Problem Z skuterem Zip Basic 4t 80cc (tuning)

Witam mam problem ze swoim skuterem a mianowiecie zaczne od początku po namysle stwierdzilem ze najwyzszy czas na tiuning skutera wiec wziolem sie z bratem do roboty.WYmienilem moduł na odblokowany z radiatorem( jazda z odblokowanym modułem okolo 65-70km. ) zakupiłem pełen zestaw tiuningowy 80cc W skład wchodzi
1. CYLINDER 47,00mm

2. TŁOK 47,00mm

3. GŁOWICA TUNINGOWA - ZMONTOWANA TYLKO ZAKŁADAĆ

4. PIERŚCIENIE

5. SWORZEŃ TŁOKA

6. ZABEZPIECZENIA SWORZNIA

7. ZAWÓR SSĄCY + SPRĘŻYNY + MISKI DUŻE ZAWORY

8. ZAWÓR WYDECHOWY + SPRĘŻYNY + MISKI DUŻE ZAWORY

9. USZCZELNIACZE ZAWORÓW 2szt

10. ZABEZPIECZENIA ZAWORÓW

11. WAŁEK ROZRZĄDU TUNINGOWY WAŁEK MA ZMODYFIKOWANY UKŁAD KRZYWEK

12. KLAWIATURA

13. USZCZELNIACZE ZAWORÓW 2szt

15. USZCZELKI

16. TUNING DYSZA

17. Filtr Stożkowy

Jedynie co dało to to ze duzo szypciej sie rozpędza i jest mocniejszy ale V-max zostal taki jaki był ;(

Zamontowalem wszystko przy pomocy brata i przyszedl czas na próbe i bo niemiłym zaskoczniu skuter nie wyciąga więcej niz 70km ;( probowalem regulowac gaznik obroty i skład mieszanki ale nic to nie pomaga PROSZĘ O POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODP.

moze masz gdzieś jeszcze blokade i nawet 80ccm nic nie da na v-max

nie mam pojęcia gdzie sie moze znajdowac blokada wypiołem juz ten kabalek w tym woreczku (niebiesko żółty) i zmienilem modul i 65/70km i nic wiecej Proszę o pomoc

cylek daje moc a nie vmax , jakie rolki masz - waga , im cięższe tym szybciej ale słabiej i odwrotnie , rakiety z tego nie zrobisz

to jakie najlepiej rolki zalożyc zeby jechal te 80km . a tak wgl to moze lepiej by bylo jak bym caly wariator + sprzęgło + rolki wymienil na sportowe a nie tylko rolki ??? jak jak tak to co to da ??

???

raczej nowy moduł i regulacja - nie każdy moduł pasuje
a rolki dużo nie dadzą - mój brat ma zippa basica z 2012 i tam przełożenia są bardzo wysokie i rolki odpowiednie dla 50 ccm - jedzie tak 65 - 70 gps'owe - strzelałbym w twoim wypadku na moduł

ale jak wziolem sie za tuning to pierwsze co to zmienilem moduł i juz mi jechal te 65-70km teraz jak zmienilem na 80cc to szybko sie rozpędza i wlg ma moc ale nie pojedzie wiecej niz 65-70 km

Proszę o pomoc co moze byc przyczyną takich niskich osiągów mi sie wydaje ze trzeba zakupin nowy gaznik do 80cc+ lub wariator

zmienilem rolki wariatora na 8,5g i to samo nie pojedzie wiecej niz 70km dzis jescze zmienie filtr powietrza na oryginalny moze to cos pooze

Nie dusi Ci go? rozpędza się normalnie? pamiętaj, jak zmienisz z stożka na zwykły filtr, to może się dusić, bo zbyt duża dysza będzie i za mało powietrza. Co do prędkości, jak będziesz tak testował, to nawet rok na tym nie pojeździsz, na dotarciu się nie żyłuje silnika i patrzy się, ile wyciągnie, bo go zatrzesz, ale próbuj dalej, wymień więcej części, na pewno Ci pojeździ, po drugie na moje oko ten cały ''komplet'' to pewnie z 300zł kosztował.. Lepiej było wydać więcej i kupić części osobno, było by drożej, ale też lepiej, a nie kupować chińskie, bo to jak loteria, trafisz, albo nie.. Także dobrze Ci radzę nie żyłuj go, jeżeli zmieniłeś rolki, to wymień centralkę i sprężynki sprzęgła, a jak masz kasę, to nowe sprzęgło, jeżeli posiadasz większy budżet, to polecam założyć tłumik Tecnigas :) On do chińczyków pasuje, na pewno znajdziesz. !