Problem z przyśpieszeniem!!!

Mam taki problem, mianowicie kupiłem sportowy tłumik dał mi 10-15 km/h, rolki 5.5g, sprężynę centralną 22%, sprężynki sprzęgła 30%i v-max wynosi 75 km/h z tego jestem zadowolony ale z przyśpieszenia już nie.Od 0 do 30 nie chce ciągnąć a od 30 i wyżej pracuje ładnie nie wiem czego jest przyczyna, doradźcie co wymienić bądź dokupić. :-/

rolki wsadź z 4.0 albo sprężynę twardszą :->

myślałem o mocniejszych sprężynkach sprzęgła ale nie wiem czy pomogą :?:

Startuje Ci zza niskich obrotów. Musisz kupić baaardzo twardą sprężyne centralną i sprężynki do tego rolki w miare lekkie ale nie zbyt, aby Ci ruszył w ogóle i będzie ok;)

Po prostu kwestia regulacji:P

zauważ że jak byś miał twarde sprężyki sprzęgła to będzie ruszał z wysokich obrotów, istnieje więc prawdopodobieństwo że wariator zacznie się zwężać i tak czy tak będzie miał muła bo będzie spadać przełożenie.

Baaardzo twarda spręzyna centralna trochę nie bardzo bo wtedy szybko będą padały rolki i pasek, moze po prostu same rolki wrzuć lżejsze :smiley:

no to może centralną 30% i kumpel mi pożyczy rolki 3.5g może trochę za lekkie :-/

Musisz się z tym “bawić” próbować różnych kombinacji,ustawień aby Ci ładnie z wyższych obrotów ruszał bez muła;)

Yyy Desire nie wiem czemu ty piszesz ale każdemu jak do regulacji każesz zakładać b.twardą sprężynę centralną… po coś Ja mam TopRacing +22% i mi wystarcza w zupełności do mojego setupu miałem +15% i była lekko za miękka czuję że TR +30% też był by dobry ale już twardsza sprężyna nie…
Moje zdanie takie: Sprężynę masz dobrą … rolki też powinny być dobre… a przyczyną może być to że są za twarda sprężynki sprzęgła lub za miękkie… z wysokich ci obro. ruszaż czy z niskich? powiedz mi to to będę wiedział już… tylko napisz dokładnie :!:

no rusza z większych

[ Dodano: 03-05-2009, 12:51 ]
ta sprężyna centralna jest chyba ok 22% bo pasek się nie ślizga a za mocna to będzie wszystko siadać

moja rada taka: załóż mniej twarde sprężynki i lżejsze rolki… i powinno być dobrze + regulacja gaźnika of cours

a ciekawe czy stracę max?

[ Dodano: 03-05-2009, 17:35 ]
a i wkładałem rolki 3.5 to było jeszcze gorzej ale to duża różnica

no 3.5 to lekka przesada według mnie… baw się ze sprężynkami…

zastanawiam się nad sprężynkami sprzęgła +50 mogą być?

tak mogą być powinny być w sam raz…

no to ok już zamówione kurierem szybko będą