład, czy dojeżdzając do zakrętu mogę wcisnąć sprzęgło i zredukować z 4 do 2 i puścić?
    Wiem że to technicznie możliwe, ale czy nic nie dzieje się ze skrzynią?

    #167428
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Możesz śmiało redukować, tylko prędkość nie może być zbyt duża, pilnuj obrotów i będzie OK.

    #167442
    Herosses
    Użytkownik
    • 17
    • 115Postów:

    Jeśli redukujesz z prędkości,przy której redukujesz zazwyczaj z 3 na 2 to nic się nie stanie 🙂 Ja w swoim 901 rs redukowałem już tak i nic się nie stało podczas takiej zmiany.

    #168201
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    kacper1231 napisał:
    …czy dojeżdzając do zakrętu mogę wcisnąć sprzęgło i zredukować z 4 do 2 i puścić?
    Wiem że to technicznie możliwe, ale czy nic nie dzieje się ze skrzynią?

    To zależy jaką masz prędkość na 4-ce. Jeśli maksymalną, to nie próbował bym zmieniać nawet na ‘3’. Dobrą metodą jest sprawdzić sobie w jakim zakresie prędkości jeździsz na danym biegu. Jeśli powiedzmy ‘2’ to zakres 10…30km/h max. (tylko teoretycznie!), to zwalniając na 4-ce a mając więcej niż max dla dwójki, nie włączaj jej bo możesz posypać tryby. Nawet to że masz wciśnięte sprzęgło (mając włączone ‘4’ i szybkość powyżej maksymalnej dla ‘2’), nie znaczy że tryby 2-jki nie zaczną się kręcić z obrotami nie przeznaczonymi dla niej.
    Zwalniaj z 4-rki, jak zejdziesz do zakresu szybkości odpowiedniego dla ‘3’ – zredukuj na ‘3’. Dopiero jak zejdziesz do szybkości akceptowalnej dla ‘2’, wówczas zredukuj na 2-jkę. Ale nie nastawiaj się, że jak dla 2-jki max to 30km/h, to przy tych 30km/h już wrzucasz 2-jkę (bo wsadzisz ją na jej maksymalne obroty). Ze zmianą biegów się nie śpiesz, bo nic Ci to nie da że zrzucisz o dwa bieg wcześniej nie mogąc na nim jechać, za to możesz rozsypać skrzynię – a na pewno na dobre jej to nie wyjdzie.

    #168340
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

    Poczytaj troche o międzygazie. Może ci sie przydać 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button