Problem z Yamahą Aerox...

Witam. No i stało się. Mój kolega zakupił ten skuter: http://moto.allegro.pl/yamaha-aerox-05-serwisowana-z-bialegostoku-okazja-i1699038174.html. Problem jest taki, a nawet kilka...
1. Czym może być spowodowane to, że tak na początku skuter ma muła tzn. parktycznie wcale nie rusza. Daje full manetke i moge zatrzymać go nogami. Jak rozpędze się do 15-20 km/h nagle dostaje kopa i potem znowu muł. Trzeba go straaasznie długo rozbujać żeby rozpędził się do 50km/h.
2. Prędkościomierz nie działa (tamte prędkości brałem stąd że jechałem swoim skuterem obok niego) ślimak był niedawno wymieniany jest na to faktura. Linka też wygląda na nienaruszoną, więc co to może być?
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
P.S. Zmajomy, który składa skutery i zna się naprawde na mechanice mówi, że może być pęknięte sprzęgło, jednak nie wiem ile jest w tym prawdy.( Chodzi o pkt.1)

Dormalnie pogratulować koledze zakupu. Nie sprawdzał go przed zakupem czy co :D?

Wystarczy przed zakupem pojeździć i wszystko wychodzi ...

Z tym mułem to może być praktycznie wszystko czyli źle dobrana dysza, źle ustawiona iglica, jakieś stożki, uszkodzone sprzęgło, za miękkie sprężynki, pasek w stanie agonalnym. Bez rozłożenia trudno coś powiedzieć.

No wiem masakra... Jeździł nim i myślał, że wymieni rolki(3g) i sprężynki i będzie dobrze. Jeszcze tego nie zrobił, ale wygląda na to, że to poważniejsza sprawa. No nie wiem co on sobie myślał tym bardziej, że się na nich nie zna. No ale cóż kupił i teraz trzeba zrobić. Mówi, że ma nadzieje zmieścić się przy naprawie w 500 zł. Ciekawe jak to z tym będzie. Aha i pasek też był niedawno wymieniany.

Sorry, że post pod postem, ale zapomniałem dodać, że jego dźwięk to poprostu masakra!! Jest tak głośny, że słychać go już z daleka i wiadomo, że to on jedzie. A to rolki nie są za lekkie? 3g to chyba za mało. Dzisiaj dokręciliśmy jakąś śrubkę i już ciszej pracował, ale dalej jest masakra.

Myślicie, że mogą to być zapchane filtry? Regulacja gaźnika i wymiana sprzęgła i może będzie jakoś śmigał. Sam już nie wiem w co on się wpakował :/

3g? Chyba mocno przesadził. Jakie on obroty kręci? Nie da się doradzić bez zobaczenia co tam siedzi bo każdy element wpływa na inne. Trzeba zobaczyć rolki, sprężynę centralną, sprężynki sprzęgła i wtedy będzie można coś zasugerować.

Witam. Ponownie pisze w imieniu kolegi i jego Roxa. Wiemy już, że to napewno nie rolki, spężynki ani sprzęgło jest uszkodzone. To zawęża troche poszukiwania. Macie jakiś pomysł? Może przytarty cylek? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

he he he fajny skuter kupił kolega, od razu po zakupie do naprawy :D

pozostaje wariator, silnik i przekładnia końcowa, trzeba wszystko sprawdzić.

No taki kupił :D Nic nie poradze hehe. Wariator też w bdb stanie. Jest troszkę wał uszkodzony jeszcze. Dzięki za podpowiedź.
P.S. A może być to spowodowane gaźnikiem? Nie wiem zła regulacja lub "zasyfienie"? Ale gdyby był źle wyregulowany to by się "dławił". Tutaj dławienie nie występuje.

a no właśnie, wał uszkodzony...

No to serwis.

Ee tam, sam zmieni, co za problem wał wymienić... ;)

I chyba na serwisie się skończy niestety dla niego. Bo na błahostke to nie wygląda. Jak ktoś wpadnie na jakieś genialne rozwiązanie hehehe to piszcie. Dzięki wszystkim za rady.

Tylko, że nie chcemy ryzykować za bardzo. Wał nie mało kosztuje (sportowy Hebo 360 zł). Bo jeśli nie przez wał tak muli to 360 zł w plecy...