Problem z plastikami.

witam. mam pewien problem z plastikami.otoz gdy osiagam magiczna predkosc 60-65 to plastiki sie zaczynaja dziwnie trząść. (nwm jak to opisac). dodam ze mam troszke krzywy tylni wal sprzegla. czy to moze byc zrodlem problemu ?

tak to może być źródłem problemu...

czy obejdzie sie bez wymiany walu? moze by tak sprobowac wyprostowac?

romet4t7x7 napisał:

czy obejdzie sie bez wymiany walu? moze by tak sprobowac wyprostowac?

włosy możesz wyprostować a nie wał - masz krzywy to wymiana , i z kąd pewność że krzywy ? może to łożysko jest walnięte i dlatego rzuca wałkiem - sprawdź dokładnie

czlowieku , szukam najtanszej metody rozwiazania problemu. Nie mam zamiaru wydawac kolejnych pieniedzy. Juz dosc wydalem. skad wiem , ze jest krzywy? no comment.. lozyska sa ok

jak wyżej napisałem WAŁU SIĘ NIE PROSTUJE !!! skoro teraz nie chcesz wydać kasy to potem wydasz 2 x tyle i tyle w temacie.

to jak rozwiazac problem bez wymiany walu?

wywal piździka na złom i będzie po problemie ;D

to dobry pomysl ^^ ale poczekam jeszcze na inne sugestie

inna sugestia to taka byś przejechał się do Toszka - tam znajdą rozwiązanie.

Moja rada - skoro nie chcesz ładować kolejnej kasy w złom, to sprzedaj go. Może trafisz na jakiegoś leszcza, który zapłaci Ci za niego fajną kasę. Dołożysz i kupisz coś innego.

nawet na zlomie go nie bd chcieli... to normalne ,ze chce jak najmniej wydawac kasy na niego... mam inne wydatki. dobra koniec tematu bo zamiast pomoc to doradzacie sprzedaz..

skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że trzeba wymienić wał to rzeczywiście lepiej zakończyć temat.

tak tylko jak sie pytam czy mozna zrobic co innego jak zmienic wal to odp - na zlom i to ma mi pomoc?

Możesz lusterka wymienić, ale na naprawę wału JEDYNYM sposobem jest WYMIANA. Prościej się tego nie da ująć.

romet4t7x7 napisał:

tak tylko jak sie pytam czy mozna zrobic co innego jak zmienic wal to odp - na zlom i to ma mi pomoc?

Przecież Ci napisali "jak wyżej napisałem WAŁU SIĘ NIE PROSTUJE !!! skoro teraz nie chcesz wydać kasy to potem wydasz 2 x tyle i tyle w temacie. "
Jazda z krzywym wałem = remont całego silnika. A to już większe pieniądze.

Nie sądzę, żeby wał sprzęgła uszkodził silnik... Ewentualnie rozwalisz przekładnie wtórną ;)

romet4t7x7 niestety usuniecie usterki be wymiany wału nie jest możliwe jedyne co możesz zrobić to olać ją i cieszyć się jazdą przy niekomfortowych wibracjach do momentu aż posypią się łożyska a po nich przekładnia. cena wału to ok. 50zł plus koszt przesyłki. wiec proponuje go wymienić puki koszty nie będą większe

o, i już Ci nawet profesjonalnie policzyli z serwisu huhu :D

Tak.. wał do wymiany, ale jak chcesz to możesz go sobie wyprostować nawet i kombinerkami.

tylko czemu tak dzieje sie przy predkosci 65?jak jade 70 to prawie ustaje..

izdebski wlasnie spróbje kombinerkami.

ps.gdzie znajde wal na allegro? jakos nie moge znalezc (nwm mzoe zle szukam)